Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Basen do treningu, co sądzicie, co możecie poradzić?

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    7 dni zarejestrowany
    Avatar skomek
    Dołączył
    31-05-11
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Basen do treningu, co sądzicie, co możecie poradzić?

    Witam!

    Waga 85kg, wzrost 175. Trenuję regularnie (3-4 razy w tygodniu) od pół roku. Po treningu 1 km biegu pół-sprintem.
    Rano i po treningu- porcja białka. (30 g)
    Dieta obfita w mięso i warzywa. Zazwyczaj z ryżem.

    Czy mogę do tego dołączyć basen 4 x w tygodniu?

    Czy należy zaopatrzyć się w jakieś dodatkowe suplementy, np do szybszej regeneracji mięśni?

    Ps. obecnie gromadzę masę (umiarkowanie), jednak od przyszłego miesiąca chciałbym się skupić na rzeźbie.

    Zakaz umieszczania reklam. pierwsze ostrzeżenie.
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Ostatnio edytowane przez Micek185 ; 12-06-11 o 16:56 Powód: because
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    noto pokaż tą swoją dietę i trening to Ci powiem czy warto basen chociaż odrazu mogę powiedzieć, że 4x w tyg nie ;p
    musisz się zdecydować czy priorytetem jest basen, bieganie-kondycja czy masa-siła , wszystkiego naraz nie zrobisz
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowanyTagger First Class
    Avatar hubi1910
    Dołączył
    21-03-10
    Skąd
    Radom
    Wiek
    32
    Postów
    240
    SOG
    23
    Otrzymał : 54 SOGi w 39 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patriot Zobacz post
    musisz się zdecydować czy priorytetem jest basen, bieganie-kondycja czy masa-siła , wszystkiego naraz nie zrobisz
    Przecież jedno nie wyklucza drugiego znam osobiści instruktora pływania który jest dużym Koksem...
    Poza tym dzieki takiemu basenowi dobrze regenerują się mięśnie 3x basen w tyg myślę że będzie git... biegać też możesz po treningu (takie aeroby ;) )
    That don't kill me can only make me stronger....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar dexterinio
    Dołączył
    20-09-07
    Wiek
    34
    Postów
    487
    SOG
    59
    Otrzymał : 117 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    Wszystko w dobrych proprocjach. Ja mam 4x trening siłowy, 3x aeroby naczczo i 1x basen. Tak jak wyżej napisane regeneruje miesnie i rozluznia, aero nie spali ci miesni tylko tluszcz zbedny. Wazne tylko zeby dobrze rozplanowac posilki i wszystko bedzie git
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    no dobrze to jak wyżej napisałeś masz normalny trening, ale on mówi z tego co ja rozumiem o 4x siłowym treningu + 4x basen +4x aero. Zależy jak się traktuje jeśli wszystko się robi na "pół gwizdka" to dobra spoko można.
    chociażby mogę powiedzieć o sobie w pt robiłem ciągi to jak sobie pomyślę, że dziś miałbym iść i pływać (tylko mówimy tu o pływaniu, a nie o tym żeby popluskać się w wodzie) to jestem ciekaw jak jutro dałbym radę zrobić siady przy ponad 200% masy ciała w ostatnich seriach 3x3 nie licząc "rozgrzewkowych" przed tym czyli ok 8serii i później dowalić dodatkowe ćwiczenia, po treningu siadów zakwasy/zmęczenie odczuwam przez hmm 2-3dni , a w pt znów można powiedzieć pracują nogi przy ciągach w pewnym stopniu więc w sam raz, ale jak np w czwartek bym dowalił znowu basen to ciekawe jak bym zrobił ciągi i tak można wymieniać w kółko, napewno konkretny basen (pływanie kraulem co jest najlepsze) to nie pomoże mi zrobić treningu siłowego na maxa, tak samo dowalić aeroby np dzień przed nogami i pobiegać z 30-40min to na dłuższą metę by się poprostu wykończyło
    Chyba, że wy tak potraficie :) ja tam maszyną nie jestem i nic na to nie poradzę :)
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar dexterinio
    Dołączył
    20-09-07
    Wiek
    34
    Postów
    487
    SOG
    59
    Otrzymał : 117 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    nie no po 4x siłowy basen i aero to juz lekka przesada, organizm tez potrzebuje choc chwili wytchnienia.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •