Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: UE blokuje suplementy !!!

  1. #11
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pioter1994 Zobacz post
    A arginina też nie działa?
    Nie wycofują argininy tylko jedną z form. Nie pisałem ,ze nie działa.

    Cytat Napisał Pioter1994 Zobacz post
    Dlaczego twierdzisz że ester nie działa?

    Dzisiaj fajny filmik na YT wszedł i właśnie Peter Trenz wypowiadał się na temat supli potrzebnych i nie potrzebnych:

    Z tego co powiedział wynika, że mono i reszta form kreatyny jest na równi, jednakże jeżeli jednak komuś nie odpowiada mono to może spróbować ester, który tak nie wiąże wody.
    Przepraszam ,ale nie jest on dla mnie żadnym źródłem wiedzy. Skąd wiem? Z badań naukowych. I za przeproszeniem, pierniczy głupoty.

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    skad wiesz ze kreatyny nie wycofaja skoro sa kraje gdzie jest ona na liscie niedozwolonych wspomagaczy? czym taki jałbczan dla legislatury miałby się różnić od monohydratu?
    skoro dobrali sie do cytrynianu magnezu w wiekszej dawce, różeńca górskiego, miłorzębu japońskiego, kozłka lekarskiego i multum innych składników, których rok temu nikomu by nie przyszło do głowy żeby ruszać?

    ile znasz składników ktore oficjalnie dodawali do suplementów za wyjątkiem geranium które głównie szkodza a nie pomagaja, że tak Cię cieszy obecny kierunek zmian? bo ja nie wiem czy bym 3 znalazł

    p.s. sibutramina nigdy nie była suplementem i nigdy na żadnym suplemencie oficjalnie nie była deklarowana
    Sibu nigdy nie była suplementem,ale była dodawana do niektórych suplementów. Wcale nie cieszy mnie wycofywanie wszystkich substancji tylko kilku niebezpiecznych. Zapewne niektóre zostaną zablokowane ze względu, iż nie wykazano ich bezpieczeństwa, może działania.Nie twierdzę, iż zakaz jest idealnie przerowadzony, tylko ,że należy zająć się w końcu, niektórymi substancjami. Monohydrat jako jedyny bodajże ma udowodnione bezpieczeństwo, działanie itd. Dlatego uważam, iż zostanie. Pewnie dlatego też, że w Stanach chyba jako jedyny jest dopuszczony jako forma kreatyny (mimo sprzedaży innych).
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 20-07-12 o 22:38
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Wiele substancji w większych dawkach może mieć zły wpływ na nasze zdrowie, szczególnie przy dłuższym stosowaniu, dochodzą do tego jeszcze uczulenia, choroby czy interakcje z innymi związkami, ale czy to oznacza, że je wszystkie też należy zbanować? albo udostępnić wyłącznie na receptę po sporo wyższej cenie? dla mnie to jest chore. Przecież wystarczy ograniczysz się do ostrzeżeń na opakowaniach i pisania pełnego składu na etykiecie. Ludzie boją się substancji których nie znają albo zakazanych więc producenci próbują je ukrywać w składzie, stosują skróty E... to jest dopiero problem, a nie czy ester kreatyny działa czy nie. Skuteczność wielu suplementów graniczy z placebo ale czy to znaczy, że należy je zbanować? kto będzie chciał to i tak to kupi, jego sprawa na co wydaje swoje pieniądze. Tytoń i alkohol też szkodzi zdrowiu, a czy ktokolwiek myślał, żeby ich zakazać? oczywiście, że nie. Wystarczyło nałożyć akcyzę, powiesić karteczkę w sklepie że alko szkodzi zdrowiu, ograniczyć wiekowo i ciągnąć sporą kasę od ludzi. Przecież to jest oczywiste, że wszystko się kręci wokół kasy, tak było, jest i będzie.

    Biorąc pod uwagę, że większość dzisiejszych badań jest robiona na zlecenie korporacji które oczekują, że jego wynik będzie dla nich korzystny, albo przynajmniej obojętny ciężko jest w cokolwiek wierzyć, tym bardziej w jakieś super wynalazki.
    Ostatnio edytowane przez luo ; 21-07-12 o 15:59
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał luo Zobacz post
    Wiele substancji w większych dawkach może mieć zły wpływ na nasze zdrowie, szczególnie przy dłuższym stosowaniu, dochodzą do tego jeszcze uczulenia, choroby czy interakcje z innymi związkami, ale czy to oznacza, że je wszystkie też należy zbanować?
    A kto powiedział ,ze wszystkie? I nie, nie wystarczy napis. Ważniejsze jest bezpieczeństwo niż kilka osób,którym zabrano "zabawki".
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalX Zobacz post
    A kto powiedział ,ze wszystkie? I nie, nie wystarczy napis. Ważniejsze jest bezpieczeństwo niż kilka osób,którym zabrano "zabawki".
    "Kto poświęca wolność w imię bezpieczeństwa, nie zasługuje ani na jedno, ani na drugie.”
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał D3 Zobacz post
    "Kto poświęca wolność w imię bezpieczeństwa, nie zasługuje ani na jedno, ani na drugie.”
    I co tym sugerujesz? W klatce Ciebie nie zamykają. Chcesz brać co chcesz i kiedy zamieszkaj w dżungli. Żyjąc w państwie Polskim zgadzasz się automatycznie na ograniczanie praw np. nie lataniu na goło po mieście ;) Państwo natomiast jako tako opiekuje się obywatelami między innymi przez wprowadzanie praw i przepisów.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Sugeruje tym, że jesteś ślepo wpatrzony w instytucje UE i PL zajmujących się regulowaniem każdego aspektu ludzkiego życia i pokładasz w nich wiarę niczym 5-letnie dziecko.
    Przebrnij przez 60 tysięcy ustaw, bo obecnie tyle istnieje w PL i udowodnij mi zasadność każdej z nich. Z pewnością przy konstytuowaniu każdej z nich jedyny cel jaki przyświecał to dobro i troska o obywateli naszego państwa.
    Zacznijmy od tego, że od opiekowania się obywatelami nie jest państwo, a my sami. Państwo nie jest nianią. A skoro mówisz już o klatce to radzę pomyśleć dwa razy, bo kajdany i łańcuchy można założyć obywatelom o wiele bardziej wyrafinowany sposób z użyciem papieru kancelaryjnego bez konieczności wsadzania do fizycznej klatki. Jeśli dla Ciebie KowalX pogląd, że ludzie mogą brać co chcą i kiedy chcą jak nie szkodzą innym jest poglądem rodem z dżungli to jednak cieszę się, że zachowałem odrobinę pierwotnego zdrowego rozsądku od naszych przodków, a nie poszedłem z prądem debilnych poglądów głoszonych przez "oświeconych. Płynie się pod prąd do źródeł, bo z prądem to płyną śmiecie.

    Jestem za tym, aby rynek suplementów był kompletnie zderegulowany, a jedyna informacja potrzebna jest na etykiecie w przypadku, gdy dana substancja może zagrażać życiu lub zdrowiu. Podobnie jak na papierosach.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #17
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Jakoś nikt nie ma problemu jeśli zabraniają kąpać się w niedozwolonym miejscu itd. W tym problem ,że ja nie jestem ślepo zapatrzony w instytucję,ale również nie jestem ślepo zapatrzony w producentów suplementów. Rozumiem takie coś jak wstrzymanie sprzedaży produktów, które są szkodliwe dla zdrowia innych ;) Jak nie rozumiesz instytucji państwa to nie mój problem. Nakazy, zakazy i obowiązki nie są tworzone dla zabawy. Dzieciom na biologii wnętrzności się nie pokazuje na podstawie zdjęć lecz rysunków i jest to zakaz, który jest odgórnie narzucony przez państwo. Jest wiele takich zakazów. Rozumiem, gdy mieć pretensję to nieuzasadnionych rzeczy, lecz w tym przypadku jest to podyktowane zdrowiem. Niestety,ale heroiny, nie kupić sobie w markecie czy Ci się podoba czy nie. Tak samo wiele innych substancji.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 22-07-12 o 14:43
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #18
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    Mim zdaniem każdy może brać co chcę na własną odpowiedzialność. Zamykanie za 5g kokainy czy marihuany też jest chore, tylko więzienia pękają w szwach.
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #19
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Chore to jest ,że za to ludzie umierają.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #20
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    I tak im tego nie przetłumaczysz - ich sprawa.
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •