Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: jak ruszyć bica?

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Gutek912
    Dołączył
    22-01-08
    Skąd
    ZDOLNY Śląsk!
    Wiek
    33
    Postów
    320
    SOG
    142
    Otrzymał : 25 SOGi w 21 postach

    Domyślnie jak ruszyć bica?

    A wiec zaczne od tego ze po kilkuletniej przerwie od stycznia znowu walcze i z efektów jestem zadowolony jak nigdy...15kg na wadze przybylo, jednak jak przedtem tak i teraz nie moge zaobserwować przyrostow w bicepsie tzn ogólne na lapie sa bo z 37 do 42 dobilem ale biceps mizerny i a te cm To w. większości tric... jestem ektomorfikiem i nie wiem jak wyrobić sobie ładny, kulisty biceps. Aktualnie w planie robie 2 ćwiczenia po 4 serie a w każdej 8 powtorzen przy czym kombinacji miałem juz multum... mial ktoś podobny problem? jakies propozycje planu moze? czekam na propozycje i pozdrawiam :)
    "Nie masz pleców?? Nie oszczędzaj łokci!! (...) "

    Pomogłem?? Daj SOGa ;p
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar HuGsoN
    Dołączył
    17-10-06
    Skąd
    Siedlce
    Postów
    1,804
    SOG
    446
    Otrzymał : 382 SOGi w 168 postach

    Domyślnie

    3 x uginanie ramion leżąc brzuchem na ławce sztangą po 10 powt z dokręcaniem nadgarstków
    3 x uginanie ramion w opadzie hantlem, 1 reka oparta o kolano 2 wisi swobodnie ( razem 6 serii na 2 łapy ) po 10 powt
    3 x modlitewnik nachwytem po 10 powt
    3 x brama bardzo po woli opuszczaj 10 powt
    3 x wyciąg od dołu np linką na dobicie

    po treningu łapa ma być spuchnięta
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    Hugson po tym treningu to on może się raczej przetrenować,ma przyrosty tylko chce je uwypuklić,

    Gutek prawdopodobnie masz już tak genetycznie,każdy ma jakąś partię słabiej rozwiniętą,

    Możesz robić bicepsy jako priorytet,czyli rób go w osobnym dniu zaczynając od niego razem np z tricepsem tak żebyś miał drugi dzień wolny,myślę,że 3 ćwiczenia spokojnie wystarczą i jako ostatnie możesz dodać to drugie ćwiczenie co Ci napisał Hugson czyli uginanie hantla pojedynczo na stojąco lub siedząco.
    Ciało dąży do tego,co umysł zaplanuje.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First Class10000 punktów doświadczeniaTrzech znajomychOverdrive
    Nagrody:
    Wydarzenie w kalendarzu
    Avatar raczeek_87
    Dołączył
    17-04-12
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    956
    SOG
    91
    Otrzymał : 102 SOGi w 86 postach

    Domyślnie

    Ale nie którym 3 ćwiczenia nie wystarczą ja zaobserwowałem ze przy 4 ćwiczeniach po 3 sety lepiej mi idzie mała partia miecha , najgorsze uważam jest to, ze czasem jakaś partia nam nie idzie ,bo nakładamy za duży nacisk na nią co powoduje w rzeczywistości przetrenowanie _ niestety ;(
    "Ten,kto pokonuje innych,jest silny.Ten,kto pokonuje siebie,jest potężny"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    A ja bym do tego podszedł trochę inaczej, skoro na małą objętość bicepsy słabo reagowały to może trochę dorzucić do pieca? np
    1. cięzkie uginania ze sztangą, mogą być częściowo oszukiwane ruchy koncentryczne, powolna faza ekscentryczna z pełną kontrolą ciężaru, duży ciężar
    2. modlitewnik sztanga/hantle,
    3. młotki hantlami albo linką wyciągu dolnego
    4. uginanie z hantlami z supinacją stojąc albo leżąc na ławce skośnej
    po 3 serie w tym jedna rozgrzewkowa, zakres powt 5-15

    próbowałeś może robić je 2x w tyg? raz lekko powiedzmy po treningu pleców ze 3-4 serie i kilka dni później w superseriach z tricepsem?
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger First Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar arson
    Dołączył
    08-04-12
    Postów
    18
    SOG
    10
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gutek912 Zobacz post
    A wiec zaczne od tego ze po kilkuletniej przerwie od stycznia znowu walcze i z efektów jestem zadowolony jak nigdy...15kg na wadze przybylo, jednak jak przedtem tak i teraz nie moge zaobserwować przyrostow w bicepsie tzn ogólne na lapie sa bo z 37 do 42 dobilem ale biceps mizerny i a te cm To w. większości tric... jestem ektomorfikiem i nie wiem jak wyrobić sobie ładny, kulisty biceps. Aktualnie w planie robie 2 ćwiczenia po 4 serie a w każdej 8 powtorzen przy czym kombinacji miałem juz multum... mial ktoś podobny problem? jakies propozycje planu moze? czekam na propozycje i pozdrawiam :)
    Mialem to samoc co Ty i zdecydowalem sie na super serie co bylo strzalem w 10 ;)!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Kolego zrobileś w łapie w niecale pół roku 5cm i 15kg wagi domyślam się że nie na sucho i mówisz że Ci nie idzie. troche tu zalatuje dysmorfobią.

    rezultat jest jak najbardziej w porzadku i nic bym tu nie zmieniał, chcesz się przekonac to zrób redukcję i sam fakt że zgubisz fat z ramion pokaze że bedzie to dobrze sie prezentowało. z drugiej strony wrzuc zdjecia obecnej sylwetki w pozie bicepsy przodem i triceps bokiem. sami ocenimy czy rzeczywiście masz taką dysproporcję.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •