Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Temat: Problem z bicem

  1. #31
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Super fajnie, ale dalej jest to promilowy bodziec, który nie jest ani konieczny ani wystarczający. Lepszym bodźcem dla bicepsa jest jego bezpośredni trening. Ja nie chcę artykułów, a chce konkretne badania. Artykuł to może każdy napisać, a ja chcę zobaczyć konkretne studium przeprowadzone w celu udowodnienia tej bardzo wątpliwej tezy. Najlepiej przeprowadzone na 3 grupach Nr 1: ćwiczy biceps i nie ćwiczy nóg, nr 2: ćwiczy biceps i nogi, nr 3: nie ćwiczy bicepsa a ćwiczy nogi.

    breku, ja cię proszę nie wypisuj andronów w stylu ciało dąży do harmonii. Ciekawe jakim cudem występują u ludzi dysproporcje i brak harmonii pomimo stosowania podobnej intensywności treningowej na różne partie? Wytłumaczysz mi to, skoro ciało dąży do harmonii?
    Kolejny truizm.

    Z mojej strony EOT, bo tutaj widzę więcej wiary i powtarzanej mantry aniżeli konkretnych dowodów na poparcie argumentacji.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #32
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTagger First ClassStworzenie albumu zdjęćTrzech znajomych5000 punktów doświadczenia
    Avatar Damianpfighter
    Dołączył
    12-07-11
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Wiek
    33
    Postów
    820
    SOG
    23
    Otrzymał : 55 SOGi w 44 postach

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo to faktycznie Nogi wpływają na większy poziom testosteronu. Ale ja tu jestem tylko wolnym słuchaczem.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #33
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    .
    Cytat Napisał Narg Zobacz post
    Super fajnie, ale dalej jest to promilowy bodziec, który nie jest ani konieczny ani wystarczający. Lepszym bodźcem dla bicepsa jest jego bezpośredni trening. Ja nie chcę artykułów, a chce konkretne badania. Artykuł to może każdy napisać, a ja chcę zobaczyć konkretne studium przeprowadzone w celu udowodnienia tej bardzo wątpliwej tezy. Najlepiej przeprowadzone na 3 grupach Nr 1: ćwiczy biceps i nie ćwiczy nóg, nr 2: ćwiczy biceps i nogi, nr 3: nie ćwiczy bicepsa a ćwiczy nogi.

    breku, ja cię proszę nie wypisuj andronów w stylu ciało dąży do harmonii. Ciekawe jakim cudem występują u ludzi dysproporcje i brak harmonii pomimo stosowania podobnej intensywności treningowej na różne partie? Wytłumaczysz mi to, skoro ciało dąży do harmonii?
    Kolejny truizm.

    Z mojej strony EOT, bo tutaj widzę więcej wiary i powtarzanej mantry aniżeli konkretnych dowodów na poparcie argumentacji.
    A czy ktoś powiedział, że ten bodziec jest konieczny i znaczący? Narq szukasz dziury w całym. Nikt przecież nie zaprzeczy, że ilość masy mięśniowej która bierze udział w ćwiczeniu ma wpływ na produkcję testosteronu czy hgh. A w to, że bezpośredni trening bicepsa ma największy wpływ na jego wzrost nikt nie wątpi.

    "Naukowcy przyjrzeli się efektowi pięciu serii po 10 powtórzeń wyciskania na ławce i tej samej liczbie wyskoków ze sztangą przy dwóch minutach odpoczynku między seriami. W eksperymencie wzięło udział 12 wytrenowanych mężczyzn. Po wyskokach testosteron wzrósł o 15%, po wyciskaniu na ławce o 7%. Wyniki sugerują, że ćwiczenie aktywujące najwięcej masy mięśniowej powoduje największy wzrost poziomu testosteronu." Jak widzisz wzrost ten nie jest duży ale jednak zauważalny.

    co więcej
    "Badacze zwrócili też uwagę na kolejność ćwiczeń. Ogólnie ćwiczenia złożone (przysiady, martwy ciąg i wyciskanie na ławce) powinny być wykonywane przed ćwiczeniami izolującymi (wyprosty nóg na maszynie, ściąganie drążka wyciągu czy rozpiętki na maszynie). W jednym z eksperymentów naukowcy zmierzyli zmiany w sile bicepsów po 9 tygodniach treningu z obciążeniem. Jedna grupa robiła tylko uginania ramion ze sztangielkami, a druga najpierw robiła przysiady, a potem przechodziła do treningu bicepsa. W grupie pierwszej nie odnotowano znacznego wzrostu poziomu testosteronu, natomiast w grupie wykonującej przysiady jego wzrost był wyraźny, a siła mięśni tak górnej, jak i dolnej połowy ciała, również bardziej się podniosła."

    "Plany treningowe uwzględniające maksymalizację siły wybuchowej również powodują znaczną odpowiedź hormonalną. Na przykład półprzysiady z 50% obciążenia maksymalnego spowodowały wzrost poziomu testosteronu całkowitego (18%) i wolnego (30%). Jeżeli zależy wam na zbudowaniu masy i siły, wasze pierwsze kroki powinny prowadzić do stanowiska z przysiadami.
    Trening nie podwyższył poziomu testosteronu u osób młodszych i starszych, wykonujących na maszynach typu Nautilus 3 serie po 10 powtórzeń ćwiczeń izolujących na górną i dolną połowę ciała. Jednak kiedy ci sami ćwiczący przeprowadzili intensywny trening z przysiadami w roli głównej, poziom testosteronu u nich wzrósł."

    "Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym młodzi mężczyźni wykonywali niezwykły trening. Jedna grupa wykonywała tylko dwa ćwiczenia: uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie i stojąc – po 4 serie z 60% obciążenia maksymalnego. W każdej serii ćwiczący wykonali 8–12 powtórzeń przy 90 sekundach odpoczynku miedzy seriami.

    Druga grupa trenowała ramiona i nogi. Ćwiczący wykonali dokładnie taki sam trening ramion, ale sesja uwzględniała także ćwiczenia na nogi. Po ćwiczeniach na biceps następowały 4 serie po 10 powtórzeń wyciskań nogami na maszynie. Badani ćwiczyli tak przez 9 tygodni, po których zmierzono siłę izometryczną ich ramion.

    W obydwu grupach spoczynkowy poziom hormonów nie uległ zmianie. W grupie ćwiczącej również nogi, po treningu poziom testosteronu i kortyzolu w plazmie wyraźnie się zwiększył, natomiast pozostał bez zmian w grupie ćwiczącej same ramiona. W obu grupach odnotowano wzrost GH w plazmie, niemniej był on znacznie wyższy w tej, która wykonywała oba treningi.

    Na podstawie tych badań stwierdzono, że jeżeli odpowiedź hormonalna (GH i testosteron) zostaje wzmocniona treningiem dużej grupy mięśniowej, to nastąpi stosunkowo duży wzrost siły izometrycznej. Sugeruje to, że jest powiązanie między wielkością odpowiedzi hormonalnej na trening a siłą samych mięśni."
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •