Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Pomoc w rozkmince - trening FBW

  1. #11
    Doświadczony Osiągnięcia:
    OverdriveWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar rafio83
    Dołączył
    26-01-10
    Skąd
    Zdolnyśląsk
    Wiek
    40
    Postów
    1,353
    SOG
    118
    Otrzymał : 91 SOGi w 84 postach

    Domyślnie

    ponizszy plan od Hellmuta wydaje sie fajny i chyba go wypróbuje... Hellmut jak długo jechaleś takim zestawem i jak efekty?

    PON
    Przysiad (KLASYCZNY, PEŁNY SZTANGA Z TYŁU) 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
    Wyciskanie leżąc, pozioma 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
    Wiosłowanie oburącz 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100% Tu ma być nachwyt czy podchwyt?
    Dodatki - skłony tułowia z obciążeniem x 2, kolana do klatki w zwisie x 3 - po 15-25 powt.

    SR
    Przysiad (KLASYCZNY, PEŁNY SZTANGA Z TYŁU) 4 x 5 - 60%, 70%, 80%, 80%
    Wyciskanie leżąc głową w górę lub żołnierskie, stojąc 4 x 5 - 70%, 80%, 90%, 100%
    Martwy Ciąg klasyczny/sumo 4 x 5 - 70%, 80%, 90%, 100% Co to jest sumo?
    Dodatki - podciąganie na drążku, pompki na poręczach - 6-8 w trzech seriach*

    PT

    Przysiad (KLASYCZNY, PEŁNY SZTANGA Z TYŁU) 4 x 5, 1 x 3, 1 x 8 - 60%, 70%, 80%, 90%, 102.5% , 80% (TO ZNACZY: 4 SERIE PO 5 POWTÓRZEŃ NA ODPOWIEDNIO: 60, 70, 80, 90 %, NASTĘPNIE JEDNA SERIA 3 POWTÓRZENIA NA 102,5%, następnie jedna seria na 8 powtórzeń na 80 %).
    Wyciskanie leżąc, pozioma 4 x 5, 1 x 3, 1 x 8 - 60%, 70%, 80%, 90%, 102.5% , 80% (ANALOGICZNIE JAK PRZYSIADY!)
    Wiosłowanie oburącz 4 x 5, 1 x 3, 1 x 8 - 60%, 70%, 80%, 90%, 102.5% , 80% (ANALOGICZNIE JAK PRZYSIADY!)
    Dodatki - Wspięcia na łydki na stojąco ze sztangą - 20-40 powt w trzech seriach

    W środę zamiast "przysiadu klasycznego" miałem hack przysiady a zamiast "kolana do klatki w zwisie" uginanie na biceps 3 serie.

    hack przysiady???
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Hellmut89
    Dołączył
    29-10-07
    Skąd
    Poznań
    Postów
    178
    SOG
    10
    Otrzymał : 94 SOGi w 27 postach

    Domyślnie

    To jest ten sam plan o jakim pisał Pioter1994 5x5 Billa Stara, tylko troche zmieniony przeze mnie. Tym planem jechałem jakieś 8 tygodni tylko w tym tydzień przerwy (antybiotyki po zabiegu musiałem brać). Efekty na pewno na +, Na sile poprawiłem się w zasadzie we wszystkim, u mnie najbardziej widoczną zmianą na + to nogi ale dlatego że mam je najsłabsze i dobrze na ten trening zareagowały, no i pompki na poręczach z obciążeniem tu jak zaczynałem miałem podpięte 10kg jak kończyłem plan jakieś 22kg, reszty ciężarów dokładnie nie pamiętam a nie chce ściemniać. Na wadze jakieś 3kg na + ale to mi obojętne akurat było.

    W wiosłowaniu miałem nachwyt do brzucha.

    MC sumo różni się tym że nogi są rozstawione szeroko a ramiona znajdują sie pomiędzy udami. W tej technice większą role odgrywają mięśnie nóg. Ja robiłem klasyk.

    Hack przysiady- Ćwiczenie różni się od zwykłych przysiadów ułożeniem sztangi(z tyłu za plecami, pod pośladkami w wyprostowanych rękach)i, co za tym idzie bardziej pionową pozycją tułowia w trakcie wykonania ćwiczenia. Ze względu na technikę wykonania i ułożenie sztangi ciężar, jaki użyjemy w tym ćwiczeniu będzie mniejszy, niż w zwykłych przysiadach. Pozycja wyjściowa to wyprostowany tułów, klatka wypchnięta ku przodowi, nogi w rozkroku na szerokość barków, ramiona wyprostowane wzdłuż tułowia, w dłoniach gryf sztangi(trzymany za plecami). Z tej pozycji wykonujemy przysiad do momentu, gdy nasze nogi będą ugięte pod kątem 90 stopni lub nieco mniejszym. Jednocześnie wypychamy kolana nieco do przodu, nie odrywając jednak stóp od podłoża-ciężar wypychamy z pięt.

    Najlepiej wpisz w google i zobaczysz jak to wygląda.
    A i jeszcze w wyciskaniu leżąc w PON stosowałem podwójne dno.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    03-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Nie myślałeś robić kilku ćwiczeń bazowych jakąś rozpiską siłową np 5-3-1 wendlera? fajnie się sprawdza w tego typu treningach
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Micek185 Zobacz post
    Piotrze błagam...
    Tam przecież będzie miał wszystko wystarczy że powpisuję.

    Rafio łap:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik Pioter1994 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    rafio83 (31-08-11)

  6. #15
    Doświadczony Osiągnięcia:
    OverdriveWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar rafio83
    Dołączył
    26-01-10
    Skąd
    Zdolnyśląsk
    Wiek
    40
    Postów
    1,353
    SOG
    118
    Otrzymał : 91 SOGi w 84 postach

    Domyślnie

    Pany, te maksy to mam sprawdzić na 1 powtórzenie czy na 5?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •