Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wielki powrot i zmiana o 180* pomoc w ulozeniu treningu (tylko doswiadczeni)

  1. #1
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Marcinek
    Dołączył
    03-12-07
    Skąd
    London
    Postów
    835
    SOG
    109
    Otrzymał : 236 SOGi w 127 postach

    Domyślnie Wielki powrot i zmiana o 180* pomoc w ulozeniu treningu (tylko doswiadczeni)

    Witam, przedstawie krotko swoja sytuacje:
    Od jutra planuje wrocic na silownie, po ponad 3 miesiecznej przerwie, w ktorej utracilem spora czesc tego co osiagnalem, moja waga wynosila 93kg, obecnie jest 82kg obwodzik w lapce mialem 46cm, a teraz he sami wiecie jak to boli..
    Dzisiaj zapisalem sie na silownie, swiadomie ja wybralem, jej wyposazenie to przedewszystkim orbitreki bierznie itp, duzo maszyn na cwiczenie wyizolowane miesni, wolne ciezary wystepuja w malej ilosci, a ich obciazenie jest bardzo mizerne.
    Jak juz napisalem wybralem to swiadomie, moim celem teraz jest zbudowanie czystego miesnia, i jak najmniejsze przybranie na masie, a obwody zeby byly mniej wiecej maks 45cm w obwodzie bic.
    Chce zwiekszyc obwody, jestem swiadomy tego, ze to bedzie bardzo dlugi efekt bo chce to zrobic rzezbiac cialo..

    Prosze o rozpisanie mi treningu na rzezbe dodatkowo wrzucam saune basen i orbitrek.
    Moj staz na silowni to jakies 4 lata z paroma przerwami, ale takie podejscie do cwiczen jest dla mnie ciekawym wyzwaniem i mam nadzieje bede czul sie z tym swietnie, nie chce byc klockiem, tylko elegancko niczym bodybuilder wyrzezbionym czlowiekiem, w niedalekiej przyszlosci wracam na boks wiec zalezy mi na szybkosci, nie na masie.

    Mam nadzieje, ze to wszystko w miare odpowiednio wytlumaczylem.
    Pozdrawiam

    Marcinek.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby." S. J. Lec[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    uważam że i tak wolne ciężary będą miały kluczowe znaczenie. Raczej skupiłbym się na odpowiedniej diecie, bo to ona będzie decydowała jak będziesz wyglądał, nie tylko trening. Trening z dużymi Ciężarami, bilans kaloryczny lekko na plus, żeby ta masa była lepszej jakości to aeroby, interwały.

    Możesz zacząć od FBW, jak lubisz splity to możesz poczytać o Alri http://www.e-gym.pl/showthread.php?1...l=1#post229502
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik slim shady otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Marcinek (11-03-12)

  4. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Marcinek
    Dołączył
    03-12-07
    Skąd
    London
    Postów
    835
    SOG
    109
    Otrzymał : 236 SOGi w 127 postach

    Domyślnie

    FBW to nie dla mnie probwalem w przeszlosci takich treningow, raczej tylko split, co do diety to problemu z tym nie bede mial :) dodatkowo jestem typowym ektomorfikiem, wiec nawet robiac mase czysty miesien mi wchodzil o :) ale teraz chce na maksa konkretna rzezbe. Mysle splicik 3x w tyg dodatkowo aeroby + sauna basen 1x w tyg
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby." S. J. Lec[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    to zrób standardowy split, jak będzie Cię za bardzo zalewało to odejmuj węglowodany
    jak chcesz typową rzeźbę to lepiej od razu się dotnij na maksa i potem bierz się za powiększanie rozmiarów
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Marcinek
    Dołączył
    03-12-07
    Skąd
    London
    Postów
    835
    SOG
    109
    Otrzymał : 236 SOGi w 127 postach

    Domyślnie

    Czytajac jedna z biografii ktorego z kulturystow rzucil mi sie w oczy sposob powiekszania, jest wolniejszy, ale przynosi porzadane efekty to jest ciagla rzezba, bez wchodzenia na mase. Rowniez jak mnie pamiec nie myli jeden z moderatorow na tym forum, ktorego obserwowalem cwiczyl w sposob podobny, efekty silowe nie byly powalajace, ale wizualne jak najbardziej, ja planuje boks wiec chce mala mase i duza szybkosc, to co mnie kreci.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby." S. J. Lec[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    dobrze myślisz ale to raczej bardzo powolny proces. sam próbowałem przy niskim bf-ie budowac sylwetkę ale wychodzi o 2 razy dłuzej nisz tradycyjna masówka, a jesli Tobie zalezy na masie czystej jakościowo, to polecam split ale nie 3 dniowy a 4dniowy, masz karnet open czy na wejscia?

    pierwsze dwa tyg poleciał bym FBW na samych złożonych cwiczeniach i stopniowo zwiększał intensywnosc cwiczen i objetosć treningu żebyś mógł na drugi dzień po treningu jakoś funkcjonować, na duze grupy dał bym tradycyjnie po ok4-5cwiczen Z tym że pierwsze były by typowo masowe w zakresie 8-12powt a ostatnie izolowane na maszynach i większym zakresie powt ok minmum 12 tak by maksymalnie dokrwić mieśnie na koniec treningu, i tu włąśnie sprawdzi się rozkąłd 4 a idealnie by było miec rozkałd na 5dni.wtedy w ten ostani dzien robisz zaniedbane grupy albo swój priorytet.
    po treningu dał bym 2 razy w tyg aeroby po 15min, micha na lekki plus ok200kcl, i obserwacja wagi,niestty przez jakis czas na początku bedziesz mnusial liczyć to co jesz później na oko juz bedziesz mógł to robić, i patrze w lustro i wage i ewentualnie dodawac i odejmowac żarcie bądz regulowac aerobami, hiit sprawdzi sie dobrze skoro chcesz znów w boksie startować,.
    powiedz ile dni w tyg chcesz cwiczyc czy masz możliwość trenowac 4-5dni w tyg?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinek Zobacz post
    ja planuje boks wiec chce mala mase i duza szybkosc, to co mnie kreci.
    Więc zapomnij o splicie.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    boks jako dodatek dlaczego nie? skoro priorytetem jest wygląd to boks jedynie pomoże się rozwinąć.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Marcinek
    Dołączył
    03-12-07
    Skąd
    London
    Postów
    835
    SOG
    109
    Otrzymał : 236 SOGi w 127 postach

    Domyślnie

    mam karnet open, wiec 4-5 razy w tyg nie stanowi problemu.

    Prosilbym o rozpisanie mi tego treningu powtorzenia mysle w przedziale 16-10
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby." S. J. Lec[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    20-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    wyczaj gdzieś treningi takie jak pod mma ze złomem i rób stacje ...... masa się rozwinie nie za duża,wytrzymałość sie poprawi + boks petarda .... :D

    na necie peło takich treningów i filmów a najlepsza opcja to nie po 16 pow tylko 12 max inaczej na początku idzie zdechnąć
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •