Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Poczatkujacy

  1. #11
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar wdowa
    Dołączył
    04-04-09
    Postów
    15
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz :) ale dalej nie w temacie. Co myslicie o tym treningu ktory podalem ? diete juz odpuscmy bo przez ten czas zdazylem juz naprawde pokazny zasob materialow znalesc teraz tylko to uporzadkowac i stworzyc cos co lubie :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    koledzy staraja sie Ci powiedziec ze twój problem nie polega na zlym treningu tylko na niedojadaniu i złej diecie w tym sporcie,przeczytaj jakąś przykładową diete na mase a później porównaj z tym co ty masz,taki zestaw to nie którzy tutaj na sniadanie jedzą.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar wdowa
    Dołączył
    04-04-09
    Postów
    15
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    rozumiem to w 100 % dlatego napisalem ze mam juz baze przepisow i je powoli testuje. Do samej scislosci diety powoli sie przyzwyczajam, dlatego chce juz ominac temat diety bo wiem co chcecie mi przekazac. Mam wpier... tyle zeby nabrac masy. Jak znajde chwile to wysle co wyuskalem :)
    A pytam o sam trening bo split wchodzi mi juz tylko na rzezbe. niedlugo mam przerwe po ktorej mam zamiar zmienic trening, zastanawiam sie nad FBW i tym co tutaj napisalem, ogolnie ma byc mniej cwiczen na jedna partie w jednej sesi treningowej. Czy to da efekt wielkosci miescia, pomijajac jego wyglad pod wzgledem definicji. ?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Moze dac efekty owszem, bo jesli chodzi o problem z przybraniem masy miesniowej to na ogol jest to wina diety lub zbyt przeladowanego/cienkiego treningu, a najczesciej i jednego i drugiego naraz.
    Jednak by uzyskac pozytywny efekt dieta jest najwazniejsza niestety.

    Jak split nie daje efektow zmien trening na FBW na jakis czas, 3-4 razy w tygodniu i sprobuj, jednak moim zdaniem FBW przynosi rezultaty jesli wiesz o co w nim chodzi tak konkretnie i wydaje mi sie ze wymaga duzo wiekszej organizacji niz split. Jak nie masz doswiadczenia w FBW to zostan przy splicie, zmien ilosc treningow, kolejnosc cwiczen, obciazenia. Dodaj odpowiednia progresje, moze dropsety w ostatnich seriach itp.
    Jesli diete zrobisz odpowiednia moze wszystko ruszyc, gorzej jak zmienisz wszystko na raz.

    Takie moje zdanie mozesz zrobic tez zupelnie inaczej. kwestia indywidualna.
    Stosowales progresje podczas tego splitu ?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar wdowa
    Dołączył
    04-04-09
    Postów
    15
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    oczywiscie ze stosowalem. Pislaem ze juz kiedys cwiczylem, tylko z mniejsza organizacja. W tym cyklu treningowym prowadze zeszyt i zapisuje wszystkie obciazenia oraz powtorzenia.
    FBW wydaje mi sie czyms do osiagniecia na moim poziomie wiedzy. podoba mi sie to ze miesien jest uderzany czesciej, ale z mniejsza intensywnoscia przez co regeneracja jest szybsza i tu moze byc klucz do sukcesu.
    Co do obecnego splita, to byl on dopracowywany caly czas do mnie i tylko co dwa tyg zmienialem cwiczenia zeby miesien sie nie znudzil (nie za czesto ?)
    Kitamo a mozesz mi dac jakies wstepne rady co do ulozenia pierwszego fbw? Naklad glownie na plecy, oraz lydki reszte mam w odpowiednich proporcjach.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    w FBW nie chodzi o to ze miesien jest cwiczony mniej intensywnie i wiecej razy. Jesli idzie o regeneracje to wlasnie przy FBW latwo o przetrenowanie jesli brakuje Ci doswiadczenia.
    Intensywnosc cwiczen przy FBW jest nadal wysoka, stad tez zaczynac zawsze musisz od najwiekszych partii miesni, a jesli zalezy Ci na konkretnych partiach by je dopracowac, to mozesz zaczac od cwiczen izolowanych jednak nie sadze by FBW w Twoim przypadku bylo lepsze od splita ktorego juz znasz.
    FBW jest fajne bo nie wieje nudą (co trening robisz inne cwiczenia zupelnie i jednoczesnie jestes caly napompowany) jednak latwo tu o przetrenowanie bo troche potrwa zanim przywykniesz do tego sposobu cwiczenia, szczegolnie jesli wczesniej nie probowales.
    Jesli jednak zdecydujesz sie na FBW to pamietaj ze najpierw najwieksze partie miesniowe, pozniej reszta. Wszystko robisz tak samo intensywnie i tak samo starannie jak przy splicie - nie ma tu taryfy ulgowej.

    Wez swoj program ktory miales do tej pory i z kazdego dnia treningowego wybierz po jednym cwiczeniu na kazda partie miesni. Uloz sobie 3 takie zestawy i wykonuj je naprzemiennie. Tu na forum na temat FBW znajdziesz sporo informacji, jednak musisz dopasowac konkretne treningi pod siebie. Ja musialem zmienic rozklad cwiczen kilka razy zanim dopasowalem odpowiedni trening dla mojej wydolnosci - zaczynalem od nog ktore byly moim slabym punktem gdzie tracilem sporo sil by pozniej dopompowac na maxa reszte. W koncu nogi zaczelem robic w supelnie osobny dzien i dalo to o wiele lepsze efekty.
    Poczytaj na necie o roznych wariantach FBW ale swoj plan musisz ulozyc pod siebie samego uwzgledniajac potrzebna regeneracje na poszczegolne partie miesni
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik kitamo otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    wdowa (31-07-11)

  8. #17
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar wdowa
    Dołączył
    04-04-09
    Postów
    15
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za odpowiedzi, to pierwsze na wstepie. A teraz napisze wam co zaczynam po okresie regeneracji. Zrezygnowalem ze splita, jak rowniez z FBW ( sorka dla tych co sie napocili zeby cos podpowiedziec) Zdecydowalem sie na program HST (Hypertrophy-Specific Training) ktory wedlug mnie jest najlepszym masowo treningiem.
    Kilka slow na poczatku. Cykl treningowy trwa 8 tygodni ktore dzielimy na 4 mikro-cykle w ktorych stopniowo zwiekszamy ciezar, zmniejszajac liczbe powtorzen.
    I cykl 2 tyg po 15p (80% ciezaru max)
    II cykl 2 tyg po 10p (85%)
    III cykl 2 tyg po 5p (90%)
    IV cykl 2 po 5p (negatywnych 3 sam 2 pomoc)

    A teraz sam plan treningowy, bede pisal na I mikro cykl bez ciezaru ( dopiero go rozpisalem i dzis bede testowal wiec bede na bierzaco aktualizowal wyniki oraz zdjecia)

    grzbiet (najslabsza moja partia)
    Podciaganie na drazku z nachwytem 2x15
    Wioslowanie na wyciagu dolnym w siadzie 2x15
    Unoszenie sztangietki w opadzie 1x15
    Martwy ciag 1x15 (sprawdze czy dam radze co trening czy co 2 poniewaz slaby kregoslop mam- lordoza ledzwiowa)

    Klatka
    Wyciskanie sztangi na lawce skosnej glowa w dol 2x15
    Wyciskanie sztangi na lawce skosnej glowa w gore 2x15

    Nogi
    Wykroki 2x15
    Wspiecia na palcach 2x15
    wspiecia na palcach w siadzie 1x15 (to opcjionalnie jesli bedzie malo)

    Barki
    Sztangietki w opadzie(tylny akton) 2x15
    Podciaganie sztangi wzdłuż tlowia 2x15

    Biceps
    Sztangietki stoja 1 lub 2x15
    Uginanie ramion stoja 1x15

    Triceps
    Pompki na poreczach 1x15
    Wyciskanie francuzkie na lawce skosnej 1x 15

    Taki zestaw cwiczen 3 razy w tygodniu pon,sr,pt.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #18
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar wdowa
    Dołączył
    04-04-09
    Postów
    15
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    bez*tytułu.JPGZdjęcie0216.jpg
    Pierwsze dwa zdjecia po przerwie, dla drobnego pokazu z czym pracuje ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #19
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar flutebox
    Dołączył
    03-04-10
    Skąd
    Ziemia
    Postów
    958
    SOG
    415
    Otrzymał : 236 SOGi w 118 postach

    Domyślnie

    kawał suchara póki co :)
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?30037-KONKURS-flutebox-21-10-2010/page25&highlight=
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •