Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Powrót na siłkę staruszka Pomożecie... ? :)

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar ZAHIR666
    Dołączył
    11-03-08
    Skąd
    STOLYCA
    Postów
    15
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Powrót na siłkę staruszka Pomożecie... ? :)

    Witam.

    Po ok 3latach bez sportu postanowiłem wrócić na siłownię. Ale mam problem i dlatego postanowiłem napisać.
    Mam 32lata 186cm wzrostu i 98kg wagi.
    W styczniu tego roku zacząłem chodzić na "siłownię" którą sam zorganizowałem sobie w pracy. Zakupiłem ławeczkę, atlas, sztangę, 6szt hantli i obciążenie na sztangę ok.100kg. Styczeń, luty, marzec to taka bardziej zabawa. Kwiecień już solidnie i regularnie przećwiczyłem. System mam taki że ćwiczę 2 dni i dzień przerwy i tak w kółko. Po ok 2-3miesiącach jakieś efekty było widać, ale czułem się coraz bardziej zmęczony wszystko mnie zaczynało coraz bardziej boleć, szczególnie ręce. Byłem śpiący, zmęczony, straciłem siłę i częściowo ochotę na treningi.
    Dlatego chcę się zdać na rady ludzi którzy nie są zieloni w temacie.
    Proszę doradźcie mi jak ćwiczyć, teoretycznie mam dostęp do siłowni codziennie. Szczególnie biorąc pod uwagę sprzęt jakim dysponuję na swojej amatorskiej siłce. Czy nie ma sensu się bawić w domówkę tylko lepiej wykupić karnet na siłownię?

    1. Ile razy w tygodniu
    2. Na jakie partie ciała w danym dniu.
    3. Jakie konkretnie ćwiczenia w danym dniu na poszczególne partie ciała ile serii i ile powtórzeń.
    4. Nie wiem jak z dieta jakich odzywek używać itd... wiele osób radzi kreatynę i odżywki białkowe na początek, ale ja się nie znam.

    Oczywiście nie oczekuję cudów bo nie jestem już młodzikiem, na głowie są inne poważniejsze sprawy. Ale sport a w tym siłownia bardzo dużo mi daje. Do tego chcę od września wrócić na treningi Krav Magi, czy siłownia nie będzie przeszkodą dla Kravki?
    Zdaję sobie sprawę, że w ciągu 2-3miesięcy nie będę jak Pudzian wyglądał. Ale na wiosnę chciałbym już wyglądać konkretnie, czyli prawie rok mam teoretycznie.
    Nie napalam się ale chcę widzieć w końcu efekty, wiem, że moim największym problemem jest brak wiedzy i czas który spędzam na ćwiczeniach idzie w gwizdek i efektów żadnych nie będzie jak teraz :(

    Z góry przepraszam, jeśli nie w tym dziale napisałem. Próbuję po prostu jakoś sobie to zorganizować.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTrzech znajomychTagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar chunga
    Dołączył
    03-12-08
    Postów
    262
    SOG
    71
    Otrzymał : 79 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    kujde.. kujde... jak ty jesteś dziadkiem ta ja pra... pra... dziadkiem he he
    Zacząłbym od 2 tygodni przerwy,masz symptomy przetrenowania,potem dieta , suple (witaminy i minerały -najlepiej Olimpu,BCAA,glutamina ,jakas białkowa) i wszystko od początku jak początkujący -bez obciachu
    moim skromnym zdaniem zaczałbym od HST
    Tylko trzeba w tym wytrwac ,a nie ludziska zrobią 4-5 trenigów HST czy FBW- i mowia ,że to do dupy jest.Na HST na pewno sie nie przertenujesz ,a po 6-8 tygodniowym cyklu sumiennie zrobionym efekty murowane.
    Ostatnio edytowane przez chunga ; 16-05-11 o 14:07
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Ja bym Ci polecał 3niowy FBW na początek(znajdziesz w przykładowych). I pewnie zamiana diety,bo coś z regeneracją nie teges. Nie wiem też jak tryb życia prowadziłeś i jak te treningi wyglądały, bo może doprowadziłeś do przetrenowania, może zbyt obszerne?
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    500 punktów doświadczenia3 miesiące zarejestrowany
    Avatar nowy371
    Dołączył
    20-02-11
    Postów
    112
    SOG
    34
    Otrzymał : 4 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    zwykły plan kulturystyczny na mase był by tu najlepszy 3dni w tygodniu duzo snu jakieś suple no i nadrobić wiedza polecam przeczytanie działu trening dieta i odżywki bo wiedza zerowa trzeba nadrobić wiek przystępny a wiec witaminki jakies na stawy obowiązkowo
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar ZAHIR666
    Dołączył
    11-03-08
    Skąd
    STOLYCA
    Postów
    15
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Witam ponownie
    To znowu ja sezonowy "kulturysta" hehehe

    Korzystając z tej maksymy profesora Punisher-a
    Dobór odżywek i suplementów
    Wiele firm istnieje na rynku. Jedna od drugiej lepsza. Czytając etykietki na opakowaniach lub ulotki można naprawdę się rozmarzyć... Ale najważniejsze jest, by temu nie ulec. Zawsze można się spytać o dany produkt tu na forum. Możliwe, że stosowało go duże grono ludzi. Produkt, który stosował twój kolega i poszło mu super, może nie zadziałać na Ciebie tak jak na niego. Czynników jest wiele.
    Pytając się nic nie tracisz, a warto. (Tak samo warto czytać podwieszone tematy :D)


    Po wielkim zapale w zeszłym roku .... zapał ten skończył się wraz z nastaniem cieplejszych dni... koło maja Teraz podszedłem ponownie do tematu. Ćwiczę od grudnia. Mam kilka pytań.

    1. Pytanie. Czy taki plan jest dobry?
    poniedziałek
    klata + tric

    wtorek
    plecy + bic

    Sroda: wolne

    Czwartek
    barki + kaptury + nogi

    Piątek
    tu jest różnie często powtarzam trening klatki i bicepsów ale innymi ćwiczeniami niż zazwyczaj w tygodniu.

    Sobota , Niedziela odpoczynek.... ewentualnie w sobotę rozciąganie , trening na worku, boks etc...

    2. Pytanie. o suplementację....
    Jako że ćwiczę już 3 miesiące , nie powiem już widać jakieś efekty ale to nie to , widzę ze już powoli wszystko zaczyna zmierzać do sytuacji z zeszłego roku przemęczenie ze względu na zła dietę i zwiększony wysiłek na siłowni żeby niby zwiększyć masę mięśniowa, co w efekcie daje tylko spalenie i przemęczenie organizmu- wycieńczenie i niechęć do ćwiczeń.
    - kupiłem takie o to produkty:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    i jeszcze w kapsułkach jakieś dziadostwo Olimpu pobudzenie przed treningiem w kapsułkach

    Mam pytanie jak to brać czyli białko w jakiej ilości i o jakich porach tak samo kreatyna jakie ilości o jakich porach.
    Co jeszcze dokupić? Myślałem o BCAA Olimpu i jakiejś odżywce która uzupełnia w dużej mierze niestety zastąpi dietę.

    Irytuje mnie to że niektórzy jak widzę rosną szybko, tak samo nie wiem dlaczego ale po tej przed treningówce w kapsułkach ale w saszetkach jak brałem to to samo ja usypiam po tym i czuję się jakbym wypił ze 2-3piwa ćwicząc na siłowni ;/

    Myślę, że trening mam w miarę poza piątkiem pewnie no ale w sumie jakoś biceps mi nie rośnie i go staram się skatować trochę póki co nie odczuwam jakiegoś przemęczenia tego mięśnia etc...
    Najgorsze w moim przypadku to na pewno dieta nie jestem w stanie jej trzymać tak jak powinienem.

    Panowie pomóżcie trochę i dzięki za odpowiedzi.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTagger First ClassStworzenie albumu zdjęćTrzech znajomych5000 punktów doświadczenia
    Avatar Damianpfighter
    Dołączył
    12-07-11
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Wiek
    33
    Postów
    820
    SOG
    23
    Otrzymał : 55 SOGi w 44 postach

    Domyślnie

    Po pierwsze nie wiem czy moderatorzy będą zadowoleni za te linki z allegro. Słuchaj a nie dasz rady nóg zrobić w osobny dzień? Zrób je w piątek i gitara.Osobiście ćwiczę tym planem co ty tylko nogi w piątek i jest super. Nie ma sensu katować bicepsa bo nie daj Boże kontuzji się nabawisz. Jak widzisz dieta to podstawa tego sportu. Tylko przez dostarczanie odpowiedniej ilości porządnych źródeł można rosnąć. Weź się za dietę i zrób tak by inni irytowali się na Twój widok:)
    Sporty walki trenują charakter.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar ZAHIR666
    Dołączył
    11-03-08
    Skąd
    STOLYCA
    Postów
    15
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    To z góry przepraszam za te linki ale nie wiem jak edytować post. Trening to wiem że w miarę ok, ale co z suplementacją jak i co brać ?

    Zamiast linków mogę cos takiego dać... NIe wiem dlaczego, ale nie mogę edytować poprzedniego posta
    OLIMP Kreatyna CREATINE 1250 MC 400 kaps SŁÓJ - Monohydrat kreatyny 1250 mg
    OSTROVIT WPC 80 białko serwatkowe 900g
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Bywalec Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar szycha
    Dołączył
    12-08-11
    Skąd
    Wawa
    Postów
    576
    SOG
    13
    Otrzymał : 63 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    Ostrovit to "zakładowy" odpad ale jak nie masz kasy na lepsze to łykaj. Kretę bierzesz wtedy, gdy żadna dieta, zmiana treningu itd nie pomagają.
    Jak możesz to rozłóż tr na 4 dni a ten co masz to rozpisz porządnie. Białkiem uzupełniasz dietę i pijesz po treningu. Ewentualnie rano i na noc. BCAA możesz dokupić i NIE irytuj się, bo sport dla WYTRWAŁYCH. Trzeba być cierpliwym. Nic na chama.
    P.S DIETA a nie żadne gówno w proszku udające żarcie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar ZAHIR666
    Dołączył
    11-03-08
    Skąd
    STOLYCA
    Postów
    15
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Przede wszystkim nigdy nic nie brałem i dopiero się uczę czego mój organizm potrzebuje. Dwa nie mam zamiaru wydawać kilkaset złotych na same odżywki miesięcznie bo to moim zdaniem bez sensu. Drugim Hardkorowym Koksu nie chcę zostać. Choć i tak koło 200-250 mi wychodzi przy tych tanich

    Ostrovit białko jest kiepsko przyswajalny nie za dobry w smaku ale z tego co praktycznie wszyscy mówią którzy używali tego białka spełnia swoje zadanie w 100% dlatego go wybrałem, cena utwierdziła mnie w słuszności tego wyboru. Gdybym był pewny innego białka to bym kupił i droższe. Wiem , że są lepiej przyswajalne białka i następne pewnie będzie WPI.
    Kreatyna Olimpu ta co ją biorę też słyszałem same pozytywne wypowiedzi. Więc pierwszy ( miesięczny ) cykl będzie na pewno ta kreatyna.

    Co do treningu, tak wiem że jakoś muszę poustawiać to tak żeby piątek i czwartek inaczej wyglądał. Zrobiłem tak gdyż prawie wcale biceps mi nie rośnie, czasem jest pompa i ładnie wygląda, mam normalnie 40cm w łapie po treningu czasem z 2 cm więcej , żenada. Inne partie mięśni szybciej rosną szczególnie klatka.

    Jeszcze pytania:
    1. co polecacie żeby właśnie pobudzić wzrost bicepsa ,
    2. jakie ćwiczenia polecacie na kaptury ,
    3. Jakie ćwiczenia żeby wyrobić sobie środek klatki bo mam dużą klatkę ale nie jak panowie z Słonecznego Patrolu bardziej jak Pamela Anderson
    4. Dlaczego tak jest że środki na tzw. pobudzenie przed siłownią działają na mnie tak że czuję się gorzej, śpiący i jak bym był pijany. Dodam że np. redbulle tigery czy kawa czasem na mnie tez tak działają choć czasem trochę ożywiają.

    Co do diety to ciężko jest, bardzo ciężko może z czasem będzie lepiej. Choć znam typów co bez diety są olbrzymami ;)
    Ostatnio edytowane przez ZAHIR666 ; 01-03-12 o 09:14
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZAHIR666 Zobacz post
    Ostrovit białko jest kiepsko przyswajalny
    Jeśli chodzi Ci o samą serwatkę to każda jest dobrze przyswajalna.

    Cytat Napisał ZAHIR666 Zobacz post
    Kreatyna Olimpu ta co ją biorę też słyszałem same pozytywne wypowiedzi. Więc pierwszy ( miesięczny ) cykl będzie na pewno ta kreatyna.
    Kreatyna jak każda inna.

    Cytat Napisał ZAHIR666 Zobacz post
    Co do treningu, tak wiem że jakoś muszę poustawiać to tak żeby piątek i czwartek inaczej wyglądał. Zrobiłem tak gdyż prawie wcale biceps mi nie rośnie, czasem jest pompa i ładnie wygląda, mam normalnie 40cm w łapie po treningu czasem z 2 cm więcej , żenada. Inne partie mięśni szybciej rosną szczególnie klatka.
    40 na ładnej rzeźbie jest lepsze niż zalana łapa 45.

    Cytat Napisał ZAHIR666 Zobacz post
    4. Dlaczego tak jest że środki na tzw. pobudzenie przed siłownią działają na mnie tak że czuję się gorzej, śpiący i jak bym był pijany. Dodam że np. redbulle tigery czy kawa czasem na mnie tez tak działają choć czasem trochę ożywiają.

    4.Na niektórych kofeina tak działa iż są senni. Może to być też wynik zbyt dużej dawki bądź nadwrażliwości, kłopotami z ciśnieniem itd.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. Użytkownik KowalX otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    breku (03-03-12)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •