Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Temat: mleko

  1. #21
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał dexterinio Zobacz post
    Aminy z mleka i wszystkich produktów mlecznych uwalniane sa bardzo wolno a po treningu potrzebne sa szybko uwalniane aminokwasy, a takowych w mleku nie znajdziesz
    Mleko jest lekko strawne. I nadaje się jak najbardziej po treningu.

    Cytat Napisał Pumbas Zobacz post
    Z mlekiem jest krótka piłka - po prost zbędny cukier.
    Owszem, że na masie ilość tego zbędnego cukru będzie bez większego znaczenia, tym bardziej że cukrem nie jest gówniana glukoza z batonika, ale laktoza - która poprawia przyswajalność wapnia (które również jest w mleku, co za zbieg okoliczności!) Natomiast podczas wszelkich wycinek, albo po prostu niskiej podaży ww - mleko i cały nabiał trzeba wyrzucić - a to z racji takiej, że maślanka, jogurt i szklanka mleka mogą w sumie wynosić nagle połowę bilansu dziennego ww, a do tego w cukrze który da szybki zastrzyk energii a później wahadło poleci w drugą stronę i będzie się po prostu głodnym.

    Nie jest zbędny, dzięki niemu lepiej przyswaja się choćby wapń, jest też pożywką dla sprzyjających nam bakterii. Na wycince mleko też jest jak najbardziej ok. Akurat wapń też to promuje ;) Teorię o wyrzucaniu na redukcji to bajki. Co dzień wypijam kefir oraz mleko i na razie jest 14kg na minusie ;)

    Cytat Napisał Patriot Zobacz post
    a ja mleka nie pije, bo mleka w sklepach już nie ma :) i takie jest moje zdanie i mówcie sobie co chcecie. jak komuś smakuje niech pije, raczej od niego nie umrze ;p
    Oczywiście,że jest i wybór jest większy niż kiedyś; mikrofiltrowane, pasteryzowane oraz UHT.


    Cytat Napisał Patriot Zobacz post
    jak byłem mały i babcia dawała mi mleko to po dosłownie paru minutach robił się tzw. "kożuch" jestem ciekaw po jakim czasie w tym dzisiejszym mleku by się zrobił :) u mnie brat pije mleko jak otworzył kiedyś mleko Łaciate to po dwóch tygodniach nadal dobre, a kiedyś ? mleko dziś otwarte to dwa dni później już niedobre i do wylania
    Ciężko by było żeby się zrobił w sterylizowanym mleku ;) Dodaj bakterii jogurtowych to i serwatkę sobie wytrącisz.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 27-06-11 o 20:21
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #22
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar dexterinio
    Dołączył
    20-09-07
    Wiek
    34
    Postów
    487
    SOG
    59
    Otrzymał : 117 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    ale fakt faktem jest to kazeina po treningu nie najodpowiedniejsza jako źródło uzupełnienia aminokwasów (mino ze mleko ma ich 19 i sa to egzogenne)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #23
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    a to co w tym mleku takiego dobrego, że może stać dwa tygodnie i nadal dobre ? ;p ciekawe ile 'zdrowia' tam dodali w postaci wiadomo czego

    tak samo jak kiedyś słyszałem głosy co poniektórych ludzi którzy strasznie są "pro zachodni", że w Polsce masło jest złe, bo po wyjęciu z lodówki jest twarde, a nie to co w Usa, że zawsze jest miękkie. To choćby jak nie tłumaczyć, że to co oni tam jedzą to nie jest żadne masło tylko pół-produkt, a nawet i nie pół, a może i ćwierć. Gdzie najlepiej zadać pytanie ile jest masła w maśle, tak samo dla mnie i z tym mlekiem sklepowym ile jest mleka w mleku :) badań nie robiłem i nie zrobię, bo nie mam możliwości, ale jak wiadomo żywność jest co raz gorsza i co raz bardziej nafaszerowana chemią, byle taniej i więcej
    Już słyszałem, że amerykanie chcą wyprodukować mięso w laboratorium :) bo nie trzeba będzie zwierzątek zabijać

    ja tam nie jestem żadnym przeciwnikiem mleka, mówię jeśli ktoś chce niech pije. Ja osobiście nie przepadam i takie jest moje zdanie tak samo około treningowo to w ogóle nie wydaje mi się żebym po tym miał tyle samo sił co po jak dla mnie 'normalnym' posiłku, w sumie nie próbowałem i nawet nie chcę. żeby mieć siły zwyczajnie potrzebuję dobrych złożonych węgli, kawał mięcha i warzywa z odrobiną dobrych tłuszczy, a nie jakiś delikatny posiłek w postaci mleka :) Poza tym należy też zwrócić uwagę, że wiele osób nie trawi mleka zbyt dobrze np mój ojciec
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #24
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pumbas
    Dołączył
    24-10-08
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    31
    Postów
    1,059
    SOG
    308
    Otrzymał : 299 SOGi w 189 postach

    Domyślnie

    kowal tak długo jak pomimo laktozy będzie ujemny bilans ww, tak długo fat będzie lecieć. sęk w tym, że w pewnym momencie utrzymanie na minusie węgli pijąc codziennie kefir i mleko jest b. trudne/niemożliwe, więc bez sensu. zjedź do jednocyfrowego bfu pijąc kefiry i mleko to przybiję piątkę :]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #25
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    no właśnie póki jest ujemny bilans kcal to wiadomo, że czym ta waga ma rosnąć?
    a o ile dobrze się orientuję twoim priorytetem są sztuki walki, więc już chociażby przy tym treningu jak bardzo napędzasz metabolizm + siłownia to wiadomo, że grubasem się nie staniesz w dodatku o ile dobrze pamiętam to jeszcze pisałeś, że jesteś ekto co jeszcze bardziej przemawia za tym, że otyłość Ci nie grozi
    na mnie wiem, że mleko by źle pod tym względem działało, bo ogólnie kiedyś przetestowałem jeść więcej produktów z nabiałem i nie wyszło mi to na dobre :) (maślanki naturalne, kefir, twaróg), a mi do ektomorfika to daleko ;p
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #26
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Wywiazala sie dyskusja o mleku a kto z was dzien w dzien pije kefir ? bo ja to bym chyba z tronu nie schodzil jak bym takie ilosci kefiru walil albo mleka zeby mialo to jakies wieksze znaczenie.
    Ponadto zawartosc mleka w mleku w takim ktore jest sprzedawane w kartonikach ma sie niczym w porownaniu z mlekiem prosto z cyca, tzn wymiona :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #27
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    yeah. wapno w duzych ilosciach wspomaga redu.
    mam mleko w d..na redu..ale 2gr wapna w tabsach szamie;]
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #28
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pumbas Zobacz post
    kowal tak długo jak pomimo laktozy będzie ujemny bilans ww, tak długo fat będzie lecieć. sęk w tym, że w pewnym momencie utrzymanie na minusie węgli pijąc codziennie kefir i mleko jest b. trudne/niemożliwe, więc bez sensu. zjedź do jednocyfrowego bfu pijąc kefiry i mleko to przybiję piątkę :]
    Jakie niemożliwe? Sorry,ale głupoty gadasz, proszę bardzo:

    Sorry,ale ilości w kefirze to nawet na jeden dobry trening by mi nie starczyły ;)

    Cytat Napisał Patriot Zobacz post
    no właśnie póki jest ujemny bilans kcal to wiadomo, że czym ta waga ma rosnąć?
    a o ile dobrze się orientuję twoim priorytetem są sztuki walki, więc już chociażby przy tym treningu jak bardzo napędzasz metabolizm + siłownia to wiadomo, że grubasem się nie staniesz w dodatku o ile dobrze pamiętam to jeszcze pisałeś, że jesteś ekto co jeszcze bardziej przemawia za tym, że otyłość Ci nie grozi
    Budowa ciała ma tutaj małe znaczenie. Sportów walki od roku nie trenuję z powodu kontuzji kolana. A obecnie zredukowałem z nieco ponad 90kg.


    Cytat Napisał Patriot Zobacz post
    na mnie wiem, że mleko by źle pod tym względem działało, bo ogólnie kiedyś przetestowałem jeść więcej produktów z nabiałem i nie wyszło mi to na dobre :) (maślanki naturalne, kefir, twaróg), a mi do ektomorfika to daleko ;p
    Widocznie nie liczyłeś dodatkowych wartości do diety. A to czy węgle będziesz miał te 20-40g z owsianki, banana czy czego tam innego wielkiej różnicy nie zrobi przy odpowiednim odżywianiu.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Ponadto zawartosc mleka w mleku w takim ktore jest sprzedawane w kartonikach ma sie niczym w porownaniu z mlekiem prosto z cyca, tzn wymiona :)
    A co takiego z nim się dzieje?

    Cytat Napisał Patriot Zobacz post
    a to co w tym mleku takiego dobrego, że może stać dwa tygodnie i nadal dobre ? ;p ciekawe ile 'zdrowia' tam dodali w postaci wiadomo czego
    Takie ,że po sterylizacji nie ma w nim bakterii, które powodują psucie się żywności. I niczego dodawać nie trzeba.


    Cytat Napisał Patriot Zobacz post
    ja tam nie jestem żadnym przeciwnikiem mleka, mówię jeśli ktoś chce niech pije. Ja osobiście nie przepadam i takie jest moje zdanie tak samo około treningowo to w ogóle nie wydaje mi się żebym po tym miał tyle samo sił co po jak dla mnie 'normalnym' posiłku, w sumie nie próbowałem i nawet nie chcę. żeby mieć siły zwyczajnie potrzebuję dobrych złożonych węgli, kawał mięcha i warzywa z odrobiną dobrych tłuszczy, a nie jakiś delikatny posiłek w postaci mleka :) Poza tym należy też zwrócić uwagę, że wiele osób nie trawi mleka zbyt dobrze np mój ojciec
    Bardziej od postaci węgli ważniejsza jest obecność błonnika jeśli już. A węgle w mleku są ok jako źródło energii przed i na uzupełnienie po treningu. Tłuszcze też , zemulgowane ,krótko łańcuchowe , CLA, Lecytyna, kwas oleinowy(duża część ponad 30%,obecny również w oliwe z oliwek w dużej ilości). Kolejne 25% stanowią o najkrótszych łańcuchach i jest to bezpośrednie źródło energii bez ryzyka odkładania się w postaci tkanki tłuszczowej jako ,że mogą być pochłaniane bez udziału kwasów żółciowych, nie wpływają też na ogólny poziom kwasów we krwi. Fosfolipidy o zdolnościach antyoksydacyjnych. O innych substancjach antyoksydacyjnych w najlepszych formach nie ma co wspominać.

    Skoro twój ojciec ma problem z jego cukrem to niech go nie spożywa,proste. Tak jak wiele osób ma problem z jego trawieniem, tak wiele można znaleźć z problemami trawienia owoców czy zbóż,ale zostawmy ułomności układu trawiennego ,bo jak by tutaj miał wymieniać z czym ludzie mają problem to książkę by można napisać ;)
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 27-06-11 o 23:40
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #29
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdrive25000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar mtm
    Dołączył
    10-04-09
    Skąd
    Świnoujście
    Wiek
    31
    Postów
    5,377
    SOG
    399
    Otrzymał : 1,203 SOGi w 711 postach

    Domyślnie

    e tam gadanie . HT dobrze napisał .
    metroflex
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #30
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    A co takiego z nim się dzieje?
    "Procesy pasteryzacji czy sterylizacji wpływają na obniżenie wartości odżywczych, szczególnie witamin, które są wrażliwe na wysokie temperatury, głównie B12, B1, kwas foliowy. Straty te zależą od temperatury ogrzewania i wynoszą np. w przypadku pasteryzacji -10%, -sterylizacji ( UHT)- 20%. Zmniejsza się również zawartość witaminy C, której i tak jest w mleku mało. W przypadku pasteryzacji straty wynoszą-15%, sterylizacji – 25 % ."

    Ogolnie pasteryzacja i UHT to zabiegi ktore glownie maja obnizyc koszta przechowywania i produkcji mleka. Jest jeszcze sposob na odfiltrowanie zanieczyszczen biologicznych ale jest u nas w poslce bardzo malo popularny.

    Ogolnie to nie trzeba byc specem w dziedzinie zywienia by wiedziec ze mleko z udoju jest ZAJEBISTE w smaku.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •