Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Ogromna niewiedza, duże chęci.

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar Bobe
    Dołączył
    03-05-08
    Postów
    11
    SOG
    1
    Otrzymał : 5 SOGi w 2 postach

    Domyślnie Ogromna niewiedza, duże chęci.

    Witam Panowie.

    Jako, że idzie zima, Nowy Rok, trzeba ruszyć w ten sezon z nowymi postanowieniami. Otóż sprawa ma się następująco. W tym roku kończę 19 lat, przy wzroście (wszystko około, nie posiadam wagi w domu, a zwykła miara nie mierzy dokładnie) 184, ważę jakieś 82-84 kilogramów, mając przy tym 97 cm obwodu w pasie. Ta ostatnia sprawa mnie dobija. Kiepsko czuje się patrząc na taki brzuch, który powoduje więcej kompleksów niż pożytku, poza mieszczeniem jedzenia.

    Od początku tego tygodnia zacząłem biegać, codziennie starając się zahaczać o 40 minut truchtu. Ograniczyłem również cukry, piję sporo wody, zastąpiłem ziemniaki ryżem i makaronem, a posiłków nie jadam po godzinie 20.
    Postanowiłem więc zerknąć na kilka tu dostępnych tematów i... Zostałem przytłoczony tym wszystkim, całą tą wiedzą. Nie wiem czego się chwycić, od czego zacząć ani nawet jak o tym myśleć. Opiszę pokrótce swoje cele.

    Chciałbym zrzucić obecny ciężar jakim czuje, że jest moje ciało i wyrzeźbić je. Wiem, że to forum kulturystyczne i moim celem winno być osiągnięcie masy, jednak od zawsze chciałem by moja sylwetka była zbliżona do takiej <chwila szukania w googlach>: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Wiem, że nie robi to pewnie zbytniego wrażenia, ponieważ widziałem tutaj wielu obficiej zbudowanych użytkowników, jednak są gusta i guściki.

    Panowie, jak to osiągnąć? Jak do tego dążyć? Jestem cholernie niecierpliwy i szybko się zniechęcam gdy nie widzę efektów, to moja najgorsza cecha, więc pomóżcie bo sam przez to nie przejdę. Od czego zacząć? Co przeczytać najpierw, co ułożyć, a potem dać wam do oceny i weryfikować?

    Pozdrawiam serdecznie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    dobrze zacząłeś podstawa to dieta, jesli naprawde jestes otyły to aeroby i dieta z ujemnym bilansem kalorycznym beda podstawą treningu.
    Ty już poczyniłes pierwsze kroki ijesz czysto i biegasz wiec ok, teraz musisz zacząć uczęszczać na siłownię, nauczyć się techniki i na początek zrobić trening obiegowy lub jak kto woli ACT, masz ten trening w tematach podwieszonych.
    jak narazie możesz ogarnać tematy z dietą redukcyjną zaobacz jak wyglądają posiłki, z czego się składająjakie podstawowe żródła pożywienia masz. pomoże Ci to ułożyc twoją własną dietę, nigdy nie bierz gotowców bo nigdy nie bedziesz w stanie utrzymac takiego reżimu jesli wczesniej nigdy nie trzymałes diety.
    mysle że na początek tyle wiedzy Ci wystarczy:) ogarnij i wróc z pytaniami, dobrze było by żebys wrzucił np swoje posiłi, zdjecia sylwetki i podstawowe dane wzrost, waga, choroby, przeciwskazania itp.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar Bobe
    Dołączył
    03-05-08
    Postów
    11
    SOG
    1
    Otrzymał : 5 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Zaraz wszystko rozpisze. ; )
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar Bobe
    Dołączył
    03-05-08
    Postów
    11
    SOG
    1
    Otrzymał : 5 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Od początku.

    Wzrost: około 184 cm
    Waga: około 82-84 kg
    Obwód pasa: 97
    Obwód bicepsa: 34
    Udo: 58

    Choroby: kiedyś miałem ubytek międzykomorowy, jednak wszystko już się zagoiło. Ze względu na to miałem rygor odnośnie wysiłku fizycznego, tzn. jego ograniczenie w młodszych latach. Teraz już wszystko się zagoiło. Poza tym są podejrzenia, że mam coś z przegrodami nosowymi, ponieważ często zdarza mi się oddychać jedną dziurką od nosa. Co przyjemne, przy bieganiu się to trochę polepsza i jestem w stanie oddychać dwiema.

    Posiłki: na razie nie były regularne, starałem się by były, tak brzmi bardziej szczerze. W każdym bądź razie śniadanie zaczynałem około godziny 5.30 od płatków owsianych z mlekiem, ewentualnie chleb z serem i jakimś pomidorkiem, bądź jogurtem naturalnym. W szkole również chleb, około godziny 10, bądź 11, ewentualnie jogurt. Po powrocie do domu zjadałem na obiad ryż oraz jakieś mięso polane sosem bądź rybę. Później jakiś owoc w ramach przekąski, kolejny jogurt, szklanka mleka, różnie. Ciężką sprawą jest to, że nie mam dużych zasobów finansowych plus jestem ograniczony, ponieważ posiłki muszę spożywać podobne do matki. Wiecie, taniej.

    Zdjęcia, przepraszam z góry za jakość i pozy, ale nie mam teraz dostępu do lepszego aparatu ani miejsca.

    1.jpg
    2.jpg
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Nie bój się mięsa jaj ryb. Już samo zastąpienie części węglowodanów białkami ułatwi Ci zrzucanie kilogramów. Posiłek przed snem też powinieneś zjeść tyle, że z minimalną ilością węglowodanów np jaja, mięso/twaróg + tłuszcze(orzechy, pestki, oliwa) ryba też będzie ok. Dobra teraz po kolei. Jeśli przejrzałeś już przykładowe diety to wiesz na jakich produktach powinieneś bazować.

    Ważąc ponad 80kg, zacząłbym na razie od jakichś 160g białka zwierzęcego i stopniowo podnosił, 250-300g węglowodanów i ucinał + 80g zdrowych tłuszczy dziennie. Przy sześciu posiłkach dziennie węglowodany ograniczyłbym do 4rech posiłków, w dwóch ostatnich z źródeł węglowodanów zostaną Ci tylko warzywa. Białka i tłuszcze podziel po równo w każdym z posiłków, czyli wyjdzie Ci 5 posiłków po 30-35g białka i po 15g tłuszczy w każdym

    Trening aerobowy też nie może być ciągle taki sam bo organizm do wszystkiego potrafi się przystosować, także musisz powoli zwiększać jego ilość, a mianowicie zacznij od 4x30 minut w nast tygodniach 4x40, 4x50, 5x30, 5x40, 5x50, itd.

    Dobrze by było jakbyś zaczął też trening na siłowni, np od ACT czy fbw i wykonywał go 3x w tygodniu.

    Ten artykuł też może być Ci pomocny
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?3...kulturystyk%B1
    Ostatnio edytowane przez luo ; 16-12-11 o 22:53
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar Bobe
    Dołączył
    03-05-08
    Postów
    11
    SOG
    1
    Otrzymał : 5 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Jestem właśnie w trakcie układania diety i mam takie zapytanie Panowie. Czy z moją obecną posturą dieta redukcyjna będzie dobrym wyjściem? Ponieważ z tego co czytam najpierw powinno się robić dietę na masę i teraz jestem już w kropce. Czy nie przeszkodzi to, że najpierw wyrobię sobie mięśnie, a później będę je powiększał dietą na masę?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Ja bym na Twoim miejscu zrzucił z 10-15kg, tak żebyś na spokojnie w pasie miał poniżej 80cm. Jeśli teraz byś zaczął dokładać masę do licz się z tym, że 1m w pasie szybko przekroczysz, a już dzisiaj nie wygląda to za ciekawie, sam zresztą wiesz.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassStworzenie albumu zdjęćWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar breku
    Dołączył
    20-11-09
    Skąd
    Oświęcim
    Postów
    409
    SOG
    164
    Otrzymał : 51 SOGi w 37 postach

    Domyślnie

    i żebyś się nie zniechęcał za szybko postępuj metodą, małych kroczków, nie stawiaj sobie Bóg wie jakich wyzwań bo cięzko Ci będzie od tak do nich dojść. Małe kroki, powoli ale do celu.
    Jako przykład Twoim pierwszym krokiem może być zrzucenie 2kg, nie za dużo, nie za mało, jak Ci sie uda to następne 2kg i tak dalej. Zapisz się gdzieś na siłownie gdzie są ludzie ze starzem, przeważnie tacy być może Ci pomogą, choć wcale nie muszą, pokaż, przypilnują, abyś nie popełniał błędów przy wykonywaniu ćwiczeń, weź ze sobą jakiegoś kumpla, większa motywacja, jeden stara się przegonić drugiego, tylko oczywiście wszystko z głową. Dużo osób chce mieć szybkie efekty, szybko się zabierają za różnego rodzaju suplementacje aby przyjebać na bica aby urósł im tego centa, czy też jakieś suplementy które przyśpieszają metabolizm i myślą że dzięki temu schudną, wystrzegaj się tego, tylko zdrowym i racjonalnym działanie będziesz mógł odnieść sukces ;p powodzenia! and remember! never give up!
    Strach jest najlepszym przyjacielem sportowca...
    _______________________________________

    SPRZEDAM SZAFKI BHP
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Zbanowany Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowanyTagger First Class500 punktów doświadczenia
    Avatar Pronutrition
    Dołączył
    10-11-11
    Postów
    69
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Tutaj zgadzam się z powyższym postem,mądrze napisane. stawiaj sobie małe wyzwania i metodą mniejszych kroczków dojdziesz do celu. Zacznij do 1 kg i potem coraz więcej. Musisz uzbroić się w cierpliwość oraz silną wolę. Zobaczysz,ze będą efekty.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •