Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Si³ownia a inne sporty - jak nie straciæ miê¶ni? pomó¿cie!

  1. #1
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class3 miesi±ce zarejestrowany250 punktów do¶wiadczenia
    Avatar KidBreakz
    Do³±czy³
    02-05-12
    Postów
    6
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie Si³ownia a inne sporty - jak nie straciæ miê¶ni? pomó¿cie!

    Witajcie kochani. Mam problem. Jestem osob± aktywn± , uprawiam a¿ dwie dyscypliny sportowe obecnie - breakdance, oraz od niedawna brazylijskie jiu jitsu. W obu tych sportach si³a jest bardzo potrzebna. Dlatego chcê æwiczyæ na si³owni, oraz dlatego, ¿e chcê dobrze wygl±daæ, to rzecz jasna. Jednak bojê siê ¿eby nie straciæ miê¶ni. Zanim przejdê do pytañ opowiem nieco o dyscyplinach które uprawiam - otó¿ praktycznie w obydwu elementy szybkie, zadyszkowe ³±cz± siê w sposób p³ynny z elementami w których miê¶nie poddawane s± przez krótki czas du¿emu obci±¿eniu, zw³aszcza tyczy siê to breaka, bo w BJJ wysi³ek jest roz³o¿ony trochê bardziej równomiernie podczas walki, ale rozgrzewka jest ostra. W breaku natomiast mamy równie¿ rozgrzewkê i np tañczenie na pe³nych obrotach na nogach by za chwilê tañczyæ spaceruj±c na rêkach w podparciu o brzuch (tzw. turtle), by potem wspi±æ siê na samych rêkach do stójki. Po co to wszystko piszê? Po to ¿eby przybli¿yæ w miarê charakterystykê obci±¿enia miê¶ni w sportach o których niekoniecznie musicie mieæ pojêcie.
    A chodzi mi oto :
    - czy po treningu bjj/break mogê i¶æ na si³owniê bez obaw ¿e stracê miê¶nie z powodu nadmiernego ich obci±¿enia?
    - czy przed treningiem bjj/break mogê i¶æ na si³owniê bez obaw ¿e stracê miê¶nie?
    - czy po treningu na si³owni mogê biegaæ bez obaw ¿e stracê miê¶nie?
    - czy przed treningiem na si³owni jw. ?
    - czy dzieñ po / dzieñ przed treningiem na si³owni mogê æwiczyæ bjj/break czy te¿ muszê robiæ dzieñ przerwy aby nie straciæ miê¶ni?
    - czy je¶li zjem obiad po bjj/break pó¼niej ni¿ 1 god¼ np. 2-2,5 godz to czy stracê miê¶nie?
    - czy je¶li sytuacja jw. bêdzie mia³a miejsce po treningu na si³owni to czy stracê miê¶nie?
    - czy je¶li nie zjem obiadu przed jakimkolwiek treningiem tylko np. banana , czy jab³ko to czy stracê miê¶nie podczas treningu?
    - jakie grupy miê¶ni mo¿na trenowaæ na jednym treningu razem i czy lepiej trenowaæ 2 grupy po dwa æwiczenia czy np. trzy grupy po jednym æwiczeniu ?

    I proszê o nie ¶mianie siê ze mnie, ja nie muszê mieæ pojêcia o si³owni tak jak i wy nie musicie mieæ pojêcia jak siê wykonuje przej¶cie z windmilla na halo freeze. A gdzie¶ kiedy¶ s³ysza³em ¿e nadmierne obci±¿enie miê¶ni mo¿e prowadziæ do ich spalenia. Dlatego proszê pomó¿cie mi !
    Ostatnio edytowane przez KidBreakz ; 02-05-12 o 04:50 Powód: drobna poprawka
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Moderator #Foto Gallery Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów do¶wiadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Do³±czy³
    12-01-08
    Sk±d
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzyma³ : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domy¶lnie

    - czy po treningu bjj/break mogê i¶æ na si³owniê bez obaw ¿e stracê miê¶nie z powodu nadmiernego ich obci±¿enia?
    ile razy w tygodniu uprawiasz bjj i bd a ile si³ownie ? Zarówno brek jak i bjj nie s± typowymi treningami aerobowymi choæ zawieraj± sporo takich elementów jednak jak sam zauwa¿y³e¶ nastêpuj± du¿e obci±¿enia miê¶ni. ¯eby pój¶æ po takim treningu na si³ownie musisz spo¿yæ bogaty posi³ek obfituj±cy w wêglowodany, bia³ko, wówczas dostarczysz organizmowi paliwa i ten nie bêdzie pobiera³ go z miê¶ni. Najlepiej jak by¶ mia³ kilku godzinn± przerwê pomiêdzy treningami wówczas móg³by¶ spokojnie zje¶æ posi³ek i nawet przespaæ siê z godzinkê.

    - czy przed treningiem bjj/break mogê i¶æ na si³owniê bez obaw ¿e stracê miê¶nie?
    jak wy¿ej pisa³em musisz zje¶æ odpowiedni posi³ek po treningu ¿eby zabezpieczyæ siê przed spalaniem miê¶ni, warto te¿ zabezpieczyæ siê w aminokwasy rozga³êzione BCAA chocia¿ to nie jest konieczno¶ci± je¶li posi³ek bêdzie naprawdê warto¶ciowy

    - czy po treningu na si³owni mogê biegaæ bez obaw ¿e stracê miê¶nie?
    mo¿esz biegaæ, wówczas energia bêdzie pobierana z t³uszczu i aminokwasów ale pytanie czy jest sens biegaæ skoro ju¿ chodzisz na si³ownie, tañczysz i bjj ? i miê¶nie zaczn± siê spalaæ w jakim¶ stopniu (zale¿y od intensywno¶ci, czasu biegania)

    - czy przed treningiem na si³owni jw. ?
    to siê wszystko tyczy tego co wy¿ej napisa³em

    - czy dzieñ po / dzieñ przed treningiem na si³owni mogê æwiczyæ bjj/break czy te¿ muszê robiæ dzieñ przerwy aby nie straciæ miê¶ni?
    nie musisz robiæ przerwy ale czasami warto ¿eby nie przetrenowaæ organizmu i daæ mu siê w 100% zregenerowaæ, miê¶nie rosn± gdy odpoczywamy a nie trenujemy
    - czy je¶li zjem obiad po bjj/break pó¼niej ni¿ 1 god¼ np. 2-2,5 godz to czy stracê miê¶nie?
    bez posi³ku organizm bêdzie w stanie katabolizmu

    - czy je¶li sytuacja jw. bêdzie mia³a miejsce po treningu na si³owni to czy stracê miê¶nie?
    jw

    - czy je¶li nie zjem obiadu przed jakimkolwiek treningiem tylko np. banana , czy jab³ko to czy stracê miê¶nie podczas treningu?
    sam owoc przed jakimkolwiek treningiem to kiepskie paliwo
    - jakie grupy miê¶ni mo¿na trenowaæ na jednym treningu razem i czy lepiej trenowaæ 2 grupy po dwa æwiczenia czy np. trzy grupy po jednym æwiczeniu ?
    polecam Ci trening FBW, æwiczysz wszystkie miêsnie na jednym treningu
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników]
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class3 miesi±ce zarejestrowany250 punktów do¶wiadczenia
    Avatar KidBreakz
    Do³±czy³
    02-05-12
    Postów
    6
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    jak wy¿ej pisa³em musisz zje¶æ odpowiedni posi³ek po treningu ¿eby zabezpieczyæ siê przed spalaniem miê¶ni, warto te¿ zabezpieczyæ siê w aminokwasy rozga³êzione BCAA chocia¿ to nie jest konieczno¶ci± je¶li posi³ek bêdzie naprawdê warto¶ciowy
    jaki to jest odpowiedni posi³ek ? co i ile czasu muszê zje¶æ przed treningiem BJJ ile po? co i ile czasu przed / po treningu na si³owni?
    nie musisz robiæ przerwy ale czasami warto ¿eby nie przetrenowaæ organizmu i daæ mu siê w 100% zregenerowaæ, miê¶nie rosn± gdy odpoczywamy a nie trenujemy
    tzn? nie rozumiem - mam 3 razy w tygodniu BJJ raz break , kiedy DOK£ADNIE mam chodziæ na si³owniê zrobiæ ¿eby widocznie powiêkszaæ miê¶nie i przede wszystkim mieæ wiêcej si³y ? Bo daj±c sobie 2 dni (poniedzia³ek i sobota) na regeneracjê zostaje mi 1 dzieñ w tygodniu na si³owniê. A panowie trenerzy od fitnessu o¶wiadczyli mi ¿e raz w tygodniu mi nie da absolutnie NIC , wiêc st±d pytanie czy mam zrezygnowaæ z BJJ skoro to moja pasja? A mo¿e w ogóle przestaæ uprawiaæ jakikolwiek sport ?
    bez posi³ku organizm bêdzie w stanie katabolizmu
    tzn? ile mam maksymalnie czasu po treningu BJJ i ile po si³owni ¿eby zje¶æ posi³ek ? I jaki to ma byæ posi³ek po BJJ i jaki po si³owni?
    æwiczysz wszystkie miêsnie na jednym treningu
    jakim cudem skoro po solidnym katowaniu klatki i bicepsu nie mam ju¿ si³y na jakiekolwiek inne æwiczenia? Poza tym zale¿y mi na tych dwóch miê¶niach bo z nimi jest u mnie najgorzej. Triceps mam solidny, a za bary i plecy siê wezmê pó¼niej. W zwi±zku z tym jeszcze mam pytanie skoro (wg. panów fachowców z renomowanej si³owni) chodzenie raz w tygodniu NIE DA NIC , to wyja¶nijcie mi jedn± rzecz: typowy plan treningowy to np. 1 dzieñ klata , bice 2 dzieñ bary brzuch 3 dzieñ plecy triceps... to by i tak klata triceps wypada³y raz w tygodniu (zak³adaj±c ¿e si³ka 3 razy w tygodniu) wiêc JAKIM K*** CUDEM RAZ W TYGODNIU MA MI NIC NIE DAÆ SKORO NA RAZIE ÆWICZÊ WY£¡CZNIE KLATKÊ I BICEPS (no i triceps trochê idzie przy klacie wiadomo)????

    B³agam odpowiedzcie mi na te w±tpliwo¶ci bo po tym co us³ysza³em prze¿ywam za³amanie psychiczne, dozna³em ogromnego spadku motywacji i nie wiem co bêdzie teraz w ogóle z moim sportem. No bo skoro æwiczenie na si³owni raz w tygodniu nic nie da , to znaczy ¿e bêdê ca³y czas taki s³aby jak jestem, czyli w breaku nie poczyniê postêpów a w BJJ bêdê zawsze dostawa³ bêcki od trochê wiêkszych od siebie , wiêc na co mi to wszystko? Chcê siê rozwijaæ , byæ wiêkszy i silniejszy. Proszê odpowiedzcie mi !
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #4
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar Baloniarz
    Do³±czy³
    08-05-11
    Wiek
    43
    Postów
    1,349
    SOG
    213
    Otrzyma³ : 300 SOGi w 168 postach

    Domy¶lnie

    Jak dla mnie za du¿o srok za ogon próbujesz ³apaæ...
    A kiedy ju¿ siêgniemy dna, musimy uwa¿aæ, ¿eby to dno nie odpad³o.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osi±gniêcia:
    Weteran5000 punktów do¶wiadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Do³±czy³
    25-03-06
    Sk±d
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzyma³ : 56 SOGi w 43 postach

    Domy¶lnie

    jw z breaka i tak wyro¶niesz i w koñcu przestaniesz tañczyæ bo nie ma z tego za wiele korzy¶ci,wykoñczysz siê psychicznie i fizycznie jak z czego¶ nie zrezygnujesz.
    Trenuj±c sam± klatê i triceps nierównomiernie bêdziesz siê rozwijaæ.Zdecyduj siê na czym Ci najbardziej zale¿y.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class3 miesi±ce zarejestrowany250 punktów do¶wiadczenia
    Avatar KidBreakz
    Do³±czy³
    02-05-12
    Postów
    6
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    A kiedy siê dok³adnie "wyrasta" z breaka ? Bo znam ludzi podchodz±cych pod 40stkê którzy tañcz±. Nie tobie decydowaæ co daje mi korzy¶ci. Satysfakcja jest najwiêksz± korzy¶ci±. Trening BJJ i break traktujê na równo, bo wysi³ek ma podobny charakter. Na czym mi zale¿y ? Chcê uprawiaæ swoje pasje i chcê ¿eby mi ros³y miê¶nie. Co mam zrobiæ ¿eby mi ros³y miê¶nie skoro mam czas chodziæ tylko raz w tygodniu na si³owniê? Proste pytanie , niech kto¶ mi odpowie
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  7. #7
    Administrator Osi±gniêcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar DTX
    Do³±czy³
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzyma³ : 235 SOGi w 150 postach

    Domy¶lnie

    nie da sie:)
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  8. #8
    neverending science experiment Moderator #Doping Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjêæ50000 punktów do¶wiadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Do³±czy³
    11-03-09
    Sk±d
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzyma³ : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domy¶lnie

    zacznij cbodzic na silownie minimum 3x.
    prosta odp.
    albo trenuj silowo w domu.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class3 miesi±ce zarejestrowany250 punktów do¶wiadczenia
    Avatar KidBreakz
    Do³±czy³
    02-05-12
    Postów
    6
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    jak to mo¿liwe skoro mam 4 razy w tygodniu inne treningi a pomiêdzy si³owni± a innym treningiem muszê mieæ dzieñ przerwy? zostaje 1 dzieñ w tygodniu ? W jaki sposób niby zawodnicy MMA albo gimnastycy robi± si³ê skoro siê nie da?
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  10. #10
    Administrator Osi±gniêcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar DTX
    Do³±czy³
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzyma³ : 235 SOGi w 150 postach

    Domy¶lnie

    Ty siê zdecyduj, czy budujesz miesnie czy robisz si³ê. Odsy³am do podstaw, dlaczego miê¶nie rosn±, trochê logiki na tych swoich baletach miê¶ni do wzrostu nie zmusisz. Kwestie pro mma pomine, bo ¿a³osne pytanie.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •