Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: przysiady

  1. #11
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    nie ma czego trójboiści używają o wiele większych ciezarów,pełnego zakresu powt,i do tego dynamiczniej wykonują powtórzenia a ich kolana sa w lepszym stanie niż nie jednego kulturysty,koszykarza czy biegacza. nie wspomne juz o tym jak masywnie mają zbudowane czwórki i "łezki" a wykroków nie robią przeciez prawda?:)

    a zeby nie wyjsc na internetowego krzykacza robiłem siady do kąta 90stopni na smiesznych 120kg z idealną techniką i pasem a kolana i tak czułem,obecnie zmniejszyłem ciezary(tzn jak trenowałem w roku akademickim)siadałem do samej dupy i nie czylem zadnego bólu w kolanach czy plecach. i szczerze mówiąc nie wierze w to za mam ineczej zbudowany kościec od masy innych chłopaczków.
    aha i chyba najważniejsze po tej zmianie rozmiar uda zwiększylem o kilka cm,dowody zbrodni w relacji.
    pzdr
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    A tak odbiegając od tematu trochę, ostatnio zacząłem robić fronty i mam prośbę. Czy mógłby ktoś wstawić filmik z poprawną techniką jak robić fronty, najlepiej z tłumaczeniem, obojętnie czy po polsku czy po angielsku. Głównie chodzi mi o to jak sztangę na barkach trzymać by nie bolały.
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    głównie musisz dbac by łokcie zawsze były wyżej niż barki,kaltka wypięta,nogi nieco szerzej niż barki lub według tego jaka częśc uda chcesz zaakcentować najbardziej,pięty przy ziemi i plecy prosto,nic więcej sie nie zmienia,jesli barki cie bolą to poprostu pokombinuj z ułozeniem sztangi na klatce lub owiń czymś gryf,niestety fronty są bardziej męczące i trudniejsze od zwyklych siadów.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Pioter1994 (13-08-11)

  5. #14
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    Pięty przy ziemi = ja podkładam krążki pod pięty to dobrze czy źle przy frontach?

    Przy siadach zawsze mam krążki.
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #15
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First Class1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luzakkk
    Dołączył
    14-06-11
    Postów
    268
    SOG
    3
    Otrzymał : 30 SOGi w 23 postach

    Domyślnie

    jest ok, ogólnie pod piety wstawia sie po to zeby nauczyc dobrej techniki siadu i dla lepszej rownowagi pozniej juz sie tego nie uzywa przykladem sa zawody na ktorych nie ma nic pod piety.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #16
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał luzakkk Zobacz post
    jest ok, ogólnie pod piety wstawia sie po to zeby nauczyc dobrej techniki siadu i dla lepszej rownowagi pozniej juz sie tego nie uzywa przykladem sa zawody na ktorych nie ma nic pod piety.
    Jestem tego samego zdania, aczkolwiek chyba wszyscy wiemy jak wyglądają [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Widać, że pięty są delikatnie podniesione.
    Fakt, przeciążenia w 3boju są ogromne ale wykonują je perfekcyjnie technicznie, a tego już bardzo ciężko nauczyć samemu, nawet oglądając filmiki

    Cytat Napisał fallenursus Zobacz post
    EMG data: muscle activation
    bs fs
    Hamstring
    (biceps femoris and semitendinosus)
    Higher Lower
    Quadriceps
    Vastus lateralis Lower Higher
    Rectus femoris Lower Higher
    Vastus medialis Similar Similar
    Low back (erector spinae) Lower Higher
    Biomechanical analysis
    Compressive force Higher Lower
    Knee extensor moments Higher Lower
    Shear stress Similar Similar







    The authors suggest that if you have knee problems, such as ligament damage or meniscus tears, or if you have problems with osteoarthritis, then you may want to stick with the front squat since compressive forces can damage knee cartilage.

    Compression forces, as their name implies, are forces that flatten or squeeze a material. In the case of the knee, compression forces squeeze cartilage.
    Shear forces (stresses) are forces that run perpendicular (90°) from the material — in this case the knee. Imagine a stack of books. Now imagine trying to remove one book from the middle of the pile without disturbing the others. You probably wouldn’t try to retrieve that book by grabbing its edge and pulling it upwards; you’d probably push the book sideways and try to slide it out, right? That’s shear force.
    Gullett JC, Tillman MD, Gutierrez GM, Chow JW. A biomechanical comparison of back and front squats in healthy trained individuals. Journal of Strength and Conditioning Research. 2009 Jan;23(1):284-92.

    References

    1. Baechle TR and Earle R. Essentials of Strength and Conditioning (2nd ed). Champaign: Human Kinetics, 2000: 366-369.
    2. Escamilla, RF. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Med Sci Sports Exerc. 2001 Jan; 33(1): 127-41. Review.
    3. Andrews JG, Hay JG and Vaughan CL. Knee shear forces during a squat exercise using a barbell and a weight machine. Biomechanics VIII B.H. Matsui and K. Kobayashi, eds. Champaign: Human Kinetics, 1983: 923-927.




    LUO tlumacz bo mnie juz powoli krew zalewa a ty pisales ze masz cierpliwosc...
    Czyli wg tego badania fs bardziej obciąża prostowniki? wtf? możesz to dokładniej wyjaśnić?

    Każdy zna chyba ang także tylko tak z grubsza

    -Fronty bardziej niż tylne siady angażują do pracy praktycznie cały mięsień czworogłowy, jedynie obciążenie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest podobne.
    -bs w większym stopniu angażują mięśnie dwugłowe uda, także dupa też będzie bardziej rosła, szczególnie przy głębszych przysiadach.
    -kolana bardziej dostają po dupie przy bs:
    "Siła ściskająca"?(siła która spłaszcza/ściska chrząstkę) w kolanach jest większa w bs
    "naprężenie statyczne" ? (chodzi tutaj o siły które działają prostopadle do kolana) są również większe w bs. Widać to na rysunkach

    nie pomieszałem za bardzo?

    FS http://www.youtube.com/watch?v=3NRmdtSvmQQ
    Ostatnio edytowane przez luo ; 13-08-11 o 18:45
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. Użytkownik luo otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Pioter1994 (13-08-11)

  9. #17
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    generalnie przy stopach głównie chodzi o to by obciążenie czyli suma wagi ciała i waga ciężaru nie spoczywały na palcach a stopa była dobrze i stabilnie złączona z podłożem,zeby nie nabawic się kontuzji,wspomniane krążki nie są złym pomyłsłem ale na początek,z czasem gdy nabiera sie techniki to i zakres ruchu sie zwiększa i łatwiej zająć jakąś pozycje.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #18
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    Luo thx za filmik!

    Robiłem zupełnie inaczej i barki bolały, ale teraz wiem jak trzymać sztangę.
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #19
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie



    zweby nie bylo ze Arnie byl slaby na siadach;>

    a tu cos jeszcze ciekawego.



    Trouble getting a comfortable squat pattern?

    • Try a wider stance, with toes pointed out a little (remember knees follow toes).
    • Use natural foot positioning (similar to other athletic movements), with toes slightly out.
    • Keep heels on the ground. If need be, put small plates under your heels until you develop better mobility in hip and ankle joints.
    • Control squat speed, using a 2-3 second descent (unless your sport/activity demands another style).
    • Maintain a neutral spine.
    • Take breaks — fatigue can result in poor mechanics.
    • Keep your hands close to your body.
    • Look forward and keep your head up.
    • Work on mobility drills for ankles, hips and the thoracic spine ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]).
    • Use squatting progressions (see above).
    • Get a coach who can help.

    Trouble keeping the weight on your heels?

    • Build hip mobility.
    • Build core stability.
    • Build ankle mobility.
    • Build thoracic spine mobility ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]).
    • Take off your shoes or get a thin soled shoe.
    • Keep your chest proud and core tight.

    Trouble squatting deep?

    • Get your body warmed up ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]).
    • Widen your stance and rotate your toes out.
    • Think about squatting between your legs.
    • Build ankle, thoracic spine, and hip mobility.
    • Build core stability.
    • Start the squat by sitting your hips back.
    • Try box squat progressions (high to low box).
    • Drop the amount of resistance you’re using.

    Do your knees cave in during squats?

    • Place a light band around knees as a guide (video).
    • Strengthen the hip abductors/glutes.
    • Focus on keeping the knees out and “spreading the floor”.
    • Drop the amount of resistance you’re using.


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    no ale wsumie kazdy kto trenuje powinien te rzeczy wiedziec....




    Ostatnio edytowane przez fallenursus ; 14-08-11 o 00:29
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #20
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    a moim zdaniem najlepsze są siady bardzo bardzo nisko (tylko po obowiązkowej rozgrzewce i seriami wstępnymi inaczej to proszenie się o kontuzję)poniżej konta 90stopni jest to moje ulubione ćwiczenie czuję że ćwiczę :)
    a żeby pzy frontach lepiej czuć czwórki to ja bym nie powiedział, poprostu z własnych doświadczeń ja tam bardziej czwórek nie czuje, natomiast czuję ból w lędzwiach jakiego nie czuje przy 'klasycznych' siadach. Fronty są trudniejsze do wykonania i trzeba mieć naprawdę dobrą technikę, bo moim osobistym zdaniem to są bardziej kontuzjogenne. Kolana przy frontach też czuję o wiele bardziej niż przy klasycznych pewnie też i z tego względu, że za często frontów nie robię to i techniki nie mam opanowanej w 100%, ale chociażby na podstawie tego mogę stwierdzić że jak dla mnie są one bardziej kontuzjogenne, czego nie mogę powiedzieć o klasycznych, bo tam nawet przy małym ciężarze kiedyś jak jeszcze techniki nie umiałem w 101% to kolan nie czułem, a w frontach to przy 120kg już takie dziwne uczucie w lędzwiach, kolanach, więc już jakiś czas temu sobie z nich podziękowałem na rozgrzewke czasem machnę 60kg i tyle.
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •