Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Temat: Pobicie co dalej?

  1. #1
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie Pobicie co dalej?

    Witam.
    Właśnie wróciłem po 5 dniowym pobycie w szpitalu.
    Moje schorzenia to - uraz kręgów szyjnych - 3 tygodnie kołnierz schanza mam nościć, pęknięty nos (nic mi z nim nie robili) czeka mnie laryngolog i najprawdopodobniej druga w życiu operacja przegrody nosowej, miałem zabieg okulistyczny (przecięcie krwiaka i spuszczenie ropy), lekkie wstrząśnienie mózgu - tu czeka mnie jeszcze neurolog, napisane mam w wypisie, że miałem uraz brzucha (nic nie jadłem przez 4 dni, ale nic mi nie robili) ogólne potłuczenia i 2 połamane żebra.

    Oczywiście sprawa na policji, gdyż trafiłem do szpitala na pół przytomny, ale zeznań złożyć jeszcze nie byłem i zastanawiam się czy złożyć - z moralnego punktu widzenia? myślę, że tak zostałem zaatakowany przez przynajmniej 5 osób , szans pomimo próby ucieczki nie miałem.

    Okoliczności? właśnie chyba nie na moją korzyść tzn. na całej imprezie poszło o dziewczynę i wywiązała się delikatna bójka między mną a kimś kogo nie znam, oczywiście naprawdę delikatna bo szybko nas rozdzielili w tym wszystkim mnie poniosły nerwy, ale nikt nie ucierpiał !

    Podczas powrotu a właściwie już ucieczki z całej imprezy (zero moich znajomych) a widziałem, że coś się "kroi" dorwali mnie w ciemnym miejscu (rozpoznałem tylko 1 osobę)


    Co ciekawe to oni na mnie zgłosili doniesienie, że wybiłem jakieś szyby w samochodzie co jest totalną bzdurą , rzekomo też pobiłem jakąś dziewczynę , nigdy nie uderzyłem żadnej kobiety (oczywiście ta dziewczyna jest anonimowa, nie ma żadnej obdukcji, nie trafiła do żadnego szpitala) policjant mi powiedział, że na razie to taka notka i zapewne czekają co ja powiem, nie mam świadków. oni mają ich kilkunastu.

    Naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić ;/ bili mnie okropnie, traciłem przytomność, byłem na silnych lekach przeciwbólowych , cud, że nie doznałem obrażeń wewnętrznych. Moje dalsze leczenie potrwa minimum 3 tygodnie.

    Psychicznie jestem podbudowany, pomimo tego zajścia nie popadłem w depresje ;d ale muszę liczyć się z tym, że nie mam świadków (sory jedna dziewczyna może zeznawać po mojej stronie, ale to moja osoba towarzysząca - pewnie mało warty świadek)
    Ostatnio edytowane przez Fehu ; 17-08-11 o 18:12
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Stary idz skladaj zeznania tu sie nie ma co zastanawiac. Zostales pobity i nikogo nie obchodzi czy miales racje robiac borute czy nie. To ze pozniej Ci wpieprzyli i moze nawet troche zasluzyles to nie zmienia faktu ze doszlo do powaznego obrazenia ciala a za to dostac moga nawet pake.
    Problem polega na tym ze oni juz zeznawali i moze sie okazac ze za 2 miesiace przyjdzie Ci sprawa i spotkasz sie z prokuratorem w sadzie.

    Dokuenty z obdukcji obowiazkowo + zgloszenie na policje. To ze nie masz po swojej stronie swiadkow zajscia nie oznacza ze jestes w sadzie bezbronny. Poza tym jesli to co napisales jest 100% prawda i nic nie pomineles i faktycznie nie zrobiles tego co oni zglosili na policji to wierz mi ze gdy sprawa trafi do sadu to nagle zaczna im sie zeznania zmieniac bo pewnie sie wystrasza.
    Koniecznie idz i zloz zeznania, jak nie masz nic na sumieniu to moze i nie wygrasz sprawy o pobicie, ale przynajmniej tobie nic nie zrobia.

    Klaps w pysk jak sie zasluzylo mozna olac i nie zglaszac. ale jesli tak cie skatowali to nie ma dyskusji, bo nastepnym razem moze to byc pobicie ze skutkiem smiertelnym.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    No napisałem szczerze tak jak było.

    Masz racje, ogólnie zlał bym sprawę gdyby to była ustawiona "solówa" ale to było perfidne pobicie ...
    żadnej laski nie uderzyłem, żadnych szyb nie wybijałem. Jedynie z kolesiem się poszarpałem , co prawda ja zacząłem, ale sprowokawał mnie, choć i tak mu nic się nie stało.
    W grupie późniejszych napastników go nie rozpoznałem... Było bardzo ciemno... rozpoznałem jego kolegę.

    Byłem pod wpływem, ale nie pijany.
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTagger First ClassStworzenie albumu zdjęćTrzech znajomych5000 punktów doświadczenia
    Avatar Damianpfighter
    Dołączył
    12-07-11
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Wiek
    33
    Postów
    820
    SOG
    23
    Otrzymał : 55 SOGi w 44 postach

    Domyślnie

    Tylko w Polsce nie ma sprawiedliwości. Wiem sam po sobie... I Ci co się ciskają najwięcej idą na psy zagonić!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Jak rozpoznales tego kolesia to sprawe zakladaj, nie wazne teraz czy masz sznse wygrac czy nie, zalozenie sprawy nic Cie nie bedzie kosztowac a jesli zeznasz ze go rozpoznales to już do przodu.
    Jesli faktycznie krzywo zeznawali to beda srac po gaciach bo za to mozna i wyrok dostac.
    Wydaje mi sie ze narazie byly one na zasadzie notatki, nic oficjalnego z ich strony.
    Do krzywego skladania zeznan trzeba miec jaja i dobre plecy by nikt sie nie wysypal bo pozniej to przejebane na calej lini.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    33
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    zgadzam się to co opisałeś, to jest bardzo duży uszczerbek na zdrowiu. weź dokładne opisy ze szpitala, a ja bym poszła jeszcze do znajomego lekarza i dopisała co nieco...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    Mówiłem Ci już kiedyś, daj spokój z peezdami.
    Przykro mi z tego powodu ale nie masz szans....na logikę....
    Ja kiedyś też dostalem, po ojca poszedłem bo kumple na imprezie. Ojciec rozłożył kilku 100kgowych koksow, którzy nie przypuszczali, że taki nie pozorny koles kładzie ich strzałami. Niestety sam upadł i złamał rękę. Znałem kolesi. Moglem iść na psy. Znajomi chcieli ich wywieźć do lasu. A ja dziś po prawie 10 latach stwierdzam, że im połamię ręce. W najmniej spodziewanym momencie. Tym bardziej, że teraz już taty nie ma. Wiesz co zrobię? Zapyerdole ich. A wiesz czemu? Bo się nikogo nie boję.
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Mosin
    Dołączył
    12-09-10
    Postów
    239
    SOG
    10
    Otrzymał : 21 SOGi w 20 postach

    Domyślnie

    Kolega miał prawie identyczną sytuację, złożył zeznania na policji, rozmawiał z adwokatem znajomym i mówił ,że jeśli jest obdukcja i znasz sprawców to nie ma opcji byś przegrał sprawę. Tylko ,że on nie rozpoznał żadnego z napastników więc nie wiedział kogo pozwać ,a policja ich nie znalazła. A co do tego ,że ono ciebie o coś posądzali to się nie przejmuj, jeśli założysz sprawę nie będzie interesowało nikogo czy wybiłeś jakieś szyby itd. Jeśli będą chcieli iść w zaparte to mogą założyć ci o to nowy proces jeśli to były ich samochody.

    A co z tego ,że ich było 5 ,a ty 1 ? W sądzie macie taką samą siłę głosu, nie można być świadkiem we własnej sprawie więc oni też mają 0 świadków. W ogóle czy ty zacząłeś czy on to nie ma dużego znaczenia. Sąd to nie jest podstawówka ,że skarży się kto zaczął, taka okoliczność jak zaczepka na pewno nie jest łagodząca w przypadku pobicia.
    Mówię ci idź do sądu myślę ,że masz naprawdę duże szanse choćby na odszkodowanie jakieś. Ludzie często odpuszczają i potem takie cwele chodzą po ulicy i myślą ,że są nietykalni.

    PS Poszukaj na FB i NK może jeszcze kogoś rozpoznasz.
    Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    Dzięki Panowie .
    Również myślę, że tego nie odpuszczę , oczywiście dokumentacje lekarską + obdukcje mam...
    Tak jak ktoś wyżej pisał oni oficjalnie niczego nie zgłosili tylko powstała taka "notka" sam policjant mi powiedział, że to jakieś "cwaniaczki" i poprzez tą notkę będą chcieli mnie w pewien sposób szantażować , żebym milczał.

    Warto dodać, że najechali moich rodziców (ja byłem w szpitalu) co prawda wprost nie zastraszali, ale tłumaczyli jak to nie dobrze, będzie gdy zgłoszę zeznania.

    Co do zemsty - hmm . oczywiście jest opcja by ich połamać i znam ku temu stosownych ludzi, którzy bez mrugnięcia okiem to zrobią , ale na dzień dzisiejszy? mi to jest nie potrzebne, wtedy pokomplikuje się wszystko, a mi szczerze powiedziawszy zależy na "odszkodowaniu"

    P.S
    Mosin - jednego rozpoznaje na 100% , ale dwóch innych wydaje mi się, że kojarzę ...
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    33
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fehu Zobacz post


    Warto dodać, że najechali moich rodziców (ja byłem w szpitalu) co prawda wprost nie zastraszali, ale tłumaczyli jak to nie dobrze, będzie gdy zgłoszę zeznania.
    .
    rodzice potwierdzą, zastraszali, duzy plus na twoja strone
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •