Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Siłownia a inne sporty - jak nie stracić mięśni? pomóżcie!

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar KidBreakz
    Dołączył
    02-05-12
    Postów
    6
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Siłownia a inne sporty - jak nie stracić mięśni? pomóżcie!

    Witajcie kochani. Mam problem. Jestem osobą aktywną , uprawiam aż dwie dyscypliny sportowe obecnie - breakdance, oraz od niedawna brazylijskie jiu jitsu. W obu tych sportach siła jest bardzo potrzebna. Dlatego chcę ćwiczyć na siłowni, oraz dlatego, że chcę dobrze wyglądać, to rzecz jasna. Jednak boję się żeby nie stracić mięśni. Zanim przejdę do pytań opowiem nieco o dyscyplinach które uprawiam - otóż praktycznie w obydwu elementy szybkie, zadyszkowe łączą się w sposób płynny z elementami w których mięśnie poddawane są przez krótki czas dużemu obciążeniu, zwłaszcza tyczy się to breaka, bo w BJJ wysiłek jest rozłożony trochę bardziej równomiernie podczas walki, ale rozgrzewka jest ostra. W breaku natomiast mamy również rozgrzewkę i np tańczenie na pełnych obrotach na nogach by za chwilę tańczyć spacerując na rękach w podparciu o brzuch (tzw. turtle), by potem wspiąć się na samych rękach do stójki. Po co to wszystko piszę? Po to żeby przybliżyć w miarę charakterystykę obciążenia mięśni w sportach o których niekoniecznie musicie mieć pojęcie.
    A chodzi mi oto :
    - czy po treningu bjj/break mogę iść na siłownię bez obaw że stracę mięśnie z powodu nadmiernego ich obciążenia?
    - czy przed treningiem bjj/break mogę iść na siłownię bez obaw że stracę mięśnie?
    - czy po treningu na siłowni mogę biegać bez obaw że stracę mięśnie?
    - czy przed treningiem na siłowni jw. ?
    - czy dzień po / dzień przed treningiem na siłowni mogę ćwiczyć bjj/break czy też muszę robić dzień przerwy aby nie stracić mięśni?
    - czy jeśli zjem obiad po bjj/break później niż 1 godź np. 2-2,5 godz to czy stracę mięśnie?
    - czy jeśli sytuacja jw. będzie miała miejsce po treningu na siłowni to czy stracę mięśnie?
    - czy jeśli nie zjem obiadu przed jakimkolwiek treningiem tylko np. banana , czy jabłko to czy stracę mięśnie podczas treningu?
    - jakie grupy mięśni można trenować na jednym treningu razem i czy lepiej trenować 2 grupy po dwa ćwiczenia czy np. trzy grupy po jednym ćwiczeniu ?

    I proszę o nie śmianie się ze mnie, ja nie muszę mieć pojęcia o siłowni tak jak i wy nie musicie mieć pojęcia jak się wykonuje przejście z windmilla na halo freeze. A gdzieś kiedyś słyszałem że nadmierne obciążenie mięśni może prowadzić do ich spalenia. Dlatego proszę pomóżcie mi !
    Ostatnio edytowane przez KidBreakz ; 02-05-12 o 04:50 Powód: drobna poprawka
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    - czy po treningu bjj/break mogę iść na siłownię bez obaw że stracę mięśnie z powodu nadmiernego ich obciążenia?
    ile razy w tygodniu uprawiasz bjj i bd a ile siłownie ? Zarówno brek jak i bjj nie są typowymi treningami aerobowymi choć zawierają sporo takich elementów jednak jak sam zauważyłeś następują duże obciążenia mięśni. Żeby pójść po takim treningu na siłownie musisz spożyć bogaty posiłek obfitujący w węglowodany, białko, wówczas dostarczysz organizmowi paliwa i ten nie będzie pobierał go z mięśni. Najlepiej jak byś miał kilku godzinną przerwę pomiędzy treningami wówczas mógłbyś spokojnie zjeść posiłek i nawet przespać się z godzinkę.

    - czy przed treningiem bjj/break mogę iść na siłownię bez obaw że stracę mięśnie?
    jak wyżej pisałem musisz zjeść odpowiedni posiłek po treningu żeby zabezpieczyć się przed spalaniem mięśni, warto też zabezpieczyć się w aminokwasy rozgałęzione BCAA chociaż to nie jest koniecznością jeśli posiłek będzie naprawdę wartościowy

    - czy po treningu na siłowni mogę biegać bez obaw że stracę mięśnie?
    możesz biegać, wówczas energia będzie pobierana z tłuszczu i aminokwasów ale pytanie czy jest sens biegać skoro już chodzisz na siłownie, tańczysz i bjj ? i mięśnie zaczną się spalać w jakimś stopniu (zależy od intensywności, czasu biegania)

    - czy przed treningiem na siłowni jw. ?
    to się wszystko tyczy tego co wyżej napisałem

    - czy dzień po / dzień przed treningiem na siłowni mogę ćwiczyć bjj/break czy też muszę robić dzień przerwy aby nie stracić mięśni?
    nie musisz robić przerwy ale czasami warto żeby nie przetrenować organizmu i dać mu się w 100% zregenerować, mięśnie rosną gdy odpoczywamy a nie trenujemy
    - czy jeśli zjem obiad po bjj/break później niż 1 godź np. 2-2,5 godz to czy stracę mięśnie?
    bez posiłku organizm będzie w stanie katabolizmu

    - czy jeśli sytuacja jw. będzie miała miejsce po treningu na siłowni to czy stracę mięśnie?
    jw

    - czy jeśli nie zjem obiadu przed jakimkolwiek treningiem tylko np. banana , czy jabłko to czy stracę mięśnie podczas treningu?
    sam owoc przed jakimkolwiek treningiem to kiepskie paliwo
    - jakie grupy mięśni można trenować na jednym treningu razem i czy lepiej trenować 2 grupy po dwa ćwiczenia czy np. trzy grupy po jednym ćwiczeniu ?
    polecam Ci trening FBW, ćwiczysz wszystkie mięsnie na jednym treningu
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar KidBreakz
    Dołączył
    02-05-12
    Postów
    6
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    jak wyżej pisałem musisz zjeść odpowiedni posiłek po treningu żeby zabezpieczyć się przed spalaniem mięśni, warto też zabezpieczyć się w aminokwasy rozgałęzione BCAA chociaż to nie jest koniecznością jeśli posiłek będzie naprawdę wartościowy
    jaki to jest odpowiedni posiłek ? co i ile czasu muszę zjeść przed treningiem BJJ ile po? co i ile czasu przed / po treningu na siłowni?
    nie musisz robić przerwy ale czasami warto żeby nie przetrenować organizmu i dać mu się w 100% zregenerować, mięśnie rosną gdy odpoczywamy a nie trenujemy
    tzn? nie rozumiem - mam 3 razy w tygodniu BJJ raz break , kiedy DOKŁADNIE mam chodzić na siłownię zrobić żeby widocznie powiększać mięśnie i przede wszystkim mieć więcej siły ? Bo dając sobie 2 dni (poniedziałek i sobota) na regenerację zostaje mi 1 dzień w tygodniu na siłownię. A panowie trenerzy od fitnessu oświadczyli mi że raz w tygodniu mi nie da absolutnie NIC , więc stąd pytanie czy mam zrezygnować z BJJ skoro to moja pasja? A może w ogóle przestać uprawiać jakikolwiek sport ?
    bez posiłku organizm będzie w stanie katabolizmu
    tzn? ile mam maksymalnie czasu po treningu BJJ i ile po siłowni żeby zjeść posiłek ? I jaki to ma być posiłek po BJJ i jaki po siłowni?
    ćwiczysz wszystkie mięsnie na jednym treningu
    jakim cudem skoro po solidnym katowaniu klatki i bicepsu nie mam już siły na jakiekolwiek inne ćwiczenia? Poza tym zależy mi na tych dwóch mięśniach bo z nimi jest u mnie najgorzej. Triceps mam solidny, a za bary i plecy się wezmę później. W związku z tym jeszcze mam pytanie skoro (wg. panów fachowców z renomowanej siłowni) chodzenie raz w tygodniu NIE DA NIC , to wyjaśnijcie mi jedną rzecz: typowy plan treningowy to np. 1 dzień klata , bice 2 dzień bary brzuch 3 dzień plecy triceps... to by i tak klata triceps wypadały raz w tygodniu (zakładając że siłka 3 razy w tygodniu) więc JAKIM K*** CUDEM RAZ W TYGODNIU MA MI NIC NIE DAĆ SKORO NA RAZIE ĆWICZĘ WYŁĄCZNIE KLATKĘ I BICEPS (no i triceps trochę idzie przy klacie wiadomo)????

    Błagam odpowiedzcie mi na te wątpliwości bo po tym co usłyszałem przeżywam załamanie psychiczne, doznałem ogromnego spadku motywacji i nie wiem co będzie teraz w ogóle z moim sportem. No bo skoro ćwiczenie na siłowni raz w tygodniu nic nie da , to znaczy że będę cały czas taki słaby jak jestem, czyli w breaku nie poczynię postępów a w BJJ będę zawsze dostawał bęcki od trochę większych od siebie , więc na co mi to wszystko? Chcę się rozwijać , być większy i silniejszy. Proszę odpowiedzcie mi !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Baloniarz
    Dołączył
    08-05-11
    Wiek
    43
    Postów
    1,349
    SOG
    213
    Otrzymał : 300 SOGi w 168 postach

    Domyślnie

    Jak dla mnie za dużo srok za ogon próbujesz łapać...
    A kiedy już sięgniemy dna, musimy uważać, żeby to dno nie odpadło.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    jw z breaka i tak wyrośniesz i w końcu przestaniesz tańczyć bo nie ma z tego za wiele korzyści,wykończysz się psychicznie i fizycznie jak z czegoś nie zrezygnujesz.
    Trenując samą klatę i triceps nierównomiernie będziesz się rozwijać.Zdecyduj się na czym Ci najbardziej zależy.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar KidBreakz
    Dołączył
    02-05-12
    Postów
    6
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    A kiedy się dokładnie "wyrasta" z breaka ? Bo znam ludzi podchodzących pod 40stkę którzy tańczą. Nie tobie decydować co daje mi korzyści. Satysfakcja jest największą korzyścią. Trening BJJ i break traktuję na równo, bo wysiłek ma podobny charakter. Na czym mi zależy ? Chcę uprawiać swoje pasje i chcę żeby mi rosły mięśnie. Co mam zrobić żeby mi rosły mięśnie skoro mam czas chodzić tylko raz w tygodniu na siłownię? Proste pytanie , niech ktoś mi odpowie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie

    nie da sie:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    zacznij cbodzic na silownie minimum 3x.
    prosta odp.
    albo trenuj silowo w domu.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar KidBreakz
    Dołączył
    02-05-12
    Postów
    6
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    jak to możliwe skoro mam 4 razy w tygodniu inne treningi a pomiędzy siłownią a innym treningiem muszę mieć dzień przerwy? zostaje 1 dzień w tygodniu ? W jaki sposób niby zawodnicy MMA albo gimnastycy robią siłę skoro się nie da?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie

    Ty się zdecyduj, czy budujesz miesnie czy robisz siłę. Odsyłam do podstaw, dlaczego mięśnie rosną, trochę logiki na tych swoich baletach mięśni do wzrostu nie zmusisz. Kwestie pro mma pomine, bo żałosne pytanie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •