Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Siłownia?SW?a zdrowie

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar mlody1144
    Dołączył
    20-09-08
    Postów
    589
    SOG
    39
    Otrzymał : 19 SOGi w 12 postach

    Domyślnie Siłownia?SW?a zdrowie

    Siema, od jakiegoś czasu miewam coraz większe problemy zdrowotne związane ze złamaniem uda w młodym wieku czego następstwem były 2 operacje kolana po których moje kolano bardzo sie osłabiło i mam słaby kręgosłup często mnie boli, początkowo odpuszczałem nogi nie ćwiczyłem ich(pozniej juz normalny trening chodz malymi ciezarami).
    Ostatnio doszedłem do wniosku ze w starszym wieku pewnie szybko się posypię o ile dożyję, i stwierdziłem że chyba skończę z siłownia.

    I mam pytanie, swego czasu chodziłem na tajski, nogi wiadomo jak w kazdym sporcie dostawały w kość ale były głónie obite. Myslałem nad brazylijskim jiu jitsu co powiecie na ten temat? Poprostu chce się zajmować jakimś sportem ale myślę że z siłowni zrezygnuję, Chodzi o jakieś sw które bardzo nóg by nie obciążało
    xD
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    cwicz ale ukierunkuj trening na ogólną sprawnosć wprowadz elementy siłowe i rozciąganie, poprzez balastowanie cialem oraz dynamiczne cwiczenia wzmacniaj sciegna i mieśnie to zapobiegnie dalszym kontuzjom nie nadwyrężaj za mocno tych partii które miałeś kontuzjowane wybieraj i wolne ciężary i maszyny.

    ogólnie sport rekreacyjny poprawia stan ciała ale to co robi tu większość ludzi(w tym także ja) to już jest dosłowne niszczenie ciala bo nie ma co się oszukiwac to nie jest w żadnym wypadku zdrowy sport ktory przedłuzy nam żywotność. chba ze naprawde rekreacyjne cwiczenia a nie szarpanie co tydzien ciezarów rzędu 150 czy 200kg.
    jesli racjonalnie podejdziesz do tej kwestii to nie ma przeciwskazań.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    nie rezygnuj z siłowni, trening siłowy ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm, dzięki nie mu też wzmocnisz ścięgna i stawy, oczywiście musisz dobrać na tyle trening żeby nie nadwyrężać uszkodzonej części ciała do czasu aż ją wzmocnisz bo to nie jest kontuzja która wyklucza Cię z siłowni i jakiś wysiłków na całe życie, chyba że lekarz uzna inaczej, pamiętaj o solidnej rozgrzewce, opaska na kolano też jest dobrym rozwiązaniem, a nawet samemu wiązanie. Jak sam nie wzmocnisz kręgosłupa i mięśni i nic nie będziesz robił to pozostaną słabe. Co do BJJ wiadomo że występują tam dźwignie na nogi czy kolana, musiałbyś naświetlić swój problem trenerowi i porozmawiać z nim o tym jak on to widzi. Pamiętaj też żeby odżywiać się odpowiednio, aby Twoje kości i stawy miały szanse się odbudowywać i wzmacniać. Też jak wspomniał Micek nie angażujesz się w to hardcorowo tylko rekreacyjnie.
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar mlody1144
    Dołączył
    20-09-08
    Postów
    589
    SOG
    39
    Otrzymał : 19 SOGi w 12 postach

    Domyślnie

    czyli co ciężary lajtowe, wolne i maszyny? trening typowo jak na rzeźbę? ruchy dynamiczne?
    rozgrzewke zawsze robie 10-15 min i po treningu rozciąganie
    xD
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •