Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zespó³ cie¶ni nadgarstka nerw po¶rodkowy Help : (

  1. #1
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar piterptf
    Do³±czy³
    10-07-07
    Wiek
    33
    Postów
    93
    SOG
    3
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie Zespó³ cie¶ni nadgarstka nerw po¶rodkowy Help : (

    Witam, Panowie rok temu z³apa³em kontuzje, (oko³o godziny na wygiêtej d³oni nadgarska,podpieranie siê)
    pocz±tkowo ból by³ okrutny, nie moglem rêk± ruszaæ (nie mia³em paralizu, po prostu mrowienie bol±ce)

    poszed³em do ortopedy stwierdzi³ nerw ³okciowy mia³em serie zabiegów ³acznie z 25-30 ultradzwieki, jonoforeza laser itd
    bra³em leki typu a'la nerw
    Trochê pomog³o aczkolwiek przy podnoszeniu morwienie pojawia³o siê, ortopeda po kolejnej wizycie wys³a³ mnie do ponoc "dobrego" neurologa który stwierdzi³ ZESPÓ£ CIE¦NI NADGARSKA nerw po¶rodkowy, kupi³em baclofen i neurolipon mip 600, i ma pomoc, zabroni³ mi cwiczeñ (przerwa na si³owni z 10-æ miesiecy ju¿ mi towarzyszy)

    I jako mi³osnik sportu jestem "lekko" zaniepokojony obecn± sytuacj±, w ostateczno¶ci powiedzia³ ze czeka mnie operacja i stworzenie miejsca w nadgarsku

    Czy kto¶ z forum mia³ podobny przypadek?

    Co robiæ w obecnej sytuacji?
    PS. Jako "veteran" na forum bardzo chcia³bym wróciæ do formy i znów móc w spokoju sobie æwiczyæ bez dolegliwo¶ci"

    Z góry dzieki i przepraszam za k³opot.

    POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowane przez piterptf ; 02-12-11 o 17:19
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar piterptf
    Do³±czy³
    10-07-07
    Wiek
    33
    Postów
    93
    SOG
    3
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Nikt nie mia³ czego¶ podobnego?
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #3
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osi±gniêcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Do³±czy³
    02-03-09
    Sk±d
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzyma³ : 510 SOGi w 393 postach

    Domy¶lnie

    Cze¶æ, nie jestem lekarzem ale trochê ju¿ widzia³em i z do¶wiadczenia wiem, ¿e powa¿niejsze urazy powinno konsultowaæ siê co najmniej z dwoma specjalistami. Nie daj sobie wcisn±æ byle gówna, bo lekarze z funduszu coraz czê¶ciej traktuj± pacjentów przedmiotowo. Popytaj siê na forach medycznych, mo¿e kto¶ poleci Ci dobrego specjalistê w Twojej okolicy.
    Z tego co widzê to przy tym schorzeniu mrowienie rêki powinno nasilaæ siê w nocy/po przebudzeniu i unoszeniu jej do góry. Ty masz mrowienie równie silne non stop? Poczytaj o neuromobilizacji. dobrze spróbowaæ terapii manualnych przed ingerencj± chirurga, która i tak pewnie Ciê ominie bo takie zabiegi rzadko s± potrzebne. BTW Na jakiej podstawie lekarz postawi³ diagnozê, robi³e¶ EMG?
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar piterptf
    Do³±czy³
    10-07-07
    Wiek
    33
    Postów
    93
    SOG
    3
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Mrowienie nasila siê przy wysi³ku np. zginaj±c nadgarstek robi±c duzo pompek, jakie¶ ciwczenia na biceps, (ból jest tylko i wy³±cznie przy nadgarsku od wewnêtrznej strony jak id± sciêgienka)
    jak p³ywa³em to bardziej zmêczenie tamtego miejsca odczuwane by³o ni¿ jaki¶ szczególny ból.
    W nocy mrownie siê nie nasila, po przebudzeniu te¿ nie ani w unoszeniu do góry. (moja praca nie wymaga aktualnie wysi³ku fizycznego wiec je¶li nic nie ruszam t± rêk± to mrowienia nie odczuwam.

    Tylko i wy³±cznie przy wysi³ku jak zginam nadgarstek. odczuwam czasem takie ukucie a czêsciej "denrewuj±ce" mrowienie. w zale¿no¶ci od pozycji.

    Lekarz postawi³ diagnozê po kilku "testach" r±k, czyli szarpniêcia wyginania, obracania itd Nie mia³em EMG

    Do¶æ dziwne objawy.
    Ps.
    Dziekuje za odpowied¼, bardzo chêtnie wróci³ bym i dzieli³ siê z wami moimi postêpami na si³owni.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #5
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osi±gniêcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Do³±czy³
    02-03-09
    Sk±d
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzyma³ : 510 SOGi w 393 postach

    Domy¶lnie

    Heh tak my¶la³em, dobrze by by³o jakby¶ spróbowa³ nak³oniæ lekarza ¿eby da³ Ci skierowanie na EMG, o ile leki nie pomog±.
    Rozumiem, ¿e przez te 10 m-cy nie przesila³e¶ rêki? bo przyczyn± zespo³u cie¶ni kana³u nadgarstka jest czêsto w³a¶nie przeci±¿enie nadgarstka zbyt du¿± aktywno¶ci± fizyczn± np. ruchy skrêtne czy utrzymywane zgiêcie grzbietowe podczas wykonywania jakiej¶ pracy.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar piterptf
    Do³±czy³
    10-07-07
    Wiek
    33
    Postów
    93
    SOG
    3
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Hmm... ja mam du¿y promieæ wyciêcia bez wahania robiê 180 stopni. No przez 10 mc stara³em siê oszczêdzaæ. Kontuzja powsta³± przy godzinnym podpieraniu siê na maksylanym wygiêcu. Ok, wiec biore leki pó¼niej ew. do lekarza innego i EMG :) mo¿e jeszcze wróce na si³ke/ Ps lekarz powiedzia³ ¿e jak bd u¿ywaæ jakiej¶ skorupy na rêke to ponoæ mogê cwiczyæ <niebardzo wiem co to jest>
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  7. #7
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osi±gniêcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Do³±czy³
    02-03-09
    Sk±d
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzyma³ : 510 SOGi w 393 postach

    Domy¶lnie

    Ja bym jednak na Twoim miejscu mimo wszystko przez 2-3 tygodnie ca³kowicie poluzowa³, odpu¶ci³ treningi i w ci±gu dnia te¿ uwa¿a³ na rêkê, o ile praca Ci na to pozwala. Lepiej zrobiæ sobie krótk± przerwê teraz ni¿ potem ci±gaæ siê z niedoleczon± kontuzj±
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  8. #8
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar piterptf
    Do³±czy³
    10-07-07
    Wiek
    33
    Postów
    93
    SOG
    3
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Luo, ja ju¿ nie æwicze 10 miesiecy, jedynie co kilka razy by³em sprawdzic co ijak czy ból dalej towarzyszy, jedynie co to 2-3 serie pompek po 10-15,

    No nic wezme sobie Twoje rady do serca udam sie do innego lekarza pó¼niej i zobaczymy co to wyjdzie. 3majcie sie ch³opaki
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •