Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Si³ownia a Siatkówka-proszê o wasze rady

  1. #1
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class
    Avatar winky111
    Do³±czy³
    25-05-12
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie Si³ownia a Siatkówka-proszê o wasze rady

    Siema na pocz±tku chcia³bym siê przywitaæ,wiêc Piona!

    Trenujê siatkówkê jako¶ od 3-4klasy aktualnie jestem 2gym mam 184cm i prawie 70kg.Chcia³bym tutaj zadaæ trochê pytañ.

    1.Si³ownia a siatkówka czy ju¿ zaczynaæ? Du¿o osób mówi ¿e w wieku juniora, a wiem z w³asnego do¶wiadczenia ¿e ch³opaki z innych klubów chodz± na si³kê jak sobie tylko chc±.
    2.Jakie æwiczenia na triceps i nogi? Mo¿e tak z trenerem zaczêli¶my chodziæ do szko³y na 'si³owniê' je¿eli mogê to tak nazwaæ.Æwiczenia to brzuszki,skakanka,sztanga (podnoszenie nad siebie z wyskokiem,wyrzuty takie albo z kolan tak na skos do g³owy), rozpiêtki, wskoki na skrzyniê, nadgarstki(gryf w rêce które le¿± na ³awce i "machanie") podci±ganie na dr±¿ku tylko z pozycji le¿±cej i sztanga 'pogiêta' i do ty³u za siebie tricepsy.Robimy 3x serie po 30sec na ka¿dym.Nie wiem czy to da du¿e efekty? Zaczynaj± siê wakacje wiêc sprzêt mo¿e zorganizuje jaki¶ i by siê poæwiczy³o.Niestety nie mam dostêpu do si³owni ;(
    3.Spytali¶my siê pana czy to prawda, ¿e jak du¿o æwiczymy to przestajemy rosn±æ ,powiedzia³ ¿e jak mamy za du¿e ciê¿ary to miê¶nie rosn± i ko¶ci nie maj± siê jak rozwijaæ.
    4.Dostali¶my jaki¶ zestaw æwiczeñ na brzuch i do biegania, ca³y tydzieñ(wiêc od pon zacznê biegaæ)
    5.Je¿eli zdoby³ bym atlas (da siê za³atwiæ, tate zmotywujê do æwiczeñ te¿ ^^) jakie æwiczenia na nim dla siatkarza?;d
    6.To ju¿ chyba wszystko czekam na odp. i sory ¿e siê tak rozpisa³em, ale chcê mieæ wszystko jasno ¿eby sobie nie zaszkodziæ, ale te¿ nie ¿eby siedzieæ i mówiæ "jeszcze mam czas na si³ke^^"
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osi±gniêcia:
    Trzech znajomych25000 punktów do¶wiadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Do³±czy³
    23-04-09
    Sk±d
    Ku¼nia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzyma³ : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domy¶lnie

    1.Nie rozumiem pytania? Sprecyzuj.
    2.Wydaje mi siê , i¿ powiniene¶ bardziej zaj±æ siê treningami rozwijaj±cymi si³ê dynamiczn±/eksplozywn±, zamiast statycznej. Oczywi¶cie trening si³owy nie stanowi problemu lecz jego prawid³owy dobór.
    3.Niech siê douczy. Zmieñ trenera. Trening si³owy zwiêksza gêsto¶æ ko¶ci, równie¿ prawid³owe od¿ywianie ma tutaj znaczenie.
    4.W celu?
    5.Kup lepiej ³awkê plus ciê¿ary.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 25-05-12 o 19:14
    fizjologia , ¿ywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania daj± wiedzê, zrozumienie ich daje m±dro¶æ.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class
    Avatar winky111
    Do³±czy³
    25-05-12
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Tzn. czy powinienem ju¿ zaczynaæ æwiczyæ w domu ze sztangami i jakby mia³ wygl±daæ taki trening.Mia³ bym do dyspozycji dr±¿ek do podci±gania, hantle, gryf prosty i giêty.Chodzi mi o æwiczenia dla siatkarza, czyli nogi i triceps, ale nie zapominaj±c o innych
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #4
    Ekspert Osi±gniêcia:
    Trzech znajomych25000 punktów do¶wiadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Do³±czy³
    23-04-09
    Sk±d
    Ku¼nia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzyma³ : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domy¶lnie

    Dlaczego tylko nogi i triceps? Podstaw± mocnego uderzenia jest klatka oraz tric oraz odpowiednio "posadzony" ¶rodek ciê¿ko¶ci. Na pewno bêd± to æwiczenia dynamiczne. Skontaktuj siê z trenerem, poniewa¿ trening si³owy powinien wspó³graæ z zajêciami siatkówki.
    fizjologia , ¿ywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania daj± wiedzê, zrozumienie ich daje m±dro¶æ.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •