Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Studia

  1. #11
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    33
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    Wrocław :)!
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mosin Zobacz post
    Dzięki wszystkim za rady, teraz tak:

    Mogę zrobić odwrotnie ? - 3 lata na uniwerku 2 na polibudzie bo tylko to mnie urządza bo zamawiany jest tylko pierwsze 3 lata.

    Polibuda Wrocław czyli 2 w Polsce wd. rankingów.

    zanim zdecydujesz to porozmawiaj z kims kto sie na tym zna a nie z ludzmi ktorzy maja piekne sny i mysla ze jak bedzie inz czy magisterka to ci bedzie latwiej o prace:) reality check, teraz moze jest, ale jak ty skonczysz moze juz nie byc...zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pumbas
    Dołączył
    24-10-08
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    31
    Postów
    1,059
    SOG
    308
    Otrzymał : 299 SOGi w 189 postach

    Domyślnie

    Biotechnologia na polibudzie a uniwerku to są dwa INNE kierunki! różnica w tytule - magister, inżynier - tylko to potwierdza.

    Jak pójdziesz na uniwerek, to jesteś kształcony na typowego naukowca. Po takich studiach szukasz pracy w labach, gdzie przy typowej pracy naukowej godzinami dzień w dzień pipetą powtarzasz te same monotonne czynności, wirujac bakterie, przeprowadzajac elektroforezy, bawiac sie bialkami etc. praca zajebista dla ludzi z ogromem cierpliwości i zacięciem. Ogromny minus - budżet w polsce wskazuje na żałosne bezrobocie. Tutaj jak załapiesz się do laboratorium to jesteś gość - trzeba znajomości, ale nie tylko bo o już na studiach nie można marnować ani chwili i nakurwiać na boku projekty , łapać wszędzie gdzie się da praktyki itd. Inna opcja w kraju to zostać wykłądowcą, robić doktoraty etc. Jednak najczęsciej ludzie po tym kierunku nie pracują w zawodzie w PL, tylko łapią się do sanepidu... IMO jedyny sens podjąć się studiowania tego na univerku jest pod kątem wyjazdu za granicę, gdzie np. w holandii, niemczech, anglii - nie mówiąc już o usa - doceniają przyszłościowy zawód biotechnologa i łatwo się załapać nawet z takiego jak to powiedział fall, kurwidołka. Jeśli interesuje Cię coś takiego, to mogę Ci polecieć uczelnię nad którą sam się mocno zastanawiam - MZB w Gdańsku. Międzyuczelniany wydział biotechnologiczny. Zajęcia są na Universytecie Gdańskim ORAZ na gdańskim uniwersytecie MEDYCZNYM, co jest unikalnym i zajebistym rozwiązaniem. na GUMedzie zagłębia się biologię molekularną pod kątem biotechnologii, mega zajawa haha INNA kwestia która mnie powala - w pewnym punkcie studiów praktycznie wszystkie materiały są po angielsku, wykłady są po angielsku etc. (oczywiście peirwszy rok sama teoria, masa angielskiego etc. ale to potem procentuje)ma się zajebiste przygotowanie do pracy na całym świecie - wystarczy tylko chcieć.

    trochę się rozpisałem, wiec teraz krótko o biotech na polibudzie:
    Jest więcej pracy w Polsce, ale nie tylko same studia są mniej ciekawe (matma, fiza, matma, fiza, matma , biologia, matma , fiza, chemia, fiza), ale i praca... po PG nie nadajesz się do pracy naukowej, ale do pracy w mleczarni - jesteś inżynierem pracującym nad udoskonaleniem procesu fermentacji w mleczarni, coś w te czapę. jak dla mnie nuda, jakbym miał iśc na COŚ na polibudzie to byłaby to INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA, lub cokolwiek z CHEMIĄ.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pumbas
    Dołączył
    24-10-08
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    31
    Postów
    1,059
    SOG
    308
    Otrzymał : 299 SOGi w 189 postach

    Domyślnie

    Aha, a łączenie że jesteś magister i inżynier jest spoko jak chcesz skończyć na kasie. będziesz chujowym naukowcem i nie lepszym inżynierem. zdecyduj się - jak pg to lec tam gdzie pisałeś, a jak ug to do 16 lipca masz rekrutacje w MZB gdańsk - i wtedy nie tylko licencjat, a idź za ciosem i próbuj 2 stopień (powodzenia że warunkiem dostania się jest podobno trudna rozmowa kwalifikacyjna w całości w języku ang. :) to nie przelewki)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia i obserwacji.

    Studia techniczne: Inżynieria Materiałowa, Automatyka i Robotyka, wszystko związane z budową maszyn
    Studa ekonomiczne: finanse i rachunkowość i tutaj masz szereg możliwości. Analityk finansowy, analityk ds. kosztów, kontroler finansowy etc. W firmach tacy ludzie są potrzebni i dobrze się płaci. Ewentualnie bijesz do księgowości i tutaj masz masę możliwości, bo możesz się zajmować fixed assets, account reconciliation etc. Nie chce mi się tłumaczyć już tego na polski, bo pracuję w języku angielskim i już do niego przywyknąłem.

    Po pracy starasz się zdobyć jak najszybciej doświadczenie w małej firmie, a potem celujesz do dużych firm (czyt. korporacji), gdzie jest największa kasa. BEZ ZASTANOWIENIA.

    Pracuję teraz dla drugiej największej korporacji w swojej branży (wcześniej automatyka przemysłowa a teraz budowa maszyn, maszyn górniczych, silników diesel'owych etc.) i widzę, gdzie jest największa kasa.

    Tylko jak jesteś cep za przeproszeniem to nawet 3 świstki papieru ci nic nie dadzą. Należy nauczyć się nie być szarą myszką, umieć się sprzedać i mieć kartę przetargową.
    Często występuje zjawisko tzw. magii nazwy stanowiska, która później za ciebie wszystko robi.
    Ostatnio edytowane przez D3 ; 02-07-12 o 21:38
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał D3 Zobacz post
    Należy nauczyć się nie być szarą myszką, umieć się sprzedać i mieć kartę przetargową.
    Często występuje zjawisko tzw. magii nazwy stanowiska, która później za ciebie wszystko robi.
    amen bro
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #17
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    33
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    Rób inzynierskie jesli wiesz że poradzisz sobie z fizyką matematyką - kochaj analizę , i innymi ścisłymi.

    Na politechnikę łatwo się dostac, a jeszcze łatwiej wylecieć.

    ja robię studia po których będe i ekonomistą i inżynierem.

    I tak jak pumbas pisał, a wcześniej jeszcze ja.. ten twój kierunek na studiach licencjackich jest całkiem inny od tego na inż
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #18
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Mosin
    Dołączył
    12-09-10
    Postów
    239
    SOG
    10
    Otrzymał : 21 SOGi w 20 postach

    Domyślnie

    Szczerze to bardziej chciałbym iść w biotechnologię jakkolwiek to dziwnie zabrzmi techniczną ,a nie medyczną. Niestety rzeczy jakie mnie najbardziej kręcą w Polsce może będą doceniane za 10-15 lat, słyszałem ,że po biotechnologi robi się takie cuda jak uczestniczenie w projektowaniu urządzeń medycznych, projektowanie chipów wpływających na ludzki organizm lub budowa inteligentnych protez, sztucznych serc itp.

    A przede wszystkim moim priorytetem jest to by już nigdy nie mieć w życiu do czynienia z takim gównem jak polski, wos czy też jakiś inny wok.
    Ostatnio edytowane przez Mosin ; 05-07-12 o 16:47
    Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #19
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    33
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    no to tylko inzynier skoro chcesz budować, projektować
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #20
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Mosin
    Dołączył
    12-09-10
    Postów
    239
    SOG
    10
    Otrzymał : 21 SOGi w 20 postach

    Domyślnie

    Dobra udało mi się wszędzie gdzie składałem i teraz trochę inny dylemat. Czy ktoś kto już studiuje może coś powiedzieć o studiowaniu daleko od domu ? Bo trochę mnie 400km odstrasza ale z drugiej strony bliżej niż 170km nie będę miał czy to ,aż taka duża różnica na dłuższą metę ?
    Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •