Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Dieta do sprawdzenia

  1. #11
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    7 dni zarejestrowany
    Avatar pegaz1
    Dołączył
    30-04-11
    Postów
    7
    SOG
    1
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    13.00 a o 17.00 masz trening to trochę za duża różnica w czasie tak gdzieś ten posiłek zjedz najlepiej 1 godzinę lub 1.30 przed treningiem

    co do tego posiłku czyli: Trzeci posiłek - "mini" obiad ;) (13:00):
    - Serek wiejski 150g - 18.5B 6.5T 5WW
    - Chleb żytni razowy 100g - 5.6B 1.7T 51.5WW
    - Sałata

    zastąpił bym tym:
    -Chleb żytni pełnoziarnisty 150g
    -Tuńczyk w wodzie 150g
    daje nam:
    Białko: 32g, Węglowodany: 81g, Tłuszcz: 5g

    lub tym:

    -Makrela wędzona 150g
    -Chleb żytni pełnoziarnisty 150g
    Tu nam daje:

    Białko: 30g, Węglowodany: 82g, Tłuszcz: 25g

    masz wagę 71 kilogramów więc twoje dzienne zapotrzebowanie na białko wynosi 178 - węglowodanów 355 tłuszcze 75
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał revo Zobacz post
    Generalnie mam możliwość zamówienia chyba idealnego obiadu przedtreningowego, z tym że na godzinę 13:00. Byłby to kurczak w śmietanie + ryż + surówki, ale godzina chyba niezbyt odpowiednia na takie danie?
    Spoko. Tylko ze śmietaną nie przesadzaj.

    Cytat Napisał pegaz1 Zobacz post
    13.00 a o 17.00 masz trening to trochę za duża różnica w czasie tak gdzieś ten posiłek zjedz najlepiej 1 godzinę lub 1.30 przed treningiem

    co do tego posiłku czyli: Trzeci posiłek - "mini" obiad ;) (13:00):
    - Serek wiejski 150g - 18.5B 6.5T 5WW
    - Chleb żytni razowy 100g - 5.6B 1.7T 51.5WW
    - Sałata

    zastąpił bym tym:
    -Chleb żytni pełnoziarnisty 150g
    -Tuńczyk w wodzie 150g
    daje nam:
    Białko: 32g, Węglowodany: 81g, Tłuszcz: 5g
    Czy Ty w ogóle wiesz co piszesz?

    Cytat Napisał pegaz1 Zobacz post
    masz wagę 71 kilogramów więc twoje dzienne zapotrzebowanie na białko wynosi 178 - węglowodanów 355 tłuszcze 75
    Według Ciebie. Już na 1,8g białek może pakować jeśli zadba o węgle i tłuszcze.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    7 dni zarejestrowany
    Avatar pegaz1
    Dołączył
    30-04-11
    Postów
    7
    SOG
    1
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Tak wiem co piszę ważyłem 69 kilo a teraz 90 i obwód pasa 84 cm wzrost 177 cm- wiem co piszę zero sterydów sama dieta i odzywki.A na samych węglowodanach i tłuszczy nie zbuduje dobrej jakości masę.2 do 2.5 na 1 kilogram masy ciała białka to podstawa.
    Najlepiej niech idzie do dobrego dietetyka sportowego bo tutaj mogą mu doradzać geniusze co siłownie i dietę mijają z daleka.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik fallenursus otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Mastershammer (27-05-11)

  6. #15
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar dexterinio
    Dołączył
    20-09-07
    Wiek
    34
    Postów
    487
    SOG
    59
    Otrzymał : 117 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaz1 Zobacz post
    Tak wiem co piszę ważyłem 69 kilo a teraz 90 i obwód pasa 84 cm wzrost 177 cm- wiem co piszę zero sterydów sama dieta i odzywki.A na samych węglowodanach i tłuszczy nie zbuduje dobrej jakości masę.2 do 2.5 na 1 kilogram masy ciała białka to podstawa.
    Najlepiej niech idzie do dobrego dietetyka sportowego bo tutaj mogą mu doradzać geniusze co siłownie i dietę mijają z daleka.
    Do których zaliczyc mozna ciebie jak widze... To czy wchlonie mu sie 2 czy 2,5 geniusz nie oceni przez internet
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #16
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar CIASTECZKOWY POTWOR
    Dołączył
    23-04-10
    Skąd
    ULICA SEZAMKOWA
    Postów
    130
    SOG
    68
    Otrzymał : 65 SOGi w 45 postach

    Domyślnie

    swoje ogolne zapotrzebowanie kaloryczne podziel na polowe
    Pierwsza polowa ma miec kalorie z samego bialka
    druga polowa ma miec jedna trzecia kalorii z tluszsczu i dwie trzecie z wegli
    Ot cala filozofia wtedy masa bedzie dobrej jakosci
    Najgorzej jak na temat zapotrzebowania bialka debata rozpoczyna sie na poziomie tak slyszalem A powinna- mam doswiadczenie mam 50cm w bicu i wiem ze bez 4,5g/ kg tego nie porobie
    jak ma jeden z drugim 180cm i 38bic to 2/kg starczy ale juz na 40cm to 2,5 na 43 to 3 na 45 3,5 a potem wiecej i wiecej
    Nie ma cudow zeby np wazyc sobie na 180cm 115kg miec 48bic i 2g/kg masy ciala i miec jakosc
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. Użytkownik CIASTECZKOWY POTWOR otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    revo (26-05-11)

  9. #17
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar dexterinio
    Dołączył
    20-09-07
    Wiek
    34
    Postów
    487
    SOG
    59
    Otrzymał : 117 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    to nie chodzi ile ma sie w bicepsie czy innych obwodach ale tez od organizmu
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #18
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    Dodaj więcej warzyw, dodaj zdrowe tłuszcze które znajdziesz w orzechach, oliwie z oliwek, oleju rzepakowym, oleju lnianym, siemie lniane, ryby o bogatych wartościach
    ryby z puszki jedz rzadziej, tak samo wędzone
    śmietane zamień na jogurt naturalny/kefir/maślankę
    pamiętaj o stopniowej zmianie stylu odżywiania, stopniowo zwiekszaj kalorie wegle tłuszcze białka. Zacznij najpierw od mniejszej ilości białka i stopniowo zwiekszaj podaż, i obserwuj swój organizm bo na tym głównie to się opiera, co z tego że podam Ci magiczną liczbę 2 g białka, jak może okazać się nietrafioną (za mało, za dużo)

    Najlepiej niech idzie do dobrego dietetyka sportowego bo tutaj mogą mu doradzać geniusze co siłownie i dietę mijają z daleka.
    jak znajdzie takiego, i nie szkoda mu kasy
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. Użytkownik slim shady otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    revo (26-05-11)

  12. #19
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar revo
    Dołączył
    25-05-11
    Postów
    14
    SOG
    11
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj na dosyć sporych zakupach, zaopatrzyłem się w m.in.:
    - musli owsiane/pszenne z kawałkami owoców, orzechów laskowych itd
    - duże ilości filetów z kurczaka
    - sporo ryb z puchy (szkoda że nie miałem możliwości przeczytania ostatniego postu, zakupiłbym ich troszkę mniej ;)), czyli szprotek podwędzanych w oleju, tuńczyków w oleju
    - hektolitry mleka 0,5%
    - kilogramy białego ryżu
    - słonecznik łupany (zdrowe tłuszcze jak mniemam?)
    - do tego mnóstwo warzyw i owoców

    Postaram się coś skleić z tego :) Jakieś rady które z w/w produktów jeść najczęściej, a których raczej unikać? ;)

    I najważniejsze pytanie - czy przy układaniu diety muszę ściśle trzymać się tego wyznaczonego zapotrzebowania na kcal? Jeżeli moje zapotrzebowanie na kcal wynosi powiedzmy 2400, ale zamiast dodać 500 na masę dodam ponad 1000 to pójdzie to na + czy na -? :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  13. #20
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    słonecznik jest ok, ale nie za dużo (zawiera omega 6), w diecie powinien być zachowany odpowiedni stosunek omega 3 do omega 6, dokup sobie jeszcze jakieś źródło tłuszczy co napisałem wyżej, np. oliwe, ogólnie zakupy dobre, najlepiej kupować świeże warzywa i owoce na bieżąco , jak jest sezon to kupować warzywa sezonowe bo powinny one być z Polskich upraw, a nie z zagranicznych

    co do słonecznika to możesz spróbować odzywki Ambroziaka na masę, sam nie testowałem jeszcze
    Anaboliki
    Istnieje pewien dosyć drogi i trudno dostępny w Polsce suplement anaboliczny – kwas arachidonowy. Jest to jeden z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, z grupy witaminy F, będący prekursorem ważnych hormonów tkankowych – prostanoidów. Dowiedziono, że przynajmniej jeden z tych hormonów – PGF2 – jest silnym hormonem anabolicznym. Fakt ten legł właśnie u podstaw wprowadzenia na rynek suplementów tego kwasu. Dalsze badania potwierdziły, że suplementy kwasu arachidonowego mogą przyczyniać się do rozwoju siły i masy mięśniowej, jak również – do wzrostu poziomu insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF) i lokalnych, anabolicznych hormonów tkankowych, nazywanych miokinami, oraz liczby receptorów androgenowych, odpowiedzialnych za anaboliczną aktywność testosteronu. (Piszę o tym też w artykule –[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].)
    Wprawdzie sam kwas arachidonowy jest bardzo słabo rozpowszechniony w żywności, to jednak łatwo znajdziemy tu jego efektywnych prekursorów – kwas linolowy i inne kwasy tłuszczowe szeregu omega 6. W kwasy omega 6 obfituje kilka produktów spożywczych: pestki słonecznika (30,5 g/100 g), orzechy włoskie (29 g/100 g), ziarno sezamowe (25 g/100 g), orzechy brazylijskie (23 g/100 g), pestki dyni (20 g/100 g).
    Teraz musimy zainwestować w elektryczny młynek do kawy lub moździerz (wersja tańsza, ale bardziej kłopotliwa). Wymienione wyżej ziarna mielimy i mieszamy z miodem, co da nam rodzaj bardzo smacznej pasty, podobnej do chałwy. Naszą ‘chałwę’ możemy przygotować zarówno z pojedynczego składnika, jak też mieszanki ziaren – w dowolnej konfiguracji. Jeżeli spożyjemy dziennie 100 g ziaren, dostarczymy do organizmu równoważnik – mniej więcej – 10 g kwasu arachidonowego.
    I najważniejsze pytanie - czy przy układaniu diety muszę ściśle trzymać się tego wyznaczonego zapotrzebowania na kcal? Jeżeli moje zapotrzebowanie na kcal wynosi powiedzmy 2400, ale zamiast dodać 500 na masę dodam ponad 1000 to pójdzie to na + czy na -? :)
    jak zjesz trochę więcej kalorii ponad zapotrzebowanie to nic wielkiego się nie stanie, ale już jeść nadwyżkę 1000 kcl to grozi zalanie tłuszczem, lepiej trzymaj się tych 500 kcl
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  14. Użytkownik slim shady otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    revo (26-05-11)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •