Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Siłownia a Siatkówka-proszę o wasze rady

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar winky111
    Dołączył
    25-05-12
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Siłownia a Siatkówka-proszę o wasze rady

    Siema na początku chciałbym się przywitać,więc Piona!

    Trenuję siatkówkę jakoś od 3-4klasy aktualnie jestem 2gym mam 184cm i prawie 70kg.Chciałbym tutaj zadać trochę pytań.

    1.Siłownia a siatkówka czy już zaczynać? Dużo osób mówi że w wieku juniora, a wiem z własnego doświadczenia że chłopaki z innych klubów chodzą na siłkę jak sobie tylko chcą.
    2.Jakie ćwiczenia na triceps i nogi? Może tak z trenerem zaczęliśmy chodzić do szkoły na 'siłownię' jeżeli mogę to tak nazwać.Ćwiczenia to brzuszki,skakanka,sztanga (podnoszenie nad siebie z wyskokiem,wyrzuty takie albo z kolan tak na skos do głowy), rozpiętki, wskoki na skrzynię, nadgarstki(gryf w ręce które leżą na ławce i "machanie") podciąganie na drążku tylko z pozycji leżącej i sztanga 'pogięta' i do tyłu za siebie tricepsy.Robimy 3x serie po 30sec na każdym.Nie wiem czy to da duże efekty? Zaczynają się wakacje więc sprzęt może zorganizuje jakiś i by się poćwiczyło.Niestety nie mam dostępu do siłowni ;(
    3.Spytaliśmy się pana czy to prawda, że jak dużo ćwiczymy to przestajemy rosnąć ,powiedział że jak mamy za duże ciężary to mięśnie rosną i kości nie mają się jak rozwijać.
    4.Dostaliśmy jakiś zestaw ćwiczeń na brzuch i do biegania, cały tydzień(więc od pon zacznę biegać)
    5.Jeżeli zdobył bym atlas (da się załatwić, tate zmotywuję do ćwiczeń też ^^) jakie ćwiczenia na nim dla siatkarza?;d
    6.To już chyba wszystko czekam na odp. i sory że się tak rozpisałem, ale chcę mieć wszystko jasno żeby sobie nie zaszkodzić, ale też nie żeby siedzieć i mówić "jeszcze mam czas na siłke^^"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    1.Nie rozumiem pytania? Sprecyzuj.
    2.Wydaje mi się , iż powinieneś bardziej zająć się treningami rozwijającymi siłę dynamiczną/eksplozywną, zamiast statycznej. Oczywiście trening siłowy nie stanowi problemu lecz jego prawidłowy dobór.
    3.Niech się douczy. Zmień trenera. Trening siłowy zwiększa gęstość kości, również prawidłowe odżywianie ma tutaj znaczenie.
    4.W celu?
    5.Kup lepiej ławkę plus ciężary.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 25-05-12 o 18:14
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar winky111
    Dołączył
    25-05-12
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Tzn. czy powinienem już zaczynać ćwiczyć w domu ze sztangami i jakby miał wyglądać taki trening.Miał bym do dyspozycji drążek do podciągania, hantle, gryf prosty i gięty.Chodzi mi o ćwiczenia dla siatkarza, czyli nogi i triceps, ale nie zapominając o innych
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Dlaczego tylko nogi i triceps? Podstawą mocnego uderzenia jest klatka oraz tric oraz odpowiednio "posadzony" środek ciężkości. Na pewno będą to ćwiczenia dynamiczne. Skontaktuj się z trenerem, ponieważ trening siłowy powinien współgrać z zajęciami siatkówki.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •