Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: MARBO MS-L006 - krótki opis

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie MARBO MS-L006 - krótki opis

    Jako że szukałem ławki dla domowej siłowni mój wybór padł na MS-L006 od Marbo, jako że jest to ławka ze zintegrowanym stojakiem (nie do konca ale o tym nizej) i w dość przystepnej cenie dla kogoś kto nie chce próbować samodzielnie budować takiego sprzętu od podstaw.

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Po otrzymaniu towaru obawiałem się że na zdjęciu wszystk owygląda znacznie lepiej niz w realu.
    Jednak po rozpakowaniu zostałem mile zaskoczony.
    Ławka już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie dość solidnej i stabilne a to dzieki dość szerokiemu profilowi elementów z których jest wykonana.
    Waga to ok 34kg wiec przyzwoicie jak na seryjnie produkowany sprzet do domowej silowni.
    Wszystko w ładnym czarnym młotkowym kolorze z szeroka podstawą co zapewnia dobrą stabilnosc nawet na nie do końca równej podlodze (siłownia w piwnicy, więc podłoga nie jest równa jak tafla szkła).

    Sama ławka składa sie tak naprawde z 2 części :
    Stojaków oraz oparcia wraz z siedziskiem. Całośc jest montowana w dość prosty sposob poprzez wsunięcie jedneko profilu w drugi umieszczony w dolnej części stojakow a przy dosc szerokiej podstawie nic sie nie kiwa ani nie buja.

    Sporo zastanawiałem się nad zakupem osobno stojaków i ławki, jednak za konstrukcją zespolona przemawiała wygoda, a z mojej siłowni korzysta jeszcze kilka osób wiec za każdy mrazem pewnie musiał bym spędzic z 10 min nad poustawianiem sobie wszystkiego pod siebie (niestety z bałaganiarzami na siłowni ciężko się walczy).
    I tu małe zaskoczenie o którym nie przeczytacie na stronie - stojaki po odłączeniu siedziska i oparcia są bardzo stabilne a dzieki temu że można je ustawic dość wysoko (mam 175cm wzrostu) bez problemu mozna zdejmować i odkładać sztangę podczas robienia siadów czy łydek.
    Jednocześnie jeśli ktoś ma mniej miejsca bo ćwiczy w domu i, i nie chce by ławka zajmowała miejsce po skończeniu ćwiczeń, można oparcie wraz z siedziskiem błyskawicznie odłączyc i oprzec gdzieś z boku co automatycznie zwieksza przestrzeń (bez ruszania sztangi ze stojaków).

    To co także zdziwiło mnie to dbałość o takie detale jak ogumowanie stojaków, co przy odkładaniu sztangi sprawia ze nie tłuczemy nia o stojaki niepotrzebnie (przydatne jesli cwiczymy wieczorami) oraz dodatkowe plastikowo-gumowe nasadki które są na łączeniu ruchomej częśći stojaka (widełek) i podstawy, dzieki czemu nie ma luzów przy nawet maksymalnym wyciągnieciu stojaków w górę. Do tego oczywiscie docisk stojaków za pomocą śrub co także ma za zadanie poprawić stabilność jednak w chwili obecnej przy cięzarach jakie testowaliśmy nie jest to konieczne.

    Jeśli chodzi o tapicerke to wypada chyba najlepiej ze wszystkich pozytówów jakie mozna powiedziec - jest dość gruba i i odpowiednio twarda, co sprawia wrażenie wytrzymałej jednak za wczesnie bym jeszcze mógł o tym opowiedziec.

    Jesli chodzi o minusy to też jakieś znajdę:

    Jak dla mnie przy tej konstrukcji brakuje skosu ujemnego, a wystarczylo by tylko nieco zmodyfikować stojak i już taki skos mógłby sie w niej znalezc i byłby to o wiele fajniejszy produkt.
    Brakuje tez zapieć bezpieczeństwa przy widełkach - znacznie ułatwia życie jeśli ktoś ćwiczy sam i musi nagle zdjąć wiekszy talerz z jednej strony co moglo by spowodować że sztanga poleci na bok.

    Ogólne wrażenie robi bardzo dobre. nie spodziewałem się za 300zł nic rewelacyjnego oczywiscie, ale moje potrzeby zostały zaspokojone i myśle że dla wiekszosci beginnerów jest to dobra konstrukcja.

    PLUSY:
    - gruby profil
    - ładne wykonanie , dobra tapicerka
    - dbałośc o detale takie jak ogumowanie widelek stojaków
    - stabilna
    - mozliwośc rozłożenia co zmniejsza ilość zajmowanego miejsca ++

    MINUSY:
    - drobny minus za brak skosu ujemnego
    - brak zapięc przy widełkach

    Jesli ktoś będzie zainteresowany mogę zrobic dodatkowe zdjecia jednak na stronie MARBO jest wszystko ladnie pokazane.
    Ostatnio edytowane przez kitamo ; 04-08-11 o 22:02
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik kitamo otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Pumbas (05-08-11)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •