Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Marbo - cała prawda o ,,gwarancji" i poszanowaniu klienta

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar krzemo
    Dołączył
    23-09-11
    Postów
    10
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Marbo - cała prawda o ,,gwarancji" i poszanowaniu klienta

    Dnia 24.08.2011 zakupiłem sprzęt na siłownie od Marbo Sport za kwotę 2822zł. W piątek 09.09.2011 został on do mnie przywieziony firmowym samochodem Marbo. Jako że sprzętu było sporo (kompletna siłownia) postanowiłem, że nie będę trzymać kierowcy aż wszystko odpakuje, więc tylko sprawdziłem czy jest to co zamówiłem. Podjąłem taką decyzję pod wpływem opinii z for internetowych, że jeśli Marbo jest winne jakiemuś niedociągnięciu to bez problemu naprawia swój błąd. Przekonanie to okazało się mylne.
    Jedyną ochroną sprzętu było kilka warstw taśmy klejącej. Po rozpakowaniu wszystkiego zauważyłem, że ławka MS-002 jest cała pordzewiała od spodu. Było to w piątek wieczorem, więc ani tamtego dnia, ani przez weekend nie miałem jak skontaktować się z Marbo, gdyż wtedy nie pracują. W poniedziałek (12.09.2011) zadzwoniłem pod numer telefonu 692044831 i zgłosiłem, że dostarczono mi pordzewiałą ławkę. Pani, która odebrała, powiedziała mi żebym zrobił zdjęcia, wszystko opisał i wysłał e-mailem. Tego dnia byłem zajęty, więc zrobiłem to we wtorek 13.09.2011. Pan Michał z Marbo zaproponował przesłanie mi farby w sprayu, którą miałbym zamalować rdzę. Nie zgodziłem się na to, ponieważ kupowałem produkt nowy, sprawny, w opisie którego nie było ani słowa o rdzy. Poprosiłem więc o wymianę ławki na wolną od rdzy. Pan Michał odpisał mi, że do wymiany nie dojdzie, sugerując, że rdza powstała przez 2 dni kiedy ławka była już u mnie. Oprócz zniszczonej ławki przywieziono mi także zniszczone obciążenie (175kg) - dołączam zdjecia. Wszystkie talerze w mniejszym, lub większym stopniu są starte i wyglądają jak używane. Co odpowiedziało Marbo na informacje o dostarczeniu uszkodzonych ciężarów? Oczywiście zaproponowało cudowną farbę w sprayu...

    Marbo chwali się dożywotnią pisemną gwarancją na elementy spawane i metalowe częsci konstrukcyjne - jak widać gwarantują, że w razie problemów pomalują wszystko farbą, powinni o tym wspomnieć, żeby nie wprowadzać (tak jak mnie) w błędne przekonanie o prawdziwej gwarancji. Tak na marginesie, w karcie gwarancyjnej jest napisane, że gwarancja na części metalowe wynosi 60 miesięcy, po co więc podają w internecie nieprawdziwą informację?
    Na ich stronie jest napisane, że zgodnie z prawem mam 10 dni na zwrot sprzętu bez podania przyczyny. Ja podałem przyczynę - dostarczono mi pordzewiały sprzęt, mimo to Marbo nie chce go wymienić/przyjąć.
    Profesjonaliści z Marbo dobrze wiedzą, że niemożliwym jest, aby rdza rozwinęła się do takiego stopnia przez 2 dni kiedy ławka była u mnie i próbują sie wymigać od wymiany wadliwego sprzętu. Na zdjęciach wyraźnie widać, że rdza znajduję się również na folii, w którą ławka była zawinięta, więc musiała powstać jeszcze przed dowozem. Zapłaciłem za wszystko niemałe pieniądze i takie zagrywki uważam za niedopuszczalne. Nigdy więcej nie kupię nic od Marbo i każdemu bedę odradzać jakikolwiek kontakt z tą firmą.
    Piszę ten post, aby osoby zamierzające kupić coś od Marbo były przygotowane na ewentualną ,,procedurę gwarancyjną".



    1b.jpg 20110911554b.jpg N1 .jpgIMG_0308b.jpg IMG_0284b.jpg IMG_0283b.jpg20110912566b.jpg 20110910549b.jpg 20110910548b.jpg20110910547b.jpg 2b.jpg 20110911555b.jpg

  2. #2
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Powiem ci jedno. Ta rdza jest dosc stara wiem cos na temat rdzy...sam sie uzeram z probleme i klijenatami. Kilka maszyn musielismy wymienic a jak sie dalo i wyszlo taniej to wyslac ludzi i chemie na czyszczenie.
    Marbo z samych zasad moralnych jesli nie biznesowych powinni ci to wymienic bez gadania.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1

  3. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    Człowieku jesteśmy w Unii. Oddawaj sprzęt i w dupe z nimi. Zadzwon i ich zjebutaj bo kulturą u oszustów nic nie wskorasz. Chyba że Jestes z konkurencji.
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant

  4. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał alder Zobacz post
    Człowieku jesteśmy w Unii. Oddawaj sprzęt i w dupe z nimi. Zadzwon i ich zjebutaj bo kulturą u oszustów nic nie wskorasz. Chyba że Jestes z konkurencji.
    Masz jeden post i piszesz o tym jak już minęło dziesięć dni. Dla mnie.to jestes konkurencją
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar krzemo
    Dołączył
    23-09-11
    Postów
    10
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Nie jestem z konkurencji. Dzwonilem to kazano mi wyslac mejla. Wyszła dyskusja na kilka mejli z Panem Michałem, ktory kategorycznie odmówił wymiany ławki, aż w konću przestał w ogóle mi odpisywać.

  6. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    A że q ciągu 10 dni nie podjąłes męskiej decyzji to terax jestes w plecy. Przecież on specjalnie przeciagal
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar krzemo
    Dołączył
    23-09-11
    Postów
    10
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał alder Zobacz post
    Masz jeden post i piszesz o tym jak już minęło dziesięć dni. Dla mnie.to jestes konkurencją
    Piszę teraz bo byłem pewien, że da się załatwić sprawę polubownie. Wywiązała się dyskusja na kilka e-maili, która trwała kilka dni. W końcu wysłałem mejla z ostateczna prośbą o wymianę - miałem nadzieję na odpowiedź - czekałem kilka dni, ale nie doczekałem się żadnego odzewu. Dlatego dopiero teraz to piszę. Marbo ma moje mejle na skrzynce i na bilingu moj telefon 12.09.11 (podałem konkretną godzinę rozmowy).

  8. #8
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Taki maly fyi
    nie wiem jak jest w uni ale u mnie email w sadzie jest dobrym dokumentem:)
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1

  9. #9
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    W Polsce to czasem czarne na białym jest zielone.
    W Irlandii takie cos by nie przeszło.
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant

  10. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar krzemo
    Dołączył
    23-09-11
    Postów
    10
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał alder Zobacz post
    A że q ciągu 10 dni nie podjąłes męskiej decyzji to terax jestes w plecy. Przecież on specjalnie przeciagal
    Od razu chciałem wymienić ławkę, ale napisano mi, że jeśli ją zwrócę to i tak pomalują ją sprayem i mi odeślą. P. Michał dodał jeszcze, że w transporcie ławka może ulec uszkodzeniu co wydłuży naprawę. - Po takim ,,ostrzeżeniu" wolałem nie ryzykować, bo przysłaliby mi ławkę w jeszcze gorszym stanie i powiedzieli, że to ja ją rozwaliłem. Dlatego interesowała mnie tylko wymiana, na którą nie zezwolono.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •