Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Temat: białko

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTwoje pierwsza grupaWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Gwido
    Dołączył
    25-05-10
    Skąd
    Opolskie
    Wiek
    29
    Postów
    393
    SOG
    14
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie białko

    czesc,
    myslę nad kupnem białka Białko OSTROWIA WPC 80 2x900g oczywiscie w celu uzupełnienia diety.
    1.czy polecacie to białko? slyszalem ze niedrogie i warto kupic, ale pytam.
    2.czy bialko moge pic do posiłku (np. 4 kanapki +30 g białka)
    3.czy te bialko mam rozpuszczac w mleku? jest tak to w jakiej ilosci mleka.
    5.jesli wezme je sobie do szkoly to nie traci wartosci odżywczych jesli nie jest wypite od razu po przygotowaniu? mam je wypijać cale od razu?
    6.ile gram tego bialka moge maksymalnie dziennie przyjąć?
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Baloniarz
    Dołączył
    08-05-11
    Wiek
    43
    Postów
    1,349
    SOG
    213
    Otrzymał : 300 SOGi w 168 postach

    Domyślnie

    1. nie poleca białka ostrowia, lepsze są UNS Econo w podobnej cenie, sak i rozpuszczalnośc dużo lepsza.
    2. możesz tak pic do posiłku a nawet po treningu i do śniadania
    3. możesz w mleku, ja wolę w wodzie, mleko jak i wodę wlewasz tyle aby Tobie smakowało nie za gęste i nie za rzadkie
    4 ?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????
    5. zawsze możesz miec suchy proch nasypany do szejkera w wolnej chwili zalec wodą lub mlekiem, w takie upały może Ci lekko pokwaśniec co i mnie się już zdarzało w pracy, czy traci wartości nie mam pojęcia :P
    6. wedle zapotrzebowania i braków ja spożywam do 100g z prochu dziennie.
    pozdro
    A kiedy już sięgniemy dna, musimy uważać, żeby to dno nie odpadło.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Baloniarz otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Gwido (30-08-11)

  4. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Wiec tak :
    Ostrowia z tych tanich jest dobra, w sumie roznica miedzy tymi drogimi jest glownie w rozuszczalnosci i smaku (jesli pominiemy inne dodatki ktore mozna spotkac w tych drozszych produktach).
    Jest jeszcze polski produkt UNS, w cenie podobnej albo i taniej mozna wyrwac nawet niz ostrowie. Ogolnie oba sa podobne, mam wrazenie ze ostrowia ciut mocniej sie pienila ale mozliwe ze to kwestia danej partii badz akurat tego smaku. UNS waniliowy sie nie pieni i jest w miare dobry, aczkolwiek nie polecam nikomu kupowania jednego wielkiego wiadra - lepiej zamowic 2 smaki i sobie na zmiane pic bo po czasie to juz przesyt jest.

    Pic mozesz do posilku jednak wypita porcja bialka wraz z mlekiem sporo moze napchac zoladek (konsystencja szejka wiec sam rozumiesz o co chodzi) tak wiec dla mnie to lepiej jest pic miedzy mniej wartosciowymi posilkami jesli mam takie w ciagu dnia, na ogol dorzucam 2 miarki w posilku potreningowym bo w ciagu dnia to nie jest konieczne.

    Mozna pic z wodą i powiem szczerze ze mi bardziej pasuje bo latwiej jest taką porcje wychylic i wypic na jeden raz, z mlekiem to raczej ciezej idzie.

    Nie traci wartosci jesli przygotujesz je tuz przed wypiciem, jak zalezy Ci na piciu w szkole to bierz male mleko (lub troche wody) bialko wrzuc sobie juz do suchego szejkera i dolewasz mleka przed wypiciem.
    Dobrze tez bys poczekal chwile po roztrzepaniu szejka by ta piana nieco opadla, latwiej wtedy wypic taka porcje (nie zapychasz tak sie).

    Jak chcesz zamawiac ostrowie to wez sobie rozne smaki, jesli zamowisz waniliowy to mozesz dodac lyzke kakao i juz smakuje o wiele inaczej, ten waniliowy smakuje nieco jak lody waniliowe ale po dluzszym czasie juz czujesz przesyt.

    ilosc bialka zalezna jest od chwilowego zapotrzebowania, najlepiej pic mniej bialka a wiecej jesc normalnego ;) Jak nie masz duzych brakow to raczej moze potrzebowal bedziesz tylko po treningu bo tak w ciagu dnia to raczej dasz rade przy swojej masie dobic tyle bialka ile potrzebujesz z normalnych posilkow.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik kitamo otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Gwido (30-08-11)

  6. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    40
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    Tradycyjnie polecam nitroprogen choć cena inna.
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Baloniarz
    Dołączył
    08-05-11
    Wiek
    43
    Postów
    1,349
    SOG
    213
    Otrzymał : 300 SOGi w 168 postach

    Domyślnie

    Piłem kiedyś całkiem przyzwoite ale fakt cena jest jak za białka z wysokiej póły...
    A kiedy już sięgniemy dna, musimy uważać, żeby to dno nie odpadło.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTwoje pierwsza grupaWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Gwido
    Dołączył
    25-05-10
    Skąd
    Opolskie
    Wiek
    29
    Postów
    393
    SOG
    14
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    tzn po treningu jem 2 banany a gdzies za pol godziny posilek potreningowy. to w miedzyczasie jeszcze bialko se wypic?
    kitamo, miedzy mniejwartosciowymi posiłkami mowisz. ok. teraz moj szkolny dzien db wygladał jakos tak:
    7 rano: serek wiejski,2 jaja, moze z 3 kromki pieczywa razowego z masłem
    10: w sql kajzerka z szynka i serem
    13: j.w
    16:obiad (czyli napewno filecik jakis z indyka z ryzem albo makaraonem)
    17:trening
    potreningu banany
    20 posilek potreningowy (to samo co na obiad)
    22:twarozek.
    teraz gdzie przy takiej diecie moge sobie białko pic zeby bylo ok i ile g najlepiej. :-) pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #7
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Mysle ze dobrze by bylo jesli juz chcesz dobic to bialko bardziej to wypic tak z 20-30 min po treningu szejka przed posilkiem potreningowym. Moze zamiast tej bulki w szkole postaraj sie zjesc cos innego,
    Zrob kanapke z chleba razowego z kawalkiem kurczaka, Mozesz ugotowac kawalek kuraka, zapakowac sobie ladnie do szkoly i normalnie przekladasz go sobie z chlebem razowym, kawalek salaty moze byc. Jest to tak samo szybkie danie jak to co jadles dotychczas.
    Nie wiem czy lubisz ale sprobuj rano na sniadanie owsianki albo platkow owsianych / ryzowych.
    Wystarczy ze wsypiesz troche do miseczki, zalewasz woda lub mlekiem na 2 minuty do mikrofalowki i juz sa gotowe. Jak nie lubisz slodkiego to lekko solisz i albo jeszcze lepiej, gotujesz na wodzie i dodajesz ciut kostki rosolowej (cwiartke tak dla smaku).
    Zapewniam ze po porzadnym sniadaniu nie ma problemow z glodem w szkole przez najblizsze kilka godzin a owsianka t obardzo dobre zrodlo wegli a sa one z rana niestety niezbedne.

    banany zjadane po treningu to swietny pomysl, mozesz sobie zrobic bialko i do niego wrzucic te banany - wyjdzie wtedy fajny szejk bananowy (oczywiscie jesli bialko bedzie waniliowe a nie czekoladowe ;) )

    Na noc twarozek ale jaki to jest ? masz na mysli twarog tak iz kostki ?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #8
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTwoje pierwsza grupaWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Gwido
    Dołączył
    25-05-10
    Skąd
    Opolskie
    Wiek
    29
    Postów
    393
    SOG
    14
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    kitamo, mialem na mysli grahamke a napisałem kajzerke :D sry. no czyli albo 2 grahamki albo 4 kanapki razowego. tzn do sql to akurat wolałbym z tą szynką (to jest taka z indyka ale z kawałka. nie jakas tam mielona nie wiadomo co :D)+ ser. jesli chodzi o sniadanie to naprawde bardzo mi na czasie zalezy by sie nie spoznic. w wakacje to jajecznica+owsianka z miodem bo czas byl. teraz cos szybszego musze. chyba zostanie tak jak napisalem ,wiesz moge dowalic te 4 kromy rano i git bd. wgl cala dieta na mase jest zeby nie bylo :) a jak z tym białkiem w szkole? z tych 2 bułek zawiele białka nie dostarcze organizmowi. koło 11 zapodac 30g szejka?

    twaróg biały chudy miałem na mysli :) jem zawsze ze 100g.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #9
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Baloniarz
    Dołączył
    08-05-11
    Wiek
    43
    Postów
    1,349
    SOG
    213
    Otrzymał : 300 SOGi w 168 postach

    Domyślnie

    A ja Ci zaproponuję takie coś :)
    Zalej wieczorkiem ze 100g owsianych wrzątkiem rano jak wstaniesz będą już nasiąknięte wtedy rozrób około 20g białka z wodą i zalej tak około 150ml wody+te 20g białka
    Do tego ten wiejski, te jajka i jak masz moc ze 2 razowego :)
    W szkole weź szejka i jakieś 50g białka podzielone po 25g. i popij do każdego posiłku, powinno styknąc...
    Dalej masz w miare ok, wieczorkiem daj se ze 150 tego białego przed snem.
    A kiedy już sięgniemy dna, musimy uważać, żeby to dno nie odpadło.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #10
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Zrobienie owsianki rano zajmuje mi 2,5 minuty, to szybciej niz przygotowanie sobie 3 dobrych kanapek czy ugotowanie tych jajek :)

    W szkole to uwazaj z szejkami zeby Cie nie przeczyscilo bo wtedy to masz lipe :D ja jak w pracy jestem zalatany i jest lekki stres to po takim szejku z bialka to wale na dzbanek czasem :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •