Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Co gdzię zobaczymy! Tradycje oraz ciekawe miejsca miast!

Hybrid View

  1. #1
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTagger First ClassStworzenie albumu zdjęćTrzech znajomych5000 punktów doświadczenia
    Avatar Damianpfighter
    Dołączył
    12-07-11
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Wiek
    33
    Postów
    820
    SOG
    23
    Otrzymał : 55 SOGi w 44 postach

    Domyślnie Co gdzię zobaczymy! Tradycje oraz ciekawe miejsca miast!

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Temat przeznaczony jest do tak zwanego pochwalenia się swoją okolicą , miastem , miejsca w którym żyjemy na co dzień lub które zobaczyliśmy i utkwiło nam w pamięci na długo! Myślę że warto jest prowadzić ten temat ponieważ dzięki temu możemy swój czas spędzić właśnie tam gdzie sobie nawzajem polecimy!

    Zapraszam do zabawy i do dumy ze swojej okolicy!!!


    Zacznę może ja :)

    Mieszkam w Bydgoszczy! Zapraszam na stadion gdzie nie brak nam szaleńców:))



    1.Bydgoszcz
    Opera Nova

    Opera rozpoczęła swą działalność w roku 1956. Przez wiele lat placówka ta była przekształcana, jak również zmieniano jej nazwę. Od roku 1990 nosi nazwę Opera Nova. W roku 1974 zaczęto budować nowy budynek opery. Usytuowany on został nad rzeką Brdą, a projektantami byli: Józef Chmiel i Andrzej Prusiewicz. Realizacja wznoszenia opery trwała bardzo długo. Budowę ukończono dopiero w roku 2006. Jest to dzisiaj jeden z najnowocześniejszych teatrów w Polsce posiadających dwie sceny, a także centrum kongresowe.

    Opera.jpg

    2.Pan Twardowski i Przechodzący przez rzekę

    Poznań ma koziołki, Gdańsk panienkę z okienka, a Bydgoszcz Pana Twardowskiego. Dwa razy w ciągu doby, o 13.13 i 21.13 z okna na poddaszu kamienicy (tej z księgarnią) we wschodniej pierzei Starego Rynku wysuwa się figura męża w stroju staropolskim i kłania się nisko gapiom, którzy coraz liczniej oczekują na seanse z udziałem nowej ikony miasta - Pana Twardowskiego. Atrakcja nie tylko dla dzieci!

    Jak głosi legenda, słynny mag odwiedził Bydgoszcz w 1560 r. i wsławił się czynem nadzwyczajnym - na prośbę młodej burmistrzyni odmłodził jej szacownego acz podstarzałego małżonka. Dzisiejsi rajcy zatrzymali u siebie na stałe Pana Twardowskiego wyłącznie dla celów turystycznej promocji Bydgoszczy.

    Figura czarnoksiężnika powstała pod Częstochową, w pracowni artysty rzeźbiarza Jerzego Kędziory. W ostatnich latach artysta zasłynął realizacjami plenerowych rzeźb balansujących. Niczym cyrkowi akrobaci unoszą się one na wysoko rozpiętych linach, niemal punktowo podparte, w sposób który przeczy naszym doświadczeniom efektów sił grawitacji. Łagodnie balansują przy podmuchach wiatru. Okazję do podziwiania dzieł rzeźbiarza-maga, który potrafi pokonać siły przyciągania Ziemi, mają na co dzień mieszkańcy wielu miast europejskich, w tym także Bydgoszczy. Przechodzący przez rzekę zawisł na linie nad Brdą w pobliżu ul. Mostowej i spichrzów mieszczących oddział Muzeum Okręgowego. Ojcowie miasta uznali, że balansujące dzieło najlepiej nadaje się do tego, by upamiętnić fakt przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uroczystość odsłonięcia Przechodzącego odbyła się o północy 30 kwietnia 2004 r.


    pt.jpg
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik Damianpfighter otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    marcinczwa (08-08-11), Szkapa (10-08-11)

  3. #2
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTagger First ClassStworzenie albumu zdjęćTrzech znajomych5000 punktów doświadczenia
    Avatar Damianpfighter
    Dołączył
    12-07-11
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Wiek
    33
    Postów
    820
    SOG
    23
    Otrzymał : 55 SOGi w 44 postach

    Domyślnie

    A coś od siebie? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ważna jest strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)) Pochwalić się! Fallen zabawa:))
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar jak
    Dołączył
    14-03-10
    Skąd
    szczecin
    Postów
    330
    SOG
    54
    Otrzymał : 13 SOGi w 11 postach

    Domyślnie

    o ja jestem ze szczecina a ja w moim miecie mam najstarsze dzialajace kino na swiecie, waly chrobrego, duzo lasow a tak po za tym kilka centrow handlowych z ktorych w polowie nie byklem :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •