Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Ważna sprawa

  1. #1
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie Ważna sprawa

    Jestem chory i nie wiem co robić z kreatyną. Biorę już ponad 6 tyg. po 10 gram dziennie, zachorowałem i nie wiem czy odłożyć i nie brać czy zmniejszyć dawki. Do tego jak byłem u lekarza to zlecił mi badanie na kreatyninę.

    1. Czy mam brać dalej jak jestem chory, czy może odłożyć i po badaniach znowu zacząć?

    2. Czy jak będe miał badnie na kreatyninę to wyjdzie też kreatyna? Kurde żeby moi rodzice się nie skumali że biorę, bo lipa będzie :P Aha i czy jakbym teraz odłożył a w pon. mam badanie to czy mi się jej poziom obniży ?
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    A co powiedzial lekarz ? Powiedziales mu o kreatynie ?

    i co to znaczy ze jestes chory ? masz przeziebienie czy bola Cie nerki czy jak ?

    Moim zdaniem odlozyc jak najbardziej i zrobic najpierw badania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    Przez pierwsze dni czułem się osłabiony, bolało mnie gardło i głowa mocno, ale wziąłem kilka tabletek na gardło i przeszło, ale gorączka i ból głowy został. Wczoraj jednak coś mi na żołądku stanęło i zmuszałem się do wymiotów, ale nic nie dawało. W końcu wieczorem wszystko poszło. Dzisiaj rano wstałem ból głowy i 38 stopni. To bankowo jakiś wirus bo ostatnio wszyscy u mnie chorują.

    Co do kreatyny, nic nie mówiłem. Nerki mnie nie bolą, z brzuchem wszystko w porządku, tylko gorączka i łeb mnie napierdziela, przedtem gardło.

    Tata tam gadał lekarzowi o mojej diecie wysokobiałkowej i lekarz zlecił mi badanie na kreatyninę. Nie chce by na badaniach wyszło że kretę brałem :L tylko o to chodzi, dlatego chce odpuścić i po badaniach znów zacząć brać. Co do diety to przez kilka dni mam jeść posiłki lekkostrawne, mało białka i tłuszczy + pić dużo wody bo odwodniony jestem przez wymioty i gorączkę.

    Dlatego pytam czy na badaniu wyjdzie mi podwyższony poziom kreatyniny przez białko i kretę i czy kreatynę też zbadają?
    Miał ktoś takie badanie???
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Jesli lekarz uslyszal o diecie wysokobialkowej, to na bank bedzie zrobiony pelen profil na nerki. Lekarz to nie idota, wie ze wszystkiego mozesz mu nie powiedziec. Pytanie tylko jak wyjdzie kreatynina. Lekarzowi glownie chodzi o sprawdzenie nerek bo przy diecie wysokobialkowej nerki dostaja po dupie i dlatego zlecil te badania. Kreatynina pojawi sie ta mpewnie na 100% ale jej poziom nie musi byc mega wysoki. Odstaw krete, i normalnie zrob treningi powinno to zmniejszyc nieco wynik.
    Z drugiej strony to dobrze ze bedziesz mial te badania, przydadza sie w przyszlej suplementacji, i w sumie masz 17 lat wiec hmmm no nie jestes malym chlopcem. lekarz tez nie musi uswiadamiac rodzicow ze moze zresz kreatyne. jak ja wyladowalem w wieku 17lat w szpitalu z powodu nerek to przyszla do mnie lekarka i porozmawiala w 4 oczy na temat tego co ewentualnie moge brac (wtedy akurat nic nie bralem wiec problemu nie bylo) i w papierach mialem wyraznie zaznaczone "sylwetka silnie zbudowana, wyrzezbiona" bo byla to informacja dla innych lekarzy ktorzy mnie badali. Rodzice nie dostali zadnego dodatkowego info choc akurat w moim przypadku nie byl to problem.
    Musisz pogadac z lekarzem najlepiej w 4 oczy i tyle.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik kitamo otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Pioter1994 (15-09-11)

  6. #5
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Musisz pogadac z lekarzem najlepiej w 4 oczy i tyle.
    To raczej nie możliwe bo non stop rodzice ze mną chodzą do lekarza... Odstawie teraz krete i najwyżej zobacze na wyniki badań. Treningów robić nie mogę, bo choroba...

    Jeszcze takie pytanie, czy jeżeli nie będe brał kreatyny przez kilka dni a potem wrócę do niej to przyrosty będą dalej następowały? Bo jak brałem teraz to kreatyne poczułem tak naprawdę w 5 tyg. dopiero i duży przyrost siły był. Boję się żęby znów nie zaczynać od nowa i czekać 5 tyg. :(
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Bedzie szybciej, bo taka mala przerwa to w sumie pikus, chyba ze odstawisz na kilka tygodni. Spadek kreatyny zalezy tez od intensywnosci pracy miesni itp, wiec jak nie robisz treningow bedzie on nieco mniejszy. Ogolnie tym to nie powinienes sie przejmowac.
    Odstaw krete i pij duzo wody.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •