Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Temat: Studia

  1. #21
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    Jeżeli coś ciebie naprawdę interesuje to idź właśnie na to. Nie patrz czy ktoś Ci na forum napiszę, że po tym nie ma pracy albo że będzie po 10-15latach, bo wszystko tak naprawdę zależy od ciebie. [Swoją drogą 10-15lat to nie dużo, będziesz miał dopiero 30-35lat, a więc kariera zawodowa która w naszym państwie będzie do śmierci jeszcze długa] Jeżeli ktoś jest dobrym fryzjerem niech idzie na fryzjerstwo itd, a przede wszystkim trzeba studiować to co Ciebie naprawdę ciekawi, a nie patrzeć czy z tego będzie duża kasa, bo z takim podejściem nigdy w swoim zawodzie, który dla ciebie będzie nudny nie zarobisz dużej kasy bo nigdy nie będziesz tego czuć, a co za tym idzie nigdy nie będziesz w tym dobry. Ja na kierunek na którym obecnie jestem zdecydowałem się w 2klasie gimnazjum i robiłem wszystko żeby tam się dostać no i się dostałem pierwszy rok zaliczony i trzeba dalej robić swoje :)
    Co do odległości trudno mi powiedzieć, bo studiuję na miejscu mój brat w Warszawie, ale to jest max 2,5h jazdy pociągiem. Jak będziesz miał 400km i do domu będziesz zamierzał wracać np raz na miesiąc to nie robi aż takiej różnicy, ale jeżeli byś chciał wracać co tydzień no to już wtedy będzie to trochę uciążliwe, bo 400km to już tak szybko nie dojedziesz. Ja dalej powiem swoje NIE patrz na to czy to jest 400km czy 1000 czy 100 idź (jeżeli się już dostałeś) na to co chcesz studia miną szybko .. bardzo szybko, a jeżeli dzisiaj się pokierujesz tylko tym że masz 230km bliżej to za 20lat możesz tego strasznie żałować
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #22
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Ja miałem ponad 200km, zjeżdzałem do domu raz na miesięc, czasami trochę częściej i powiem Ci, że nie robiło mi to większej równicy, zresztą sam zobaczysz jak szybko 3 lata zlecą. Mój współlokator miał praktycznie całą pl do przejechania, bo ponad 500km, zjeżdzał też z raz na miesiąc i nie było problemu. Jedynym problemem IMO może być szukanie przed pierwszym rokiem mieszkania, także kieruj się bardziej profilem uczelni niż odległością
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •