Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: co za tunczyka?

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar BigS
    Dołączył
    26-09-09
    Postów
    174
    SOG
    5
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie co za tunczyka?

    Witam

    Mam taki problem... czym można zastąpić Tuńczyka ?

    Jem go co dzień w pracy ale już nim rzygam.. i chciałbym coś za mian.

    Myślałem nad twarogiem półtłustym wymieszanym z jogurtem z dużymi owocami albo z koperkiem.

    Nic mi innego nie przychodzi na myśl

    proszę o pomoc z góry dzięki
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTrzech znajomychTagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar chunga
    Dołączył
    03-12-08
    Postów
    262
    SOG
    71
    Otrzymał : 79 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    do twarogu zawsze można posiekane gotowane jajka i bedzie wartosciowszy
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Tunczyka szamie sie nie tylko dla bialka, ogolnie ryby sa zdrowe. Zamiast jesc tunczyka jedz inne ryby.
    Jesli natomiast jedzenie tunczyka chcesz urozmaicic, to zrob sobie w formie pasty lub salatki. Swietnie tunczyk smakuje z kiszonym ogorkiem posiekanym w kosteczke, do tego dodajesz nieco posiekanej drobno papryki i lekko rozgotowany ryz. Oczywiscie ostre przyprawy, moze byc koperek + majeranek. Jesli tunczyk jest w sosie wlasnym (w wodzie) to doajesz jeszcze stolowa lyzke oliwy z pestek winogron lub oliwek.
    Smakuje naprawde dobrze.

    Z ryb, polecam karmazyna ugotowany na parze lub na patelni z lyzka oliwy + woda pod przykryciem. Dusisz go w ten sposob w całości.

    Jesli chcesz twarog to posiekane jajko + chudy twarog + np kiszony ogorek + papryka + lyzka oliwy i przyprawy.
    Warto dodac majeranek lub kminek bo ulatwia trawienie a jajka + twarog moga powodowac wzdecia i niekoniecznie w pracy/szkole jest to potrzebne ;) wiec ogolnie polecam jedzenie majeranku i kminku przy takiej diecie.

    jak ryby zbrzydly, kup krewetki - obierasz i zostawiasz w misce z oliwa + przyprawy na noc w lodowce pod przykryciem.Rano podsmazasz . Mozna je lekko posiekac i zrobic z ryzem + warzywa na ostro.
    Krewetek nie musi byc duzo, wystarczy kilka na jedno danie, sa dobre tak lekko podsmazone ale trzeba je dobrze doprawic i pamietac o obraniu.

    Tunczyka tez zrec dzien w dzien sie nie powinno
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. Użytkownik kitamo otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    chunga (13-09-11)

  5. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar duży tom
    Dołączył
    10-04-10
    Postów
    125
    SOG
    5
    Otrzymał : 24 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Tunczyka szamie sie nie tylko dla bialka, ogolnie ryby sa zdrowe. Zamiast jesc tunczyka jedz inne ryby.
    Jesli natomiast jedzenie tunczyka chcesz urozmaicic, to zrob sobie w formie pasty lub salatki. Swietnie tunczyk smakuje z kiszonym ogorkiem posiekanym w kosteczke, do tego dodajesz nieco posiekanej drobno papryki i lekko rozgotowany ryz. Oczywiscie ostre przyprawy, moze byc koperek + majeranek. Jesli tunczyk jest w sosie wlasnym (w wodzie) to doajesz jeszcze stolowa lyzke oliwy z pestek winogron lub oliwek.
    Smakuje naprawde dobrze.

    Z ryb, polecam karmazyna ugotowany na parze lub na patelni z lyzka oliwy + woda pod przykryciem. Dusisz go w ten sposob w całości.

    Jesli chcesz twarog to posiekane jajko + chudy twarog + np kiszony ogorek + papryka + lyzka oliwy i przyprawy.
    Warto dodac majeranek lub kminek bo ulatwia trawienie a jajka + twarog moga powodowac wzdecia i niekoniecznie w pracy/szkole jest to potrzebne ;) wiec ogolnie polecam jedzenie majeranku i kminku przy takiej diecie.

    jak ryby zbrzydly, kup krewetki - obierasz i zostawiasz w misce z oliwa + przyprawy na noc w lodowce pod przykryciem.Rano podsmazasz . Mozna je lekko posiekac i zrobic z ryzem + warzywa na ostro.
    Krewetek nie musi byc duzo, wystarczy kilka na jedno danie, sa dobre tak lekko podsmazone ale trzeba je dobrze doprawic i pamietac o obraniu.

    Tunczyka tez zrec dzien w dzien sie nie powinno
    dlaczego nie, a ja nieraz jem po 2 puchy, mi najlepiej smakuje tuńczyk z abby z grilowaną papryką pychotka
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Może serek wiejski? Fallen dał fajny shake owsiane+serwatka+mleko+serek wiejski. Zajadam się tym teraz codziennie w pracy z truskawkowym whey'em fitmaxa;)
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    moze pora wejsc na mieso ;)
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał duży tom Zobacz post
    dlaczego nie, a ja nieraz jem po 2 puchy, mi najlepiej smakuje tuńczyk z abby z grilowaną papryką pychotka
    Ryby dlugozyjace, ktore sa pakowane do puszek zawieraja metale ciezkie, dlatego nie zaleca sie zjadania duzych ilosci wlasnie miedzy innymi tunczyka (zyje do 30lat nawet). Wszystkie drapiezniki dlugozyjace sa skazone, im ryba starsza tym bardziej skazona. Najgorzej wlasnie jest z rybami puszkowanymi.
    Dlatego warto zainteresowac sie innymi rybami i nie koniecznie z puszki.
    Lepiej jest wybierac ryby mrozone lub swieze.
    Ostatnio edytowane przez kitamo ; 12-09-11 o 23:15
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTrzech znajomychTagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar chunga
    Dołączył
    03-12-08
    Postów
    262
    SOG
    71
    Otrzymał : 79 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    dietka dietą ,ale nie ma to jak rybka smażona mniam ,jest najlepsza,te gotowane i na parze sa beee! juz nie mówie o tunczyku z wody śmierdzącym kocimi sikami,tylko tylko z oleju ,no albo czasami można dostac takie w sosie curry lub w pomidorach i te są ok.

    aha no i wędzone są zjadliwe -łosoś i pstrąg czy halibut najlepsze
    Ostatnio edytowane przez chunga ; 13-09-11 o 14:42
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. Użytkownik chunga otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    BigS (13-09-11)

  11. #9
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar BigS
    Dołączył
    26-09-09
    Postów
    174
    SOG
    5
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    ale ja nie przyrządzę se ryby w robocie, nie mam tam mikrofalówki itd. i mam na żarcie 15min :(
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #10
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTrzech znajomychTagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar chunga
    Dołączył
    03-12-08
    Postów
    262
    SOG
    71
    Otrzymał : 79 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał BigS Zobacz post
    ale ja nie przyrządzę se ryby w robocie, nie mam tam mikrofalówki itd. i mam na żarcie 15min :(
    no to na surowo śledzie szamaj :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •