Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Temat: Ruch Palikota!!!

  1. #61
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    W szkole masz przedmiot tradycja ? jesli by taki mial byc to nazywal by sie etyka a nie religia.
    Nie wiem czy umiesz czytać ze zrozumieniem. Jest religia, a tradycja jest jej częścią. I o to mi chodziło.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Nie czytasz mnie uwaznie, napisalem wyzej jasno ze kiedys dziecko moglo miec tzw okienko miedzy zajeciami, obecnie dziecko w szkole podstawowej poki jest w budynku musi byc nonstop pod opieka pedagoga. Nie ma tak jak w latach 80' ze dziecko sobie idzie w pizdu na swietlice lub wałęsa sie po szkole. To jest wlasnie problem obecny jesli chodzi o nauczanie religii. Poza tym jak ja chodzilem do szkoly podstawowej religia byla zawsze ostatnim przedmiotem, i byla nauczana w pobliskim kosciele niedaleko szkoly. Bylo tak we wszystkich szkolach podstawowych, dopiero pozniej przeniesiono nauczanie religi do szkoly.
    A ja chodziłem to nie była ostatnia. I co z tego? Wystarczy napisać pismo i nie musi dziecko nigdzie przebywać. Więc gdzie znowu nie czytam. Piszę z doświadczenia.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    To nie argument. Jesli ktos potrafi za pomoca znaku krzyza podzielic ludzi miedzy soba, to jak najbardziej religia dzieli. Bylem w warszawie wtedy pod krzyzem by zobaczyc to na wlasne oczy. Po jednej stronie ulicy stali ludzie z w wieku srednio 50lat+, po drugiej stronie ulicy stala grupa studentow (z 10 osob) ktora zbierala podpisy z prosba skierowana do kosciola by usunac krzyz wraz z "wiernymi" okupujacymi go i przeniesc do kosciola. Wierz mi tylu wyzwisk i agresji ze strony obroncow krzyza to ja nie widzialem dawno.
    Wystarczylo bym przeszedl ta ulica i sam bylem wyzywany mimo ze nawet nie skomentowalem - wystarczylo ze bylem mlodym facetem ktory przeszedl obojetnie obok tego konfliktu.
    To ,że ktoś źle wykorzystuję symbol religijny mam nie tolerować samego symbolu? Litości. Skoro byłeś wyzywany, mniej pretensję do ludzi, którzy to robili.


    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Bedziesz mial dziecko ktore przyjdzie do domu po lekcji religii, na ktorej uslyszalo ze ma glosowac przeciw nergalowi to inaczej zareagujesz.
    Tak, jasne. Mam być przeciwny religii ,bo jakiś obłąkany ksiądz głupoty gada. Mogę być przeciwny co najwyżej temu panu.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    A co w buddyzmie jest takiego strasznego ?
    A co jest strasznego w katolicyzmie?

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Nie nie chodzi mi o wprowadzenie buddyzmy do szkol, ale w zamian za jakakolwiek religie niech bedzie to etyka, bo jest ona duzo bardziej uniwersalna niz jakakolwiek inna religia.
    Nie trzeba uczęszczać na religię. Chrześcijaństwo jest religią dominującą w naszym kraju i nie widzę sensu by wprowadzać hinduizmu. Etyka również może być. Jestem jak najbardziej za możliwością wyboru.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Nie slyszalem by ktos w imie matematyki skladal ofiary, lub modlil sie do sw. cosinusa.
    Uczenie sie o historii to to samo co uczenie sie o religii, a nie przyjmowanie religii. Uczysz sie o religii na teologii. Dlaczego nie ma teologii w szkolach ?
    Wystarczy prześledzić historię. Tak jak wieszano i karano za wyznania i przekonania religijne tak samo za inne. Możesz się uczyć religii, a to czy będziesz praktykował jest to twoja wyłącznie sprawa. Poza tym jak pisałem wyżej, nie trzeba uczęszczać.


    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Nie bardzo wiem co mam tu wyjasniac, chyba ze dla Ciebie skladanie ofiary z czlowieka, a pozniej spozywanie chleba symbolizujacego jego ciało to cos normalnego heh. Rozumiem ze jest to przekaz mocno metaforyczny, ale juz dawno powinno sie od tej metafory odejsc - mi jako dziecku ciezko bylo to zrozumiec.
    I co mają treść biblii zmienić? :) Nikt nie każe Ci składać ofiary z człowieka ;)


    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Bo chodzilem na katecheze do czlowieka ktory nie byl ksiedzem. Byl katecheta po teologii, i uczyl nas bardziej teologii niz samej religii. Zawsze mowil ze po religie mozemy isc do kosciola, a w szkole mozemy sie co najwyzej o niej uczyc.
    Religi można się uczyć tak jak wszystkiego czy w kościele czy w szkole. Przyjęcie wiary to już kwestia człowieka i to czy będzie chodził do kościoła czy nie, bądź religię, nie zmienia nic. Tak samo to czy chodzi do kościoła. A mnie nauczał ksiądz i w niczym to nie przeszkadzało.



    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Choinka na boze narodzenie w grudniu nie przeszkadza w niczym bo jest to symboliczne swieto, jednak wspominam poniewaz bardziej istotna jest jego geneza w tym temacie, co przemawia za stwierdzeniem iz religia chrzescijanska dzieli ludzi. Dlatego uwazam ze w szkolach powinna byc etyka zamiast wlasnie religii.
    Dzieli jednych, łączy innych. Jak wszystko. Etyka jest nauczana. A religia nie jest obowiązkowa nawet tam gdzie nie mam etyki.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    ogolnie kosciolowi jest to bardzo nie na reke, bo w ten sposob nie sa w stanie wyhodowac sobie nowej ze tak powiem hordy slepowierzacych wyznawcow. Dopiero jak czlowiek starszy to jakos inaczej patrzy na religie i albo wierzy albo nie, jednak jest to jego wlasna wola a nie narzucona przez kogos innego.
    Mi tam nikt nic nie narzucał. Narzucać poglądy może każdy, niezależnie czy to religia czy historia.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    A tak w ogole, skoro tak bardzo neutralnie traktujesz religie w szkole, dlaczego jestes przeciwny by zastapic ja etyka dla wszystkich i nawet moze wciagnac do sredniej ocen ?
    A po co zastępować? Niektórzy chcą się jej uczyć. Przymusu niema. Etyka też może być, również mi nie przeszkadza.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik KowalX otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    flutebox (19-10-11)

  3. #62
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Nie wiem czy umiesz czytać ze zrozumieniem. Jest religia, a tradycja jest jej częścią. I o to mi chodziło.
    Sam nie czytasz mnie ze zrozumieniem. Rownie dobrze czescia tradycji moze byc religia.

    A ja chodziłem to nie była ostatnia. I co z tego? Wystarczy napisać pismo i nie musi dziecko nigdzie przebywać. Więc gdzie znowu nie czytam. Piszę z doświadczenia.
    o matko. Kowal, masz dziecko w wieku szkolnym ?
    przyklad:

    § 12
    3. Nie są objęci nauką religii lub etyki
    uczniowie, którzy wedle oświadczenia rodziców lub ich samych pobierają naukę
    religii poza systemem oświaty lub świadomie z niej
    rezygnują
    . W miarę potrzeby należy im zapewnić opiekę lub zajęcia
    wychowawcze.
    Tak stanowi prawo.
    Wyraznie napisalem, teraz w szkolach dziecko musi miec osobna opieke pedagoga na czas gdy nie uczestniczy w zajeciach z religii, zwlaszcza w szkole podstawowej. Koniec i kropka.
    Cofnij sie teraz do 3 ostatnich postow ktore napisalem w tym temacie i jeszcze raz przeczytaj co tam jest naskrobane, i dlaczego jest to problem w wielu szkolach.

    To ,że ktoś źle wykorzystuję symbol religijny mam nie tolerować samego symbolu? Litości. Skoro byłeś wyzywany, mniej pretensję do ludzi, którzy to robili.
    A czy ja kiedykolwiek napisalem ze mamy nietolerwac symbolii religijnych ? ja jestem tylko zwolennikiem symbili religijnych w miejscach dla nich przeznaczonych.
    Za chwile mi tylko nie napisz ze w pub'ie tez powinien wisiec krzyz bo przeciez jestesmy panstwem katolickim. Jeszcze brakuje krzyzy w klubach ze striptizem - w koncu do takich klubow takze chodza chrzescijanie.

    Nie trzeba uczęszczać na religię. Chrześcijaństwo jest religią dominującą w naszym kraju i nie widzę sensu by wprowadzać hinduizmu. Etyka również może być. Jestem jak najbardziej za możliwością wyboru.
    Ha tylko problem jest taki ze tego wyboru praktycznie nie ma! Wlasnie o tym pisze caly czas w tym temacie.
    Robi sie tak wiele problemow z nauczaniem etyki, ze poki religia nie zniknie ze szkol nie ma szans na to by ta etyke wprowadzic na powaznie.

    Obecnie musisz zebrac minimum 7 uczniow by takie zajecia mogly sie odbyc. Uczniowie moga byc w roznym wieku bo nie koniecznie musza byc z jednej klasy. Pedagog ktory wyklada etyke musi miec program specjalnie dobrany zarowno dla tych najmlodszych jak i najstarszych.
    Godziny etyki beda kolidowaly z planem lekcyjnym poszczegolnych uczniow, bo jak trafi ci 7 uczniow z roznych klas to dopasowanie jednego planu lekcyjnego dla wszystkich jest nierealne.

    Mowie Ci to wszystko osoba ktora ma bliski kontakt ze szkolami podstawowymi (moj ojciec pracuje w jednej z nich).
    Dlatego wlasnie uwazam ze religie powinno zastapic sie etyka, a jak ktos chce by jego dziecko uczylo sie religii to nie widze problemu by je na nia zapisac i by uczeszczalo do kosciola tak jak kiedys wszyscy to robilismy.

    Wystarczy prześledzić historię. Tak jak wieszano i karano za wyznania i przekonania religijne tak samo za inne. Możesz się uczyć religii, a to czy będziesz praktykował jest to twoja wyłącznie sprawa. Poza tym jak pisałem wyżej, nie trzeba uczęszczać.
    Tak, karano tych ktorzy uwazali ze ziemia jest kulista, bo wg niektorych przekonan (wiary) byla plaskim dyskiem, spoczywajacym na grzbiecie wielkiego zolwia. Ludzi myslacych inaczej nazywano wtedy bluzniercami i karano ich w imie boga.

    Mi tam nikt nic nie narzucał. Narzucać poglądy może każdy, niezależnie czy to religia czy historia.
    Same 10 przykazan juz Ci narzuca sposob myslenia i postepowania, a to tylko jeden z wielu przykladow.
    Wyzej przytoczylem 2 list do koryntian, ktory narzuca Ci sposob postepowania. Jak ma sie 7-8 lat to dziecko nie jest na tyle roztropne by moglo sobie samo wybrac. Wmawia mu sie ze w chmurkach jest Bozia ktora patrzy i kara za grzechy.
    Dawno na religii nie byles widac, idz i zobacz czego ucza sie dzieci obecnie.

    A po co zastępować? Niektórzy chcą się jej uczyć. Przymusu niema. Etyka też może być, również mi nie przeszkadza.
    No wlasnie etyki praktycznie nie ma w szkolach, bo jest religia, i jej organizacja jest przez to bardzo skomplikowana.

    Kowal , nie sadze bys mial dziecko w wieku szkolnym i borykal sie z takimi problemami, ale zareczam ze jak dojdzie do tego to wspomnisz wszystko co tu napisalem. Nie bez powodu ludzie podnosza glos i nie koniecznie musza to byc sprzymierzency palikota i mu podobnych.
    Wiele szkol ma problem z wprowadzeniem etyki, jest ona tylko w tych nielicznych. Wiele pojawia sie tez glosow iz rodzice ktorzy "robia problem" bo chca etyki w szkole, sa pozniej napietnowani przez dyrekcje badz ich dzieci.

    Z najnowszych danych [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    wynika, że etyka jest nauczana w 2,4% polskich szkół, a religia w 72%. MEN nie
    ma danych ilu uczniów chciałoby korzystać z lekcji etyki, ale nie może.

    Prosze Kowal nie mow mi ze jest wybor, bo go tak naprawde nie ma.

    Poszperaj troche lepiej w necie i poszukaj. ja rozumiem ze jestes wierzacy i Twoje dzieck obedzie smigac na religie, ale jest wielu ktorzy sa niewierzacy i maja z tym problem.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #63
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Sam nie czytasz mnie ze zrozumieniem. Rownie dobrze czescia tradycji moze byc religia.
    Jeśli ktoś traktuję religię jako tradycję to nie mam słów. Co to ma do istoty religii i wiary.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    o matko. Kowal, masz dziecko w wieku szkolnym ?
    przyklad:

    § 12
    3. Nie są objęci nauką religii lub etyki
    uczniowie, którzy wedle oświadczenia rodziców lub ich samych pobierają naukę
    religii poza systemem oświaty lub świadomie z niej
    rezygnują
    . W miarę potrzeby należy im zapewnić opiekę lub zajęcia
    wychowawcze.
    Tak stanowi prawo.
    Wyraznie napisalem, teraz w szkolach dziecko musi miec osobna opieke pedagoga na czas gdy nie uczestniczy w zajeciach z religii, zwlaszcza w szkole podstawowej. Koniec i kropka.
    Cofnij sie teraz do 3 ostatnich postow ktore napisalem w tym temacie i jeszcze raz przeczytaj co tam jest naskrobane, i dlaczego jest to problem w wielu szkolach.
    Wystarczy zapewnić opiekę ,tak jak tutaj jest napisane. Piszesz do wychowawcy iż dziecko nie będzie uczęszczało i to wszystko. Nic więcej nie trzeba. Może iść do domu.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    A czy ja kiedykolwiek napisalem ze mamy nietolerwac symbolii religijnych ? ja jestem tylko zwolennikiem symbili religijnych w miejscach dla nich przeznaczonych.
    Za chwile mi tylko nie napisz ze w pub'ie tez powinien wisiec krzyz bo przeciez jestesmy panstwem katolickim. Jeszcze brakuje krzyzy w klubach ze striptizem - w koncu do takich klubow takze chodza chrzescijanie.
    Teraz widzę robisz za wróżbitę i wiesz co napisze :) Nigdzie nie pisałem ,że coś trzeba. Pisałem ,że mi to nie przeszkadza. Jak wisi, niech sobie wisi. Jeśli nie ma też mi to nie przeszkadza.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Ha tylko problem jest taki ze tego wyboru praktycznie nie ma! Wlasnie o tym pisze caly czas w tym temacie.
    Robi sie tak wiele problemow z nauczaniem etyki, ze poki religia nie zniknie ze szkol nie ma szans na to by ta etyke wprowadzic na powaznie.
    Niby dlaczego ma znikać. Są osoby które chcą się jej uczyć i nie należy zabierać im tej możliwości.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Obecnie musisz zebrac minimum 7 uczniow by takie zajecia mogly sie odbyc. Uczniowie moga byc w roznym wieku bo nie koniecznie musza byc z jednej klasy. Pedagog ktory wyklada etyke musi miec program specjalnie dobrany zarowno dla tych najmlodszych jak i najstarszych.
    Godziny etyki beda kolidowaly z planem lekcyjnym poszczegolnych uczniow, bo jak trafi ci 7 uczniow z roznych klas to dopasowanie jednego planu lekcyjnego dla wszystkich jest nierealne.
    Jeśli masz takie problemy, wystąp o prywatny tok nauki.


    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Tak, karano tych ktorzy uwazali ze ziemia jest kulista, bo wg niektorych przekonan (wiary) byla plaskim dyskiem, spoczywajacym na grzbiecie wielkiego zolwia. Ludzi myslacych inaczej nazywano wtedy bluzniercami i karano ich w imie boga.
    Wierzono iż nie jest okrągła ,jednak wiara w to nie miała nic wspólnego z religią ;)

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Same 10 przykazan juz Ci narzuca sposob myslenia i postepowania, a to tylko jeden z wielu przykladow.
    Jeśli chcesz wyznawać daną wiarę musisz spełniać jej wymogi ;) Skoro Bóg daje przykazania dziwne w nie nie wierzyć. Poza tym w pracy jest to samo. Chcesz gdzieś przebywać w jakimś kręgu, powinieneś się do niego dostosować, proste. Nie lubisz rocka, nie pchasz się do pubu z taką muzyką.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Wyzej przytoczylem 2 list do koryntian, ktory narzuca Ci sposob postepowania. Jak ma sie 7-8 lat to dziecko nie jest na tyle roztropne by moglo sobie samo wybrac. Wmawia mu sie ze w chmurkach jest Bozia ktora patrzy i kara za grzechy.
    Dawno na religii nie byles widac, idz i zobacz czego ucza sie dzieci obecnie.
    Rozumiem ,że Ty jeździsz po szkołach i robisz wizytację na zajęciach.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    No wlasnie etyki praktycznie nie ma w szkolach, bo jest religia, i jej organizacja jest przez to bardzo skomplikowana.

    Kowal , nie sadze bys mial dziecko w wieku szkolnym i borykal sie z takimi problemami, ale zareczam ze jak dojdzie do tego to wspomnisz wszystko co tu napisalem. Nie bez powodu ludzie podnosza glos i nie koniecznie musza to byc sprzymierzency palikota i mu podobnych.
    Wiele szkol ma problem z wprowadzeniem etyki, jest ona tylko w tych nielicznych. Wiele pojawia sie tez glosow iz rodzice ktorzy "robia problem" bo chca etyki w szkole, sa pozniej napietnowani przez dyrekcje badz ich dzieci.
    Palikota zostawiam. Nie będę głosował na człowieka, który ma w szeregach przestępce, który był agentem SB odpowiedzialnego za śmierć pewnego człowieka . Skoro ma problem, niech bawią się w rozwiązywanie. W tej chwili nie mam ochoty o nim pisać.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Z najnowszych danych [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    wynika, że etyka jest nauczana w 2,4% polskich szkół, a religia w 72%. MEN nie
    ma danych ilu uczniów chciałoby korzystać z lekcji etyki, ale nie może.Prosze Kowal nie mow mi ze jest wybor, bo go tak naprawde nie ma.

    Więc należy im go udostępnić. Należy pracować nad tym,a nie pozbywać się religii ,bo dojdzie do sytuacji analogicznej. Ktoś będzie musiał uczęszczać na etyke,bo nie ma religii.


    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Poszperaj troche lepiej w necie i poszukaj. ja rozumiem ze jestes wierzacy i Twoje dzieck obedzie smigac na religie, ale jest wielu ktorzy sa niewierzacy i maja z tym problem.
    Nie, nie jestem wierzący. Nie mam ochoty za tym szperać. Jak wyżej należy rozwiązywać więc problem niewierzących ,ale nie kosztem wierzących.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 16-10-11 o 21:14
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #64
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Jeśli ktoś traktuję religię jako tradycję to nie mam słów. Co to ma do istoty religii i wiary.
    Sam mi powiedz, w naszym kraju wielu ludzi odprawia obrzadki zwiazane z religia chrzescijanska bo taka jest wlasnie tradycja tego kraju, a sami nie sa tak naprawde wierzacy.

    Palikota zostawiam. Nie będę głosował na człowieka, który ma w szeregach przestępce, który był agentem SB odpowiedzialnego za śmierć pewnego człowieka . Skoro ma problem, niech bawią się w rozwiązywanie. W tej chwili nie mam ochoty o nim pisać.
    ja robie wizytacje, ty robisz lustracje

    Tak jak mowie, poczekaj az Twoj potomek pojdzie do szkoly to wtedy zrozumiesz jakie sa problemy w szkolnictwie, w chwili obecnej pamietasz tylko to co bylo w latach 80' i 90' bo reszta Ciebie nie dotyczy.

    Jak ktos ma taka potrzebe uczenia sie religi moze to robic takze wlasnym tokiem nauczania, i samodzielnie uczeszczac do kosciola. W szkole tego nie musi byc.
    W przeciwnym wypadku walczyl bym o nauke judaizmu w szkole tez, bo dzieci tego wyznania takze sa w nich obecne.
    Uwazam ze miejsce nauczania religii powinno byc w miejscu do tego przeznaczonym, a szkola podstawowa takim nie jest ot to.

    Wystarczy zapewnić opiekę ,tak jak tutaj jest napisane. Piszesz do wychowawcy iż dziecko nie będzie uczęszczało i to wszystko. Nic więcej nie trzeba. Może iść do domu.
    Tak moze isc do domu, w srodku zajec lekcyjnych. ehhh wez nawet tego nie pisz.

    Niby dlaczego ma znikać. Są osoby które chcą się jej uczyć i nie należy zabierać im tej możliwości.
    Nikt nie zabrania, mozna chodzic na nauki do kosciola bo w wielu nadal naucza sie religii, wiec w czym problem ?
    Jest to miejsce duzo odpowiedniejsze do rozmowy o Bogu niz szkola.

    Teraz widzę robisz za wróżbitę i wiesz co napisze :) Nigdzie nie pisałem ,że coś trzeba. Pisałem ,że mi to nie przeszkadza. Jak wisi, niech sobie wisi. Jeśli nie ma też mi to nie przeszkadza.
    To uwierz ze sa tacy ktorym to przeszkadza i woleli by by miejsce symboli uznawanych za swiete bylo tam gdzie powinno a nie gdzie komus sie spodoba.
    Pamietaj ze to nie tylko ateistow denerwuje, sa wsrod nich i ludzie silnie wierzacy.

    Jeśli masz takie problemy, wystąp o prywatny tok nauki.
    A dlaczego mam wystapic o prywatny tok nauczania ? czy moje dziecko ma byc inne ? dziecko ma nie byc w zaden sposob gorsze lub odizolowane od reszty rowiesnikow. Poza tym etyka jest finansowana przez oswiate wiec powinna byc w szkole bo dostaje ona na to pieniadze. problem w tym ze w szkolach robi sie wszystko by dodatkowego przedmiotu nie wpuszczac, bo nie sa na to przygotowane logistycznie.
    Ostatnio edytowane przez kitamo ; 16-10-11 o 21:47
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #65
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Sam mi powiedz, w naszym kraju wielu ludzi odprawia obrzadki zwiazane z religia chrzescijanska bo taka jest wlasnie tradycja tego kraju, a sami nie sa tak naprawde wierzacy.
    Tyle ,że nie znaczy,że uważają się za katolików.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    ja robie wizytacje, ty robisz lustracje
    To robisz te wizytację? A co uważasz, że lustracja byłych agentów to coś złego? ;]

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Tak jak mowie, poczekaj az Twoj potomek pojdzie do szkoly to wtedy zrozumiesz jakie sa problemy w szkolnictwie, w chwili obecnej pamietasz tylko to co bylo w latach 80' i 90' bo reszta Ciebie nie dotyczy.
    Dotyczy mnie wiele. Pamiętam wystarczająco. Resztę uzupełniłem z literatury i rozmów.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Jak ktos ma taka potrzebe uczenia sie religi moze to robic takze wlasnym tokiem nauczania, i samodzielnie uczeszczac do kosciola. W szkole tego nie musi byc.
    Nie musi ,ale może.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    W przeciwnym wypadku walczyl bym o nauke judaizmu w szkole tez, bo dzieci tego wyznania takze sa w nich obecne.
    Uwazam ze miejsce nauczania religii powinno byc w miejscu do tego przeznaczonym, a szkola podstawowa takim nie jest ot to.
    Chrześcijaństwo jest nauka wiodącą w naszym kraju więc nie wiem dlaczego miałby być nauczany judaizm? Poza tym nie może, bo uczą się go żydzi.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Tak moze isc do domu, w srodku zajec lekcyjnych. ehhh wez nawet tego nie pisz.
    Jasne, ma zwolnienie z zajęć i może iść. Ma okno. U mnie tak było i co w tym dziwnego?

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Nikt nie zabrania, mozna chodzic na nauki do kosciola bo w wielu nadal naucza sie religii, wiec w czym problem ?
    Jest to miejsce duzo odpowiedniejsze do rozmowy o Bogu niz szkola.
    Każde miejsce jest odpowiednie. Kościół jako budynek nie ma znaczenia, kościół jako wyznawcy już tak.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    To uwierz ze sa tacy ktorym to przeszkadza i woleli by by miejsce symboli uznawanych za swiete bylo tam gdzie powinno a nie gdzie komus sie spodoba.
    Pamietaj ze to nie tylko ateistow denerwuje, sa wsrod nich i ludzie silnie wierzacy.
    Wiem, są ludzie, którym dosłownie wszystko przeszkadza.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    A dlaczego mam wystapic o prywatny tok nauczania ? czy moje dziecko ma byc inne ?
    dziecko ma nie byc w zaden sposob gorsze lub odizolowane od reszty rowiesnikow.

    Jeśli tak bardzo nie odpowiada Ci religia w szkole. Uważasz, że nauka dziecka prywatnie czyni go "innym" , jest przez to gorsze?

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Poza tym etyka jest finansowana przez oswiate wiec powinna byc w szkole bo dostaje ona na to pieniadze. problem w tym ze w szkolach robi sie wszystko by dodatkowego przedmiotu nie wpuszczac, bo nie sa na to przygotowane logistycznie.
    Skoro jest finansowana to powinna być co nie przekreśla,że i religia może tam być. Skoro nie są przygotowane logistycznie to się nie dziwię, że tego nie wprowadzają. Zmiany muszą być stopniowe, a przed wszystkim realne.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #66
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Tyle ,że nie znaczy,że uważają się za katolików.
    No wlasnie sie uwazaja. A pozniej wychodzi na to ze Polska to katolicki kraj, gdzie co 10 polak chodzi do kosciola, co 20 do spowiedzi, a co 50 w ogole modli sie.

    To robisz te wizytację? A co uważasz, że lustracja byłych agentów to coś złego? ;]
    Lustracje to domena PISu nie moja

    Dotyczy mnie wiele. Pamiętam wystarczająco. Resztę uzupełniłem z literatury i rozmów.
    beda dzieci, bedziesz musial uaktualnic swoje poglady. Sam jeszcze zobaczysz.


    Ok z mojej strony juz EOT, nie chce mi sie quotowac bo to meczace ;)
    Nie zamierzam Cie przekonywac, a sam zbyt uparty jestem w tym co robie by nagle sie nawrocic.

    Chrześcijaństwo jest nauka wiodącą w naszym kraju więc nie wiem dlaczego miałby być nauczany judaizm? Poza tym nie może, bo uczą się go żydzi.
    A co zydowskich dzieci nie ma w Polsce czy jak ?
    Co chwile slysze od moherow ze ten jest zyd, tamten zyd i TVN to tez zydy hehe

    Jasne, ma zwolnienie z zajęć i może iść. Ma okno. U mnie tak było i co w tym dziwnego?
    Tak tak, ma 7 lekcji w ciagu dnia, na 3 lekcji ma religie i idzie do domu, no genialny pomysl.

    Jak ja bym chodzil tak do szkoly to bym pewnie do dzisia jej nie skonczyl.

    Wiem, są ludzie, którym dosłownie wszystko przeszkadza.
    Zostaw Jarka w spokoju, o nim tu nie rozmawiamy

    Jeśli tak bardzo nie odpowiada Ci religia w szkole. Uważasz, że nauka dziecka prywatnie czyni go "innym" , jest przez to gorsze?
    Dlaczego mam uczyc dziecko prywatnie, skoro place podatki i przysluguje mu wyksztalcenie dane od państwa ?
    Place podatki i kasa ta idzie na oswiate takze, na koscioly za to nie place wiec nie rozumiem czemu mam oplacac prywatnie dziecku szkole, skoro mam prawo do wyznania lub jego braku, tak wiec mam i prawo by moje dziecko uczeszczalo do calkowicie swieckiej szkoly, z etyka wlacznie.
    Niestety tak w u nas jest tylko teoretycznie, bo praktycznie nie ma etyki w szkolach.
    Ostatnio edytowane przez kitamo ; 16-10-11 o 22:48
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #67
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    No wlasnie sie uwazaja. A pozniej wychodzi na to ze Polska to katolicki kraj, gdzie co 10 polak chodzi do kosciola, co 20 do spowiedzi, a co 50 w ogole modli sie.
    Mówisz o kimś konkretnym czy Ci się wydaje? Nie mogę wypowiadać się za innych. Poza tym chodzenie do kościoła nie świadczy o tym czy ktoś wierzy w Boga.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Lustracje to domena PISu nie moja
    Ale pytałem czy robisz te wizytację. ;) I bardzo dobrze, to bardzo dobra domena. Niestety, niektórzy nie mają odwagi rozliczać za zdradę kraju.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    beda dzieci, bedziesz musial uaktualnic swoje poglady. Sam jeszcze zobaczysz.
    Nic nie muszę, znowu spekulacje.


    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    A co zydowskich dzieci nie ma w Polsce czy jak ?
    Są lecz uczą się na swoich warunkach. Nikt poza nimi nie może uczyć się judaizmu.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Co chwile slysze od moherow ze ten jest zyd, tamten zyd i TVN to tez zydy hehe
    Ja to słyszę z różnych stron. Szczególnie u ludzi mających nieco skrajne antysemickie poglądy. Nie wiem kto to moher. Zbyt dużo ludzi nosi tego typu nakrycie.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Tak tak, ma 7 lekcji w ciagu dnia, na 3 lekcji ma religie i idzie do domu, no genialny pomysl.
    Jasne, idzie do domu,a później wraca bądź idzie do świetlicy, pomysł prosty i genialny.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Jak ja bym chodzil tak do szkoly to bym pewnie do dzisia jej nie skonczyl.
    Trudno, nie wszystkim się udaje.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Zostaw Jarka w spokoju, o nim tu nie rozmawiamy
    Nie wypowiadam się na temat żadnego Jarka.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Dlaczego mam uczyc dziecko prywatnie, skoro place podatki i przysluguje mu wyksztalcenie dane od państwa ?
    Place podatki i kasa ta idzie na oswiate takze, na koscioly za to nie place wiec nie rozumiem czemu mam oplacac prywatnie dziecku szkole, skoro mam prawo do wyznania lub jego braku, tak wiec mam i prawo by moje dziecko uczeszczalo do calkowicie swieckiej szkoly, z etyka wlacznie.
    Jak już pisałem , nic nie musisz. Masz możliwość nauki również indywidualnej. Wybór należy do Ciebie. A inne dzieci mają prawo uczyć się religii, która chyba nie jest opłacana z twoich pieniędzy? Skoro nie jesteś wierzący nie musisz płacić na kościół.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Niestety tak w u nas jest tylko teoretycznie, bo praktycznie nie ma etyki w szkolach.
    Więc trzeba nad tym pracować jak już pisałem. Choć dla mnie przedmiot zbędny.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 17-10-11 o 00:09
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik KowalX otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    flutebox (19-10-11)

  10. #68
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar flutebox
    Dołączył
    03-04-10
    Skąd
    Ziemia
    Postów
    958
    SOG
    415
    Otrzymał : 236 SOGi w 118 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalX Zobacz post
    Przepraszam, ale Wałęsa nie zmienił systemu z komunistycznego na kapitalistyczny. Poza tym jest wiele istotnych podejrzeń ,że wcześniej był współpracownikiem agentury. Aż dziw bierze ,że nikt z tym nic nie robi, bo upadnie ikona czy nie wiem dlaczego? W każdym razie śmiechu warte. Do dziś nie oddał wielu swoich akt mimo ,że wiadomo, że je wziął.
    Wałęsa to jest kawał prostego ch...
    polecam książki Waldemara Łysiaka, np. Mitologia świata bez klamek są też inne godne uwagi ale możecie sobie to wygooglować...
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?30037-KONKURS-flutebox-21-10-2010/page25&highlight=
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •