Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: dieta dla dziewczyny

  1. #1
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie dieta dla dziewczyny

    Hej chłopy, here's my problem.

    Zgłosila sie do mnie kumpela 17lat 48kg 169cm wzrostu, powiedziala, ze chce zejsc jeszcze 3kg, bo to jej waga idealna. Ale ma anemie spowodowaną niedoborem żelaza i wit b12. Bierze jakies preparaty na to, ale nie pomaga od roku, wiec ewidentnie widac ze wina lezy w diecie. Z reszta nie raz ja widuje jak pieczywem sie zajada, drozdzowki, nieregularne jedzenie, zadko pije. i teraz co zrobic? bawic sie w liczenie makro, jesli tak to jakie zapodac? 1,8g bialka, rotacje weglami ? czy po prostu lekki deficyt i niech w miesiac te 3kg jej poleca? A moze zwyczajnie 6-7 posilkow zdrowych, bogate w warzywka etc?
    Bedie biegac, jezdzic konno, czasami jakies cwiczenia z wlasnym ciezarem ciala, na silownie jeszcze ja namowie, tylko najpierw z ta anemia trzeba porzadek zrobic. Jak myslicie jak to rozegrac?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Lordunio
    Dołączył
    13-01-08
    Skąd
    Kraków
    Postów
    497
    SOG
    147
    Otrzymał : 73 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    O Jezu... modelka? :D Dla mnie chyba za chudo by było. :)

    Ale do tematu, jak jej tak bardzo zależy, to ja bym chyba uciął z zapotrzebowania jakieś max 150-200kcal, tylko z węgli i po miesiącu zastanawiał się co dalej.
    Myślę, że to będzie bardzo niskie zapotrzebowanie, bardziej bym oscylował w zdrowych 5-6 posiłkach dziennie.

    Nie zdziwiłbym się gdyby ta anemia wynikała z połączenia: mało je + byle jak.

    Dla mnie najlepsza byłaby opcja bilans na 0 i zacząć ćwiczyć. Myślę, że jak jej organizm zostanie zaatakowany ćwiczeniami siłowymi i normalnym jedzeniem sylwetka bardziej będzie jej się podobała przy 50kg i aktywności fizycznej, niż przy upragnionych przez nią 45kg, ludzie dla mnie nie raz zbyt wielką wagę przywiązują do wagi.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Lordunio otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    DTX (08-07-12)

  4. #3
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    zadne diety tylko niech sie porządnie za miche weźmie niech sie nie boi gotowanych jaj czy dobrze przyprawionego mięsa. kazdy wie jak dziewczyny sie iodchudzają nic nie jedzą zjedza jakiegos rogalika, wafla żyżowego i zagryzą serkiem wiejskim light. niech je normalnie diety niech nie rusza neich zwiekszy wysiłek fizyczny.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    DTX (08-07-12)

  6. #4
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie

    Ok.
    Rozpisze jej jak po prostu zdrowo ma się odzywiac.
    Większość ludzi jak usłyszy 5-6 posiłków to od razu że przytyja...
    Na jakies minerały lub wit szczególnie zwrócić uwagę? Oprócz żelaza mg wit c i b12.ma jeszcze problem z bladoscia przez ta anemie da radę jakoś to zreperowac oprócz leczenia anemii?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    33
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    szkieletor.
    jak zmniejszysz wegle to bedzie mdlala co chwila. niech wpiernicza watrobke . te 3kg tak jak micek pisze, wysilek fizyczny. wg mnie zle sie bedzie czula "odchudzajac sie" majac anemie..
    ja z rok czasu wychodzilam z anemii. jadlam baaaardzo duzo i duzo sportow uprawialam. no i teraz jest git.
    nauczylam sie pic wode, i niech ona tez sie nauczy.
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassStworzenie albumu zdjęćWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar breku
    Dołączył
    20-11-09
    Skąd
    Oświęcim
    Postów
    409
    SOG
    164
    Otrzymał : 51 SOGi w 37 postach

    Domyślnie

    1341106886_brh2gt.jpg
    moze zadziała
    Strach jest najlepszym przyjacielem sportowca...
    _______________________________________

    SPRZEDAM SZAFKI BHP
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik breku otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    LeBron23LBJ (16-07-12), Micek185 (08-07-12)

  10. #7
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar dexterinio
    Dołączył
    20-09-07
    Wiek
    34
    Postów
    487
    SOG
    59
    Otrzymał : 117 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    jak ma niedobory wit B to miecha dorzuc jej bo tylko tam znajdzie tę witaminę. Co do niedoborów mysle ze uzupelnic witamine A należałoby i podbic dawki C i E antyoksydacyjnie. Co do diety to nie wrzucaj nic na scislo tylko wiecej wysilku fizycznego proponuje a w jedzieniu niech bazuje glownie na podstawie: jajkach, miesie, oliwie, a w zródle wegli nie bałbym sie wrzucic owocow
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #8
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Suplementacja witaminą A jest niebezpieczna i powinna być pod kontrolą. Poza tym dość łatwo uzupełnić ją z produktów żywnościowych. Jest wiele źródeł bogatych w ową witaminę ,gdzie jednym z najbogatszych jest wątroba (należy zachować umiar w tym przypadku). Przed podawaniem suplementów należy rozpoznać przyczynę niedokrwistości.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #9
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    jak to kumpela to nie odchudzaj ją, niech po prostu popracuje nad zmianą składu ciała, według mnie nie ma czegoś takiego jak idealna waga, powinna kierować się lustrem, ale i tak wiadomo jak większość kobiet postrzega siebie. Uważam też że kobiecie nie jest tyle potrzebne białka i to zwłaszcza zwierzęcego co mężczyźnie. Najpierw popracuj żeby pozbyła się tej anemii, oczywiście produkty bogate w żelazo, uważam też że powinno jeść sporo warzyw nawet sałatę co nie ma dużo żelaza ale przy niedoborach może mieć większą biodostępność niż np mięso.
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  13. Użytkownik slim shady otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    DTX (10-07-12)

  14. #10
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie

    Ale takiej nie przegadzasz... Waga nie jest w ogole wyznacznikiem, w jeden dzien mozna stracic lub zyskac 2kg, ale i tak swoje "wie". Na razie rozpisalem jej wiecej tak jak mowisz pozywienie boagte w wit i mineraly, kalorie bedziemy troche podbijac, na razie niech sie nauczy trzymac posilki. Watrobki nie lubi oczywiscie...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •