Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: trening na siłe

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar adam2
    Dołączył
    27-07-10
    Postów
    37
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie trening na siłe

    czy trening na siłe taki jak tutaj prezentuje to dobry trening
    Mam 19 lat waże 85 kilogramów moje osiągnięcia na siłowni są takie
    podnoszenia na barki 91kg
    podnoszenie na klatke 125kg
    ostatni trening jaki to
    klatka płaska
    4 razy -115kg - do 5 powtórzenia niewiele brakło
    5 razy 102kg
    5 razy - 102kg
    2 razy 102kg
    4 razy 100kg
    3 razy 100kg
    8 razy 91kg
    22razy 66kg
    klatka skośna
    11razy 72 kg
    13razy - 70kg
    13 razy 70kg
    hantle płaska i skośna 3 serie po 10powtórzeń w 1 łapie miałem 22,5 kg w ostantiej seri na skośnej zrobiłem 12 ruchów
    + rozpiętki
    Proszę o dobra rady treningowe oczywiście co trening zwiększam ciężar
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    chodzi tylko o trening klatki czy chcesz robić siłówkę całgo ciała?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    zaczynasz od dużych ciężarów i schodzisz w dół ? bo z tego co napisałeś tak wynika, ale to jest totalna głupota

    poza tym strasznie to chaotyczne no i poczekam aż odpowiesz na pytanie wyżej wtedy będzie można postarać się więcej pomóc
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTrzech znajomychTagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar chunga
    Dołączył
    03-12-08
    Postów
    262
    SOG
    71
    Otrzymał : 79 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    nie powiedziałbym ,żeby trening regresja był totalna głupota ,nalezy tylko pamietac o dobrej rozgrzewce ,no cos jak do rekordu ,a potem jazda każda serie do upadku
    jest możliwosc zastosowania wiekszych ciezarow ,niz w typowej progresji,mięsnie na koniec sa totalnie spompowane i wyczerpane ,kto nie sprobował ten nie wie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    ale my mówimy tu o treningu na siłę, a nie na masę, a do tego żadna pompa mięśniowa, a już tym bardziej upadek mięśniowy nie jest wskazane/zalecane
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaTagger First ClassWeteranOverdrive
    Avatar xxmłodyxx
    Dołączył
    11-01-09
    Skąd
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Postów
    3,550
    SOG
    544
    Otrzymał : 504 SOGi w 231 postach

    Domyślnie

    mniej seri mniej powtórzeń więcej ciężaru.
    Ani wódka, ani dropsy nie smakuja tak jak koksy:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    jesli chodzi o tyową siłowkę to tak jak patriot pisze pompa/załamanie czy spięie mięśni nie mają tu istotnej roli ważny jest ciągły progres obciążenia i bicie rekordów.
    do tego budowanie siły to nie jak większośc tu pisze rób klatke płasko skos i rozpietki tylko daj większe cięzary i dłuzsze przerwy tylko wybieranie najbardziej angazujących cwiczen czyli np Wl płasko +pompki na poręczachjako uzupełnienie lub wL płasko i docisk z podwyższenia a klacie lub wypychanie z martwego puntu tehnik jest kilka ale to zalezy od problemow danej osoby.jednak jel;i mowimy tu o podstawach to np trening złożony tylko z Wl bedzie dobry.
    nastepny trening można poświęcic samymciągom a inny siadom doliczamy do tego cwiczenia uzupełniające które w danym boju pomoga nam podnieść większy ciężar i mamy plan na siłe a nie pzerabianie slita na siłowkę TO NIE REALNE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    Patriot (24-06-11), Rokita (26-06-11)

  9. #8
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    o to to !

    a co do tego mniej serii mniej powtórzeń to zależy trochę ;p bo ja np siadów robię 11serii, więc nie wiem czy tak mało; powtórzeń mniej :)
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTrzech znajomychTagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar chunga
    Dołączył
    03-12-08
    Postów
    262
    SOG
    71
    Otrzymał : 79 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    trening wyciskaczy ,czy trójboistow to juz zupełnie inna bajka ,patrząc na plan adama2 ,to raczej o zwiekszenie siły w typowym treningu kulturystycznym mu chodzi
    a Ty mu radzisz wyciskanie z martwego punktu...)).. ,no ja bym jeszcze dorzucił wycisaknie z łańcuchami ,wyciskanie z podłogi z podstawek ,wyciskanie na szybkośc,wyciskanie z zatrzymaniem na klatce ,dociskanie,metodę aktywnego opuszczania,pompki z podstawkami i przyklaskiem na szybkośc i dynamikę,potem parę innych bajerow -chyba mylimy pojęcia w zdobywaniu siły zwykłym w treningu kulturystycznym ,a specjalistycznym do wyciskania czy do trójboju ;))
    Ostatnio edytowane przez chunga ; 26-06-11 o 01:10
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    siłę czy to pod trójbój czy to pod dwubój, strongman czy co tam zawsze budujesz ciągami i siadami, a przynajmniej na początku, a te "bajery" dodajesz sobie później oczywiście jeśli ciebie to bawi.
    ktoś kto pozostanie tylko przy treningu kulturystycznym, ale z priorytetem na siłę również musi wykonywać ciągi i siady, ale w innym schemacie ALE WŁAŚNIE TE ĆWICZENIA ZBUDUJĄ SIŁĘ I TO W KAŻDYM ĆWICZENIU KAŻDYM
    przecież to nie jest tak, że jak ja np nie robię tzw "młotków", a trenuję na siłę ciężkimi ciągami, siadami itp to przecież nie znaczy, że nagle biceps mam słaby, przykład ? proszę bardzo na triceps robię jedno ćwczenie w tygodniu 2s pompki na poręczach, ale w ostatnią środę miałem sobie ochotę zamiast tego strzelić inne ćwiczonko i zrobiłem francuskie oburącz hantla zza głowy ciężarem ? 50kg x3s x 5-8reps , skąd ta siła się wzięła? ..:)
    tak samo jak ktoś kiedyś mi na tym forum napisał, że jakim cudem trenując trójbój można mieć silny biceps , przecież on jest tam pomijany,... to ręce opadają, jeżeli komuś się wydaje, że taki Malanichew czy Yarambash mają słabsze bicepsy, tricepsy czy barki od przeciętnej osoby chodzącej na siłownię tylko dlatego, że nie robią ćwiczeń właśnie na te partię to troszkę się mylą :) bo te dwie wyżej wymienione osoby, które potrafią w martwym pociągnąć 400+kg mogliby o wiele więcej naładować na uginanie ze sztangą (na biceps) niż ktoś kto je katuje przez rok-dwa-trzy czy 10 po 9s co tydzień.
    a robienie siły wyciskaniem na barki jeszcze w tak chaotyczny sposób jak tutaj autor tematu zaprezentował to jest jakaś pomyłka
    co to w ogóle ze powtórzenia ?
    4, 5, 5, 2, 4, 3,8 , 22 ? to ani nie jest schodzenie w dół ani nic to jest chaos na rozje*anie pierścieni rotatorów czy innych stawów,a chyba bardzo dobrze wiemy jak łatwo sobie "co nieco" zniszczyć przy wyciskaniu płasko
    dobrze ok, można raz czy dwa sobie zrobić trening zaczynając od maxów i schodząc w dół, ale co czy przez to co tydzień czy dwa będzie się brało większy ciężar ? życzę powodzenia zaczynając martwy ciąg od 200kg x 2reps i schodząc do 100kg x20 reps , wypadnięcie dysku murowane
    przy "normalnym" treningu na siłę rozgrzewka powinna zając z 10-15min uwzględniając ćwiczenia na rotatory (przynajmniej w moim wypadku przy ławce zawsze tak robię, czy miałem z nimi problem ? nie, ale i tego nie chce temu robię wszystko z głową, bo zdrowie najważniejsze)
    btw z tych ćw co napisałeś to wyciskanie z zatrzymaniem jest idealne dla kulturystów :) nie muszą się bawić w ogromne ciężary, stawy nie są aż tak narażone na kontuzję, masa kulturystów tak robi, właśnie dla bezpieczeństwa, pompa bardzo fajna na klatce wtedy jest, o wiele lepsza niż przy odbijaniu, czy oszukiwaniu :)
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. Użytkownik Patriot otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    chunga (27-06-11), Rokita (26-06-11)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •