Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: mono a jabłczan

  1. #11
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTrzech znajomychTagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar chunga
    Dołączył
    03-12-08
    Postów
    262
    SOG
    71
    Otrzymał : 79 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    ja to zawsze myślalem ,że mono to taka czysta kreatyna ,a jabłczan to to z jabłkiem -:)
    no ,albo cytrynian to wiadomo z czym ???
    z zielona cytrynką he he!
    Ostatnio edytowane przez chunga ; 12-07-11 o 14:30
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilekzawi Zobacz post
    Jablczan teoretycznie nie ulega tak szybkiemu rozpadowi jak monohydrat , przez co jest wieksza mozliwosc, ze kreatyna dostanie sie do mięśni i nie zostanie usunięta z organizmu juz jako kreatynina, zatem nerki tez odpoczną..
    Słowa klucz. O to chodzi, że nigdzie nie udowodniono naukowo, że jabłczan czy inna forma powoduje większy anabolizm niż monohydratem, a wręcz odwrotnie.. Producenci podają, że jabłczan posiada większe zdolności do gromadzenia ATP, tylko gdzie są badania?
    Wg mnie te wszystkie wynalazki, tylko ładnie brzmią, są dobrze rozreklamowane, cena 2x większa i tyle. Jak macie jakieś ciekawe badania to chętnie do nich zajrzę
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar kamilekzawi
    Dołączył
    31-10-07
    Skąd
    Kołobrzeg- Mrzeżyno
    Postów
    12
    SOG
    2
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    tak dlatego uzylem tych slow. Tez nie wierze w te wszystkie "wynalazki" i proponuje jesc mieso dobrze cwiczyc i odpoczywac- to dziala na pewno i najlepiej:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Chesterxxxxx
    Dołączył
    25-02-07
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    36
    Postów
    172
    SOG
    9
    Otrzymał : 20 SOGi w 18 postach

    Domyślnie

    Różnica tylko z tą wodą tak naprawdę, po Mono czy po Kre-Alkalynie strasznie mnie suszyło, strasznie dużo piłiem i strasznie dużo lałem, szczególnie po KA gdzie pod koniec cyklu jak nigdy budziło mnie szczanie a po jabłczanie nic, wodą mniej podlało, siła podobnie, masa też ale to już czynniki niezależne wyłącznie od kreatyny, jak nie brałeś mono to weź mono a jak brałeś to spróbuj jabłczanu.

    P.S. Od jakiegoś czasu krąży teoria, że Mono jest najstabilniejsze, najlepsze i efekty porównywalne jak na zaawansowanych stackach które często poprzez swoje dodatki potęgują efekty.
    Może ZaSOGujesz? Jesli Przeczytałeś i Nie Żałujesz :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Chesterxxxxx
    Dołączył
    25-02-07
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    36
    Postów
    172
    SOG
    9
    Otrzymał : 20 SOGi w 18 postach

    Domyślnie

    Jedna rzecz mnie zastanawia...lepiej wziąć stack składający się 4-6 różnych kreatyn np. Storm czy lepiej oprzeć się na jednej konkretnej? No bo jeśli stack zawiera np. jabłczan, mono, orotan itp czyli "lepsze i gorsze" kreatyny to nie lepiej oprzeć się na tej teoretycznie (naj)lepszej? Czy może matrix kreatyn ma działanie synergistyczne i potęguje działanie albo uzupełniają się one nawzajem na jakiś polach?
    Może ZaSOGujesz? Jesli Przeczytałeś i Nie Żałujesz :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Zawiązała się ciekawa dyskusja;) Z jednej strony Body masz rację, bo przecież każdy jest inny, inaczej reaguje czy to na kretę, kofę itd dlatego ciężko tak uogólnić.
    Co i tak nie zmienia faktu, że efekt końcowy działania kreatyny jest niewielki, w porównaniu z dietą czy regeneracją. Nie dawałbym jej więcej niż 10%, także po co się tak rozwodzić o te kilka % i do tego dopłacać nie raz 2x więcej? bo nikt mi przecież nie powie, że nawet stack kreatynowy da mi przyrosty kilka razy większe niż mono. Wolę wydać kasę która mi zostanie na lepsze jedzenie. Nie mówię tutaj oczywiście o kompleksowych suplach tylko o prostych formach kreatyny.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #17
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Chesterxxxxx
    Dołączył
    25-02-07
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    36
    Postów
    172
    SOG
    9
    Otrzymał : 20 SOGi w 18 postach

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie do ******** i jednocześnie przyznaję rację luo odnośnie tego, że ciężko uogólnić oddziaływanie poszczególnych suplementów na różnych ludzi np. gdy zjadłem 1kap rano na czczo TSE wymiotło mnie na full, zbladłem, zimny pot, bialo przed oczami, serce się wyrywało i dopiero zimny prysznic na glowę pomógł, nie pije kawy, coli i energetyków więc moja tolerancja na kofeinę słaba a kumpel zjadał 3kap rano na czczo, 3kap przed, popijał tussipectem i dopiero czuł moc.

    Zgadzam się też, że nie ma takiej kreatyny która jest od jakiejkolwiek innej mocniejsza choćby 50%, zgadzam się również, że bez diety, regeneracji i rozsądnie ułożonego treningu nic wielkiego nie zdziałamy ALE czy tylko dać jej 10% udziału w końcowym efekcie? Dałbym tak jak wszystkim suplementom 25% bo odżywkom(białko, gainer) chyba nawet więcej bo to one często robią tę różnicę.

    Odnośnie lepszych i gorszych to osobiście wychodzę z założenia, że jak już mam wydać pieniądze to na tą najlepszą choć w przypadku kreatyn bardziej pasuje sformułowanie najczystszą, tak samo wolę białko które na 100g ma ~80g białka niż ~65g no chyba, że naprawdę jesteśmy pod kreską to wtedy odrzucić pół-produkty i dorzucić do lepszej szamy.
    Może ZaSOGujesz? Jesli Przeczytałeś i Nie Żałujesz :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #18
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chesterxxxxx Zobacz post
    a po jabłczanie nic, wodą mniej podlało
    Kup sobie ocet jabłkowy do mono :D
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #19
    Moderator #Odżywki i suplementy Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar g-kick
    Dołączył
    04-10-09
    Skąd
    Polska
    Wiek
    45
    Postów
    319
    SOG
    1
    Otrzymał : 39 SOGi w 37 postach

    Domyślnie

    to taka sama roznica jak miedzy propem a enanem - to i to test - podnosi poziom testosteronu (jedynie pierwszy szybciej niz drugi) ale efekty koncowy (podniesienie poziomu testosteronu) jest identyczny. Tyle ze w przypadku saa efekty sa odczuwalne a w przypadku kreatyny to tak średnio na jeża raczej - kosmetyka potreningowa ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #20
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Chesterxxxxx
    Dołączył
    25-02-07
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    36
    Postów
    172
    SOG
    9
    Otrzymał : 20 SOGi w 18 postach

    Domyślnie

    No to tak jak z urodą kobiecą, jedna będzie smarować zmarszczki kremem a druga wstrzyknie botox. Pytanie na koniec brzmi tylko "Czy było warto?". Temat o kreatynie, o SAA jest oddzielny dział;]
    Może ZaSOGujesz? Jesli Przeczytałeś i Nie Żałujesz :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •