Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: ATC, FBW - od czego zacząć ?

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar Morpen
    Dołączył
    03-09-11
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie ATC, FBW - od czego zacząć ?

    Witam

    Swoją przygodę z siłownią rozpocząłem dobry rok temu, jednak było to dość amatorskie podejście, brak diety, niewłaściwa technika, niesystematyczne treningi = brak efektów ale treningi i tak zawsze dawały mi wiele satysfakcji, radości. Do czasu kiedy pojawiły się bóle w łopatce i silne przykurcze na całej linii ciała po prawej stronie. I tak przez pół roku tułałem się po lekarzach w celu prawidłowej diagnozy jaką otrzymałem nie tak dawno bo 1 Września br. u Panini Chirurg - Ortopedy. Problemy z kręgosłupem są dość poważne jednak według opinii Pani która mnie zdiagnozowała i mojego rehabilitanta mogę ćwiczyć. Jeśli ma to znaczenie to zażywam suplement diety ALAnerv i na noc tabletkę rozluźniającą mięśnie (Tolperis VP), do tego muszę regularnie chodzi na różnego rodzaju zabiegi, masaże i basen. Chciałbym was prosić o paradę jakim planem zacząć ? Moim głównym celem jest redukcja, poprawa wyglądu, siły i sprawności fizycznej.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    myslę że plan typu fbw bedzie w porządku,zacznij o małych ciężarów i wkręcaj się na bieżąco,masz jakies ruchy których wykonywac nie mozesz? lub rehabilitant ci odradzał?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar Morpen
    Dołączył
    03-09-11
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Chyba nie, tzn nie pytałem ale myślę że jak by były jakieś zalecenia to by mi Pani Chirurg - Ortopeda powiedziała,a tak mówiła że siłownia jak najbardziej tylko bez szaleństwa i równomiernie starać się rozwijać wszystkie partie mięśniowe.Rehabilitację zaczynam od Poniedziałku, byłem na konsultacji również mówiłem że zamierzam wznowić siłownie, też nic Rehabilitant się nie odezwał, powiedział tylko że po zabiegach powinienem poczuć ulgę. Wcześnie silny przykurcz (łopatka,bark), ból i dyskomfort miałem tylko po siłowni, basenie obecnie jest stale ale lekarze mi mówią że jak będę regularnie chodził na rehabilitację, basen, ćwiczenia i do tego siłownia to powinno być ok.

    Zacząć od pojedynczego FBW czy np 2 lub 3 plany ? 3 razy w tygodniu czy więcej ? I po jakim czasie zmienić plan ?

    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    jesli naprawde jest wszystko ok to ja bym ci pollecił podstawowy plan składający się z podstawowych bojów czyli 3 razy w tyg robisz podstawową rozpiskę która pozwoli ci wrócić do formy,zwiększy siłę i ruchliwość stawoów.

    skłąda się na to:
    -martwy ciąg 4s
    -przysiad przydni lub tylni jak wolisz 4s
    -wyciskanie sztangi na ławce skośnej 4s
    -wyciskanie sztangi z klatki piersiowej,nie hantlami bo sztanga na razie bedzie bezpieczniejsza i stabilniejsza niż hantle 3s
    -uginanie z sztangą łamaną lub prostą 3s
    -francuskie wyciskanie sztangi do czoła leżąc 3s

    więcej ni musisz robić a nawet ten zestaw jest obszerny i np na początek powiedzmy 3-4tygonie możesz w ogóle ni robic cwiczen na ramiona czyli bicepsy i tricepsy bo są one angazowane intensywnie w innych cwiczeniach a dopiero potem zaczac je trenowac.

    chcial bym abys jeszcze po pierwszej konsultacji z rehabilitantem powiedział na cvzym ona polegała jakie cwiczenia wykonywałeś i na co uczulał cie twój opiekun,na zajęciach wypytuj o wszystko co się tyylko da chodzi o twoje zdrowie,

    również pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    j.w. jedynie zamieniłbym kolejność siadów z wyciskaniem sztangi na ławce, dasz trochę odpocząć prostownikom. Dobrze jedz, długo śpij i będzie dobrze.
    Czym były spowodowane te przykurcze? masz jakąś wadę postawy?
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •