Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Temat: Witaminki i inne pierdoły

  1. #11
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    w polowie roku mielismy po 12 zl, a rok temu po 9,9 ale co z tego?
    bialka rok temu tez byly o 1/3 tansze
    Nie wiem. To chyba zwykła rozmowa. Jest promocja gdzieś tam to piszę do kolegi, że może kupić taniej. ;)

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    co do cynku zma ma 30mg a to 300% zapotrzebowania dziennego, jak slysze ze dawki 20mg moga szkodzic to nie chce mi sie nawet tego komentowac
    tak dla przypomnienia, 100% dziennego zapotrzebownaia to ilosc jaka osoba NIEAKTYWNA FIZYCZNIE powinna dostarczac dziennie, jesli tego nie zrobi bedzie miala niedobory, niektorym sie to 100% pomylilo z maxymalna bezpieczna dawką, już nie wspomne o sportowcach

    Kowal i nie pisz ze 20mg powoduje jakiekolwiek zaburzenia o ktorych wspomniales bo doskonale wiesz jakich dawek one sie tycza (stosowane dodatkowo przez dluzszy czas) potem jeden z drugim przeczyta i beda takie glupoty powtarzac o bezpieczenstwie chelatow tez nie chce mi sie rozpisywac
    Komentować nie musisz ,bo nie jesteś żadnym autorytetem. Teraz mi napisz gdzie jest napisane iż 20mg szkodzi? Pisałem o skutkach ubocznych ogólnie jakbyś nie zauważył gdyż pisał iż nie jest szkodliwy. Efekty uboczne można już zauważyć przy ciągłym stosowaniu przez tydzień dużej dawki. No może Ci się coś pomyliło ,bo nie mi jak sugerujesz. Znam sugerowane dawki bezpieczne, zalecane oraz toksyczne w odniesieniu do pierwiastków w PL ma się rozumieć. Głupot to Ty nie pisz. Pomijam już iż dieta "kulturystyczna" jest bogata w cynk, pomijając ,ze występuje "szeroko" w żywności ,a w przypadku zbyt małej podaży zwiększa się znacznie jego absorpcja przez organizm. I nie zaznaczaj mi czy aktywna czy nie,bo albo mało wiesz, albo nie wiem co uprawiasz. Aktywna czy nie udowodniono tylko w jednym badaniu korzystny wpływ suplementacji tym pierwiastkiem podczas wysiłku, natomiast jest sporo przeczących. Cynk wydalany jest z głównie z kałem nie z potem czy moczem. Także nie wiem co sugeruję Ci aktywność. Również udowodniono iż zapotrzebowanie na żelazo u sportowców nie zwiększa się co było sugerowane na podstawie zwiększenia objętości krwi ,ale na szczęście mierzy się teraz poziom receptora transferyny. Nie widzę sensu suplementacji pierwiastkiem, który bez problemowo można dostarczyć z żywności. Pieniądze małe czy duże nie leżą na ulicy i można je na coś innego przeznaczyć. Co do 30mg, które twierdzisz są "zapotrzebowaniem dziennym" to większych bzdur nie czytałem. Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę na ten temat, ale ją zmień. 10mg to po pierwsze nie zapotrzebowanie dzienne ,a normy zalecane i nie dla dorosłych tylko dzieci do 9roku życia. Normy toksyczności to również co innego. ;)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    Fajnie się czyta wasze wypowiedzi ( bez ironi) dużo sie można dowiedzieć.

    Suple dzisiaj doszły, wszystko OK. Zjebałem troszke z tym Chela Min bo nie zorientowałem się, że Vita-Min ma już to w sobie. Ale za 2 miechy jak mi sie skończy Vita to do kupie same witaminy i dojem z Chela minem. A póki co będę brał 2 kapsy vitaminu (witaminy+minerały) i 4-5 kapsułek Omegi co da ok.3g. Dokupie też apteczną witamine C i będe ładował po 600g bo pewną dawkę już mam w Vita-min.
    Dzięki wszystkim za pomoc;)
    Chociaż zachęcam panów do dalszej dyskusji, pewnie sie dowiem kolejnych ciekawy rzeczy!
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    Zauważyłem, że wiele dawek jest innych niz podaje strona BB ( na innych zresztą też są inaczej podane)

    Np. wit A jest 1000 µg a na stronie 1600 µg. Witaminy B12 jest 23 µg co stanowi 920%ZDS a na stronie jest 20 µg co stanowi 2000% :P
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    Nie, nie pisałeś ogólnie, chyba ze sam nie wiesz co cytujesz, wiec może lepiej nie cytować wybranych zdań:



    Nie trzeba być żadnym autorytetem by głupoty krytykować. Cynk wpływa m.in. na proces wzrostu co u osób aktywnych fizycznie ("kulturystów") jest bardzo ważne, a takie osoby mają zwiększoną wymianę białek w ustroju i większe zapotrzebowanie na pierwiastki niż osoby nieaktywne fizycznie, prostą rzecz nie trzeba tłumaczyć.
    Nie ma to jak czytanie w myślach. Jak rozumiem wiesz co miałem na myśli? :D Odnosiłem się do ogólnie pojętej nieszkodliwości, dlatego to wytłumaczyłem.Nie wiem też co chciałeś tym cytatem osiągnąć ,bo dalej nie widzę tam by była mowa o tym iż 20mg jest szkodliwe,a 200% haha. Więc może sam otrzeźwiej :D Mogą sobie mieć zwiększoną wymianę. Włącznie ze zwiększeniem podaży białek zwiększa się podaż cynku, prosta rzecz, której nie trzeba tłumaczyć ;) Nawet gdyby było go za mało zwiększy się jego absorpcja i zmniejszy wydalanie.

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    Zdania że rzekomo napisalem iż 30mg to dzienne zapotrzebowanie nie będę komentował, zacytuj najlepiej moją wypowiedź bo nie wiesz sam co piszesz, albo przetrzeźwiej to chętnie kolejne wpisy poczytam.
    Napisałeś ,że 30mg to 300% dziennego zapotrzebowania co jest kompletną bzdurą. No chyba,ze masz na myśli dzieci do 9roku życia? :D Teraz lepiej, już zrozumiałeś? Pomijam już to ,że nie ma czegoś takiego jak dzienne zapotrzebowanie w stosunku do cynku,a co najwyżej "zalecane spożycie" bądź "bezpieczne spożycie" ;)
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 29-12-11 o 15:19
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    @Gangsta Latino

    Jeśli będziesz sikał na kolorowo po tych multiple znaczy,że tracisz kasę i nie przyswajasz znacznej części. Tak koloryzując ;) Na obecną chwilę uważa się iż straty, niektórych substancji mineralno witaminowych podczas wysiłku są niewielkie.Kiedyś uważano iż znaczna część. Nie udowodniono korzyści z suplementacji niektórymi witaminami na lepsze wyniki sportowe ect. Badania są również na podstawie strat w pocie, a nie jak kiedyś "bo mi się wydaje" Organizm często bardzo dobrze sobie radzi z niedoborami przez zmniejszenie wydalania bądź dla bezpieczeństwa również absorpcji (choć tutaj pieniędzy nie odda), zwiększone wchłanianie zwrotne.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 29-12-11 o 15:36
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik KowalX otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Gangsta Latino (29-12-11)

  7. #16
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    Właśnie czytałem, iż często osoby sikają na seledynowo po tym produkcie, co wiąże się z wydalaniem nadmiaru witamin.
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #17
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    Według różnych źródeł dzienne zapotrzebowanie wynosi od 8-15mg (biomedical, biomol, etc.) skoro to jest "~100% zapotrzebowania" a wg Ciebie 200% czyli 16-30mg wywołuje wcześniej wymienione objawy to nadal nie wiesz że jesteś w błędzie.
    podałeś 300% jako 30mg co jest nieprawdą. Według gangsta 200% nie jest groźne. Nic o procentach nie pisałem. Już tłumaczyłem iż odniosłem się ogólnie iż można go przedawkować. A 200% to nie 16 ani 30mg w odniesieniu do bezpiecznej dawki. 14mg to dawka zalecana (nie mylić z bezpieczną/niebezpieczną) by uniknąć niedoborów.

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    Dla Twojej wiadomości dzieci mają zapotrzebowanie około 5mg dziennie, wróć do podstaw. '
    Moje wiadomości są aktualne i z pewnych źródeł. Zalecana dzienna podaż do 9roku życia wynosi 10mg. Nie ma czegoś takiego jak zapotrzebowanie w odniesieniu do cynku. Stosuję się zalecenia bądź pisze o dawkach bezpiecznych.

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    Kończę tą jałową dyskusję bo rzuciłeś błędną tezę i na siłe co wszyscy widzą starasz sie dopasować (nagiąć) do tego ideologię :)'
    Kończ ,bo nie masz nic do przekazania. Ja tez nie rzucam, posługuję się źródłami ;) Bynajmniej wiem skąd je czerpie, a nie cytuje strony internetowe o których nie mam pojęcia skąd biorą info i na jakie lata. Moje źródło to prof. dr hab. Henryk Gertig.


    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    p.s. przy dużej podaży białka zwiększa się także zapotrzebowanie na cynk i już nie chodzi o aktywność fizyczną, a Ty dalej wypisujesz skrajności albo o przedawkowaniu standardowymi dawkami jakie ludzie ćwiczący stosują, albo o dziaciach do 9 lat, opinie każdy sam sobie wyrobi, Wesołych Świąt wszystkim.'
    A ,że produkty bogate w białko w szczególności pod kontem żywienia tutaj trenujących są bogate w cynk to już mało ważne? :) O dzieciach do 9roku życia odniosłem się w kontekście dawki zalecanej cynku czyli 10mg jaką Ty sugerowałeś iż jest dla populacji dorosłej ;) Przedawkowanie i zbędny wydatek nie muszą iść w parze,ale wystarczy jedno by celowość była nikła.


    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    p.s. Gangsta uważaj bo jak obecnie nie sikasz na seledynowo tylko zbyt blado to powiem w stylu Kowala mozesz mieć niedobory witamin, ja zaraz idę kupę powąchać czy nie za dużo cynku przyjąłem i organizm go nie wydalił, wtopiłbym parę złociszy na darmo :(
    To raczej nie niedobory, a nadmiar. Ale rozumiem ,że trochę ironii ma na celu dyskredytację informacji, które nie są wyssane z palca. Co do wąchania kupy to jedyne co pokazujesz to tylko prostactwo. Ty nie wtopisz tych paru złotych tylko je zarobisz.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #18
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    Na wszystkich produktach zawierajacy cynk jest opisany % realizacji dziennego zapotrzebowania na 100% dla 10mg cynku, ale muszą to widocznie zmienic bo Kowal mówi inaczej.
    Najpierw piszesz o dobowym zapotrzebowaniu ,a tutaj nagle zalecanym spożyciu ;) To dobrze,że jest opisane i nic nie trzeba zmieniać.

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    Białko serwatkowe którym wspomaga się 90% ćwiczacych czy piersi z kurczaka które stanowią nierzadko połowę jadlospisu zawieraja faktycznie w UJ cynku.
    Cynk jest obecny w prawie wszystkich produktach w mniejszym lub większym stopniu. Nie wykazano niedoborów u sportowców tego pierwiastka. Nie ma też potwierdzeń skuteczności suplementacji. Zapotrzebowanie ujęte jest w normach ok.15mg/d Drób zawiera nieco ponad 1mg na 100g więc średnio w porcji z samego drobiu mamy 2mg pomijając dodatki typu ryż + niecałe 2mg. Zaokrąglając można mieć spokojnie te 4mg na porcję. Przy zaleceniach, które podałem nie jest to problem, przy twoich jeszcze mniejszy.

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    Analogicznie jest z każdym innym wywodem więc nie ma po co się rozpisywac :)
    Źródło "zacytowałeś" też fantastycznie
    Oczywiście ,że fantastyczne. Źródło bardzo cenne.

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    Moje źródło to wszystkie informacje podane na wszystkich produktach aptecznych zawierających cynk, wytyczych GISu, ministerstwa zdrowia ktore to informacje popiera szeregiem opinii naukowców.
    Wcześniej podawałeś strony internetowe inne ;) Rozumiem ,że prof wymieniony przeze mnie ot nie naukowiec :D I źródła, którymi się posługiwał to Normy żywieniowe Polski ;) Gis też podaje ok. 15mg. Na opakowaniach nie masz dokładnych danych co do wieku i zapotrzebowania. Podałem Ci je dokładniej, nie wierzysz sam sprawdź w normach. Domniemam iż rozporządzenie ministra zdrowia też jest opracowane na podstawie norm. Sprawdź jeszcze bezpieczną dawkę i ją podaj.

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    Wszyscy poza kowalem są w błędzie, wszyscy chcą tym pewnie zarobić. Daj Boże żeby ludzie chcieli tylko zarabiać na jednym z 30 składników w suplemencie za 29zł %-) groteska.
    Raczej na wszystkich patrząc na cenę, mnożąc przez ilość ;)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #19
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    03-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Czyli co, Akop łykał na redukcji po 60mg cynku dziennie i robił to bezcelowo?
    Mów co chcesz ale sam po sobie widzę, że jak łykam dodatkowo cynk z magnezem przed snem to łatwiej zasypiam, mam twardszy sen i budzę się bardziej wypoczęty. Wit C w większych dawkach np. po treningowu jako antyoksydant też pewnie szkodzi..
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #20
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Nie wiem na jakieś podstawie łykał 60mg. Możliwe ,że wszystkiego łyka w nadmiarze oby nie było za mało. Widocznie za mało go dostarczasz żywnością. Magnez jak najbardziej. Poza tym przeczytaj sam początek. Nie polecam multiple sport tym bardzie w połączeniu z minerałami. Wystarczy mu witamin plus.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •