Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: pytania o trening redukcyjny- FBW, obwodówka?

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar Demonek6
    Dołączył
    03-04-09
    Postów
    44
    SOG
    0
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie pytania o trening redukcyjny- FBW, obwodówka?

    Wchodzę aktualnie na ostrą redukcję. Ostatni miesiąc ograniczałem węgle ale jeszcze bez szaleństw, od wczoraj w 100% rygorystyczna dieta. Cel- sylwetka atletyczno- plażowa. Dodatkowo (co może nie być bez znaczenia) ćwiczę box 1/ tydzień.

    Ostatnio spróbowałem obwodówki i spodobało mi się na tyle, że chciałbym z tym iść dalej a po redukcji wrócić na split. Pytania:

    1) Ćwicząc obw. z 50% maxa obciążenia jaki będę miał spadek maxa/ masy mięśniowej (orientacyjnie)? Da się jakoś zabezpieczyć przed tym?

    1a) Czy ćwicząc 3x/ tydzień mogę robić 2x obw. + 1 FBW z uwzględnieniem maxów aby je podtrzymać?

    2) Cieszę się b. dobrą kondycją wydolnościową. Czy jeśli humor/ kondycja itd. pozwala, nie ma przeciwskazań żebym koło 16:00 pobiegał 1h a koło 20:00-21:00 (po odpowiednim posiłku) przeprowadził trening siłowy? Dodam tylko, że ta 1h biegu nie robi na mnie wrażenia- robię to "na nosie" spokojnym tempem.

    3) Ile obwodów robicie po ile ćwiczeń? Na necie opini w bród, od 3 do 6 obwodów, od 6 do 12 ćwiczeń. Zacząłem z 3 obw. i 8 ćwiczeniami po których jestem nieźle spompowany (zauważalnie bardziej niż po splicie- nie wiem, czy tak na mnie działa czy po prostu na splicie się opieprzałem :).
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First Class10000 punktów doświadczeniaTrzech znajomychOverdrive
    Nagrody:
    Wydarzenie w kalendarzu
    Avatar raczeek_87
    Dołączył
    17-04-12
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    956
    SOG
    91
    Otrzymał : 102 SOGi w 86 postach

    Domyślnie

    zajedz foty
    "Ten,kto pokonuje innych,jest silny.Ten,kto pokonuje siebie,jest potężny"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    1) Ćwicząc obw. z 50% maxa obciążenia jaki będę miał spadek maxa/ masy mięśniowej (orientacyjnie)? Da się jakoś zabezpieczyć przed tym?
    Jeśli będziesz ćwiczył takmi ciężarem to na pewno zanotujesz spadki. Ćwicz w granicach 80%. Ogólnie jak skrócisz czas przerwy to i tak nie utrzymasz stałego ciężaru i bedziesz musiał zmiejszać obciążenie

    1a) Czy ćwicząc 3x/ tydzień mogę robić 2x obw. + 1 FBW z uwzględnieniem maxów aby je podtrzymać?
    Możesz robić, z FBW polecam 5x5 typowo siłowy

    2) Cieszę się b. dobrą kondycją wydolnościową. Czy jeśli humor/ kondycja itd. pozwala, nie ma przeciwskazań żebym koło 16:00 pobiegał 1h a koło 20:00-21:00 (po odpowiednim posiłku) przeprowadził trening siłowy? Dodam tylko, że ta 1h biegu nie robi na mnie wrażenia- robię to "na nosie" spokojnym tempem.
    Jak się zabezpieczysz możesz pobiegać rano na czczo albo po treningu. Jak masz dobrą kondycje spróbuj interwałów w dzień wolny od treningów, na pewno poczujesz je po sobie.

    3) Ile obwodów robicie po ile ćwiczeń? Na necie opini w bród, od 3 do 6 obwodów, od 6 do 12 ćwiczeń. Zacząłem z 3 obw. i 8 ćwiczeniami po których jestem nieźle spompowany (zauważalnie bardziej niż po splicie- nie wiem, czy tak na mnie działa czy po prostu na splicie się opieprzałem :).
    Możesz zacząć od 3 obwodów, za jakis czas jak będziesz dawał rade to wal 4 obwody. Ilość ćwiczeń i powtórzeń wszystko zależy od Twojego zaawansowania, dostępności sprzętu i jakie przerwy będziesz robił, jeśli będziesz je robił
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar LeBron23LBJ
    Dołączył
    22-02-08
    Skąd
    Pomorze
    Postów
    724
    SOG
    177
    Otrzymał : 63 SOGi w 55 postach

    Domyślnie

    50 % Cm to zdecydowanie za mało, masa stanie się mniej wartościowa i będą spadki a tego nie chcemy. Palimy tłuszcz nie mięśnie : )
    Skoro trenujesz boks (można go potraktować jako interwały) to w dzien w który zamierzasz sie ruszać rób dla odmiany klasyczne aeroby jednak.

    I jak masz możliwość to zacznij od treningu siłowego dzień a nie od aerobów. Lepszy poziom hormonów i samopoczucie będzie na siłówce przed którą się nie biegało : )
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Demonek
    Dołączył
    03-04-09
    Postów
    212
    SOG
    2
    Otrzymał : 15 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeBron23LBJ Zobacz post
    I jak masz możliwość to zacznij od treningu siłowego dzień a nie od aerobów. Lepszy poziom hormonów i samopoczucie będzie na siłówce przed którą się nie biegało : )
    Niestety czas na wszelkie ćwiczenia mam dopiero pod wieczór (obowiązki służbowe, tatusiowe, małżeńskie). Czasem się uda przebiec ok. 16:00 i tyle.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •