Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Pomoc w ułożeniu planu treningowego :)

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class31 dni zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar szymcio950
    Dołączył
    07-02-12
    Postów
    26
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Pomoc w ułożeniu planu treningowego :)

    Witam jestem tu nowy jak i zaczynam przygodę z tego typu sportem zakupiłem sobie do ćwiczeń ławkę regulowana (skos ujemny jest jak coś) stojaki hantle oraz gryf prosty 180cm teraz chciał bym poradzić się was jak w 100% wykorzystać ten sprzęt i jak poprawnie ułożyć plan treningowy na cały tydzień mam 183 wzrostu 70 kg budowa normalna nie za chudy nie za gruby :) Więc od czego mam zacząć jakie ćwiczenia ile razy ile serio i o jakiej porze dnia najlepiej z góry dziękuje i liczę na włożenie dużo starań by mi pomóc.
    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Zacznij od uporządkowania sobie jedzenia, nie mówię, że masz liczyć wszystko co do grama ale sporo w swoim żywieniu będziesz musiał zmienić. W ciągu dnia powinieneś jeść 5-6 posiłków. W każdym posiłku powinieneś dostarczać co najmniej z 25-30g białka pełnowartościowego, mam tu na myśli zwierzęce (chude mięso, jaja, twaróg, ryby), wywal białe pieczywo a zastąp je pełnoziarnistym, a najlepiej jakbyś zaczął się już przestawiać na płatki owsiane, kasze, ryż, czy ziemniaki szczególnie rano, przed i potreningu. Do tego łyżka oliwy z oliwek/pestek winogron czy masła orzechowego w każdym posiłku. Przed snem jakieś źródło białka z tłuszczami, z minimalną ilością węglowodanów.
    Trening na początku nie jest jakoś specjalnie skomplikowany, nastawiony jest bardziej na naukę techniki. Rob 3x w tyg, każdą partię na treningu po jednym ćwiczeniu na mniejsze partie(ramiona, barki), a 2 na większe(klatka, plecy, nogi), 4-5 serii, ciężarem jakim jesteś w stanie zrobić 10 do 15 powtórzeń. Oczywiście nie bazuj ciągle na tych samych ćwiczeniach na daną partię, np pn wyciskanie sztangi na płaskiej leżąc, śr na skośnej, pt na płaskiej itd. Tutaj masz dokładniej to zobrazowane
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?1...m-ni%BF-6-mies.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class31 dni zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar szymcio950
    Dołączył
    07-02-12
    Postów
    26
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Dzięki

    A czy mogę ćwiczyć np. codziennie i jak ma to wyglądać uznajmy mam 6 ćwiczeń robię każde pokolenie i potem to wszystko powtarzam czy robię 1 ćwiczenie od razu 3 serie np. i następne ćwiczenie znowu 3 serie czy jak to mam robić
    ułożyłem sobie swój taki plan ćwiczeń ale mam tam 18 cwiczeń to chyba troszkę za dużo mógł byś mi to rozłożyć na te 3 dni żeby w każdym było po kilka i zawsze na każdym treningu pracowały wszystkie partie mięśni ?
    I czy muszę trenowac odpowiednio nogi - klatka - plecy - barki - biceps - triceps. czy moge tak to poukładac zebym nie musial tak czesto ciezarow na sztandze zmieniac
    Ostatnio edytowane przez szymcio950 ; 09-02-12 o 13:07 Powód: dopisanie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class31 dni zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar szymcio950
    Dołączył
    07-02-12
    Postów
    26
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    To pomoze ktoś?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class31 dni zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar szymcio950
    Dołączył
    07-02-12
    Postów
    26
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Pomoże mi ktoś podzielic 18 cwiczen na uznajmy 3 plany A B i C? na kazdy dzien w tygodniu?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    Taki przyklad:

    klatka wyciskanie sztangi 3s
    plecy podciaganie na drazku 3s
    uda przysiady 2s
    barki wyciskanie sztangi z przodu 2s
    triceps wyciskanie sztangi fracuskie lezac 2s
    biceps wyciskanie sztangi stojac 2s
    lydki wspięcia na palcach 2s
    brzuch brzuszki z rękoma na klatce 2s

    Najlepiej jak bys wykonywal w tej kolejnosci od najwiekszych partii miesni do najmniejszych 3 razy w tygodniu.Takim treningiem do 8 tygodni,mozesz zmieniac cwiczenia i tak jak wyzej pisal kolega 12-15 powtorzen, Pozdrawiam.
    Ciało dąży do tego,co umysł zaplanuje.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Zbanowany Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowanyTagger First Class500 punktów doświadczenia
    Avatar Pronutrition
    Dołączył
    10-11-11
    Postów
    69
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Na forum są tematy odnośnie planu treningowego,wiec możesz poczytać. W zasadzie to masz już gotowca,możesz spokojnie wykonywać ćwiczenia wg tego planu. Druga sprawa to oczywiście dieta,jest podstawą bez której ani rusz. Nie trenuj codziennie,wyzancz sobei powiedzmy 3 dni w tygodniu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar ola25
    Dołączył
    02-02-12
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    hej:) od niedawna chodzę na siłownie i chciałabym zrzucić kilka kg i oczywiście ładnie ukształtować mięśnie. Słyszałam różne opinie od znajomych, jedni mówią żebym chodziła ćwiczyć jak najczęściej, najlepiej codziennie, inni z kolei mówią że powinno się robić przerwy. Jak Wy uważacie? Nie mam jakiejś nadwagi i nie chce dużo schudnąć, ale kilka kilogramów chciałabym zgubić do wakacji i ogólnie wyrzeźbić troszkę mięśnie:) dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!
    "Dążenie do doskonałości potrafi czasem pokazać, jak bardzo jesteśmy niedoskonali."

    http://www.sennik.biz/
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First Class10000 punktów doświadczeniaTrzech znajomychOverdrive
    Nagrody:
    Wydarzenie w kalendarzu
    Avatar raczeek_87
    Dołączył
    17-04-12
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    956
    SOG
    91
    Otrzymał : 102 SOGi w 86 postach

    Domyślnie

    treningi aerobowe 3/4 razy w tygodniu
    i poczytaj archiwum na temat diety.

    Pozdrawiam
    "Ten,kto pokonuje innych,jest silny.Ten,kto pokonuje siebie,jest potężny"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Witamy kolejną panię na forum;)
    Wbrew pozorom trening kobiety i mężczyzny jakoś diametralnie się nie różni. Także według mnie najlepiej jakbyś znalazła 3 dni w tygodniu po godzince na trening siłowy z dniem przerwy pomiędzy nimi, np pn środa piątek. Na razie każdą partię mięśniową powinnaś trenować na każdym treningu po jednym ćwiczeniu po 3-4 serie, mały ciężar dokładnie technicznie.
    Jeśli chodzi o kolejność ćwiczeń to staraj się, żeby po ćwiczeniu "pchanym" wykonywać takie w którym ciągniesz ciężar, np
    nogi (przysiady, wykroki, uginania/prostowania nóg na maszynie, wyciskania na suwnicy),
    klatka(wyciskanie sztangi leżac, wyciskanie hantli leżąr, wyciskania na maszynie, rozpiętki hantlami),
    plecy(wiosłowania sztangą/hantlą, podciągania na drążku/ściąganie drążka wyciągu górnego, ściąganie drążka wyciągu poziomego, "dzień dobry")
    barki(wyciskanie sztangi/hantli siedząc albo stojąc, unoszenia ramion stojąc z hantlami bokiem/do przodu/w opadzie tułowia),
    biceps(uginania ramion ze sztangą/hantlami),
    triceps (wyciskania francuskie, wyciskanie sztangi leżąc, "kick backs", ściąganie linki wyciągu pionowego)

    Na każdym treningu wybierasz sobie po jednym ćwiczeniu na każdą partię i robisz po 3-4 serie po 10-15 powtórzeń
    Do tego wypadałoby żebyś robiła jakąś formę treningu aerobowego, najlepiej rano na czczo w dni bez treningu siłowego albo bezpośrednio po treningu. Na razie 3x po 30 minut w zupełności wystarczy.
    Pilnuj tego co jesz, dużo warzyw i mięsa, ogranicz węglowodany, pij dużo wody i będzie dobrze
    Ostatnio edytowane przez luo ; 27-04-12 o 12:09
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •