Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: kreatyna, trening... warto?

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie kreatyna, trening... warto?

    Witam!
    Postaram się dokładnie sprecyzować moje pytania i proszę o konkretne odpowiedzi, a więc generalnie chodzi mi o to czy warto zaczynać przygodę z suplami głównie kreatyną kiedy się ćwiczy w "domowym zaciszu". Ćwiczę już od ponad roku mój trening składa się z różnego rodzaju kombinacji pompek, oraz wszystkich możliwych ćwiczeń hantlami (oczywiście z rozsądkiem odpowiednie mięśnie - odpowiednie ćwiczenia - odpowiedni czas regeneracji)

    a) Czy jest sens zaczynać z kreatyną jeżeli nie ma możliwości uczęszczania na siłownie?
    b) Jeżeli tak to jaki rodzaj kreatyny najlepszy?
    c) Jakie dawkowanie wybrać do takiego treningu, który odbywa się 3 razy w tygodniu?
    d) Faza nasycenia ma jakiś sens w tym przypadku?
    e) Czy po zakończeniu cyklu efekty znacząco spadną, jeżeli tak to o ile procent?
    f) Czy "przypadkowe" wypicie kilku kieliszków wódki podczas cyklu ma rzeczywiście znaczący pływ na rozwój mięśni?
    g) Co brać do tej kreatyny, żeby było widać prawdziwe efekty na dłuższy czas?
    h) W wieku 18 lat można spokojnie zażywać suplementy?

    jeżeli coś zjebał*m to przepraszam.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTagger First ClassStworzenie albumu zdjęćTrzech znajomych5000 punktów doświadczenia
    Avatar Damianpfighter
    Dołączył
    12-07-11
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Wiek
    33
    Postów
    820
    SOG
    23
    Otrzymał : 55 SOGi w 44 postach

    Domyślnie

    Odpowiem Ci na pytania , mogą się inni forumowicze ze mną nie zgodzić :
    1.Jest sens jeżeli faktycznie ćwiczysz rok czasu sumiennie.
    2.Fitmax Creapure (tania a dobra)
    3.dnt 5g na czczo, 5g przed treningowo
    dt 5g na czczo , 5g po treningu oraz ewentualnie 5 g po treningu.
    4.Nie ma sensu nasycać... Kiedyś o tym czytałem tutaj na forum. Lepiej jest pociągnąć dłużej cykl niż tracić kase na fazy nasycenia :)
    5.Jeśli będziesz trzymał dietę oraz ćwiczył to nie powinno być żadnych spadków.
    6.Chcesz to pij:P ja bym się trzymał z dala ;))
    7.Trudno powiedzieć możesz kupić sobie dextroze która ,,niby" przyśpiesza rozpowrzechnienie się krety po organizmie. Jeżeli masz braki w białku to odżywka.
    8.Można spokojnie zażywać suple ;p

    Pozdrawiam.

  3. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdrive25000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar mtm
    Dołączył
    10-04-09
    Skąd
    Świnoujście
    Wiek
    31
    Postów
    5,377
    SOG
    399
    Otrzymał : 1,203 SOGi w 711 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zima Zobacz post
    h) W wieku 18 lat można spokojnie zażywać suplementy?
    NIE














    metroflex

  4. #4
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Nie strasz go bo pewnie już bierze i teraz nie będzie mógł spać po nocach
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Jeszcze nie biorę, nie wiem chyba sobie odpuszczę, pytałem dużo osób większość odradza także...

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar znieczulica
    Dołączył
    19-06-09
    Skąd
    śląsk
    Wiek
    40
    Postów
    64
    SOG
    2
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Witamina b12, calcium, magnez, białko itp. to też suplementy i nie ma tu żadnych specjalnych przeciwwskazań wiekowych, to nie są koksy. Więc jeśli producent danego specyfiku nie zaleca jakiegoś określonego wieku to można brać bez obaw(suplementy to towar ogólnie dostępny, nie jak koks spod lady, więc obowiązują producentów pewne zasady).
    A czy warto brać kreatyne ćwicząc w domu? To zależy jakie masz te obciążenia, jeżeli przez ten rok ćwiczysz tylko te pompki i hantlami o tym samym ciężarze to raczej nie, jeśli masz możliwość zwiększania obciążenia to tak, ale generalnie w domu to się nie wypakujesz bez sprzętu, więc i na suple szkoda kasy.
    "...przez wielu potępiani zajmujemy się rzeczami nazywanymi grzechami, czynami z których będziemy rozliczani i osądzani, a przecierz nie rodzimy się wszyscy z tymi samymi sznasami..."

  7. #7
    Sezonowiec Avatar Emesto
    Dołączył
    28-07-11
    Skąd
    Włocławek
    Postów
    10
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Suplementy można brać mając mniej jak 18 lat, wystraczy mieć do tego głowę i wiedzieć, że nie należy przesadzać na początek i mieć jakiś staż. Oczywiście mowa tu o suplach a nie koksach czy PH.

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Demonek
    Dołączył
    03-04-09
    Postów
    212
    SOG
    2
    Otrzymał : 15 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał znieczulica Zobacz post
    ...ale generalnie w domu to się nie wypakujesz bez sprzętu, więc i na suple szkoda kasy...
    Eeeej, nie demotywuj gościa. Ja też ćwiczę w domu. Hantle + ławeczka ze stojakami + gryf prosty / łamany i można naprawdę poszaleć. Dla mnie jedyny problem z ćwiczeniem w domu to brak asekuracji przy niektórych ćwiczeniach (na żonę nie mam co liczyć bo załamałaby się chyba pod samym ciężarem zacisków :P).

  9. #9
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTagger First ClassStworzenie albumu zdjęćTrzech znajomych5000 punktów doświadczenia
    Avatar Damianpfighter
    Dołączył
    12-07-11
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Wiek
    33
    Postów
    820
    SOG
    23
    Otrzymał : 55 SOGi w 44 postach

    Domyślnie

    Demonek przeczytaj ze zrozumieniem. On nie ma takowego sprzętu jak ławka ze stojakami czy co tam wymieniłeś. On robi to na pompkach itp.

  10. #10
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTwoje pierwsza grupaWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Gwido
    Dołączył
    25-05-10
    Skąd
    Opolskie
    Wiek
    29
    Postów
    393
    SOG
    14
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    słuchajcie moze odbiegne od tematu troche, przepraszam ale nie chce zakladac nowego specjalnie. powiedzmy ze cwicze na sucho (bez odżywek supli! sama dieta no i trening oczywiscie). urosne do rozmiarow no nie wiem klata 115 bic 40 (teoretycznie).. i zrobie sobie cykl kreatynowy. da mi to dobry efekt niz gdybym zrobil go przy mniejszych rozmiarach? zawsze mnie to pytanie dręczyło.pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •