Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pobudzenie

  1. #1
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie Pobudzenie

    Witam. Zastanawiałem się, gdzie założyć ten temat, ale w końcu doszedłem do wniosku, że to porusza zagadnienia suplementacji, diety i zdrowia, więc ma to miejsce tutaj. Do rzeczy, mam 16 lat, dużo się uczę (często do późna), ciężko trenuje, pomagam w domu rodzicom i często to się przekłada na małą ilość snu (i też trzeba wstać godzinę wcześniej niż normalnie, żeby śniadanie i jedzenie do szkoły zrobić). Bywa tak, że jestem strasznie zmulony i nie mam energii, aby przeprowadzić trening. Pewnie, ze nie ma opierdalania się, ale jest jakaś granica zdrowego rozsądku, poza tym wolę ten dzień czasami odczekać i wykorzystać maksymalny potencjał treningu, bo np. nie wyobrażam sobie treningu pleców zrobionego lekko.

    Co polecilibyście w moim wieku na pobudzenie. Przeglądałem różne boostery treningowe, fajnieby było wziąć, ale tutaj istnieje raczej bariera wieku, chyba, że jakieś mniejsze porcje brać? Kawy nie lubię, więc nie będę na siłę wciskał sobie, czasami wypiję jedynie rozpuszczalną, ale ma mało kofeiny. Będąc już przzy kofie, to może pomóc jej suplementacja w postaci supli (albo guarany)? Z naturalnych rzeczy to próbowałem jakiś wywary imbirowe robić, taka mieszanka soku z pomaranczy, miodu iimbiru - smakuje fajnie, ale nie kopie zbyt mocno. W Internecie jest pełno "znawców", którzy pieprzą głupoty, aż się czytać nie chce, dlatego założyłem ten temat. Dodam, że napoje typu red bull, tiger odpadają, bo to moim zdaniem gówno wielkie i w dodatku gówno.

    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    30zl za paczke tabsow kofeiny w kazdym sklepie z suplami.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik fallenursus otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    DTX (05-05-11)

  4. #3
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    widzisz nie koniecznie musisz uciekac do supli,można to inaczej zalatwić,jak już wiesz organizm ludzki posiada tzw "zegar biologiczny" i twój organizm jest przyzwyczajony do pewnej rutyny dnia,wystarczy że jedna częsć zostanie zachwiana a bedziesz się czuł całkowicie inaczej przykładem może być np długa podróż.
    Proponuje na początek zacząc od najprostszych spraw a więc dieta-być moze za słabo odżywiasz sie w stosunku do twojego dnia dużo nauki,praca siłownia czyli masz napięty grafik,być moze opychasz się słodyczami a za mąło jesz pełnowartościowych posików i nieraz zaliczysz zjazd insulinowy po dużej dawce prostych cukrów.
    nastepna sprawa to pory snu,często widuje Cie tu na forum do późna więc ogranicz czas na forum i kładź się spać o godzine wczesniej tak byś przesypiał bynajmniej te 6godz a luksusem było by 7-7,5h snu.nawet jesli przez kilka dni ciężko bedzie się przyzwyczaić to później bedziesz się czuł o wiele lepiej i bedziesz miał o wiele więcej siły. jesli to bedzie połączone w całośc to nie powinieneś już odczuwac takiego zmęczenia. a jesli nie to dopiero możesz sięgnąc po suple typu kofeina lub własnie guarna(w sumie tez kofeina ale inaczej działa) mam kofeine w tabsach po 200mg i guaranę i szczezre mówiac to guarana działa na mnie bardzo dobrze,a mozesz sobie kupić normalną guarane w proszku i dodać ją do posiłku czy jogurtu,kawy. napisz jeszcze coś o tym o czym wspomniałem wyżej.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    DTX (05-05-11)

  6. #4
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, popróbuję wszystkiego i zobaczymy co z tego wyjdzie. Podkręcę wegle w diecie. Słodycze bardzo rzadko jem. W ostateczności spróbuję kofe.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #5
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał DTX Zobacz post

    Co polecilibyście w moim wieku na pobudzenie. Przeglądałem różne boostery treningowe, fajnieby było wziąć, ale tutaj istnieje raczej bariera wieku, chyba, że jakieś mniejsze porcje brać? Kawy nie lubię, więc nie będę na siłę wciskał sobie, czasami wypiję jedynie rozpuszczalną, ale ma mało kofeiny. Będąc już przzy kofie, to może pomóc jej suplementacja w postaci supli (albo guarany)? Z naturalnych rzeczy to próbowałem jakiś wywary imbirowe robić, taka mieszanka soku z pomaranczy, miodu iimbiru - smakuje fajnie, ale nie kopie zbyt mocno. W Internecie jest pełno "znawców", którzy pieprzą głupoty, aż się czytać nie chce, dlatego założyłem ten temat. Dodam, że napoje typu red bull, tiger odpadają, bo to moim zdaniem gówno wielkie i w dodatku gówno.

    Pozdrawiam
    Zmniejsz ilość treningów kosztem snu. Dobrze się odżywiaj , nie przesadzaj z białkiem ,pilnuj by warzywa zawsze były w posiłku. Na pobudzenie nie stosuj żadnych mocnych środków ,bo trening z maskowanym zmęczeniem na dłuższą metę na dobre nie wyjdzie, szczególnie w tym wieku. Powinieneś zadbać też o dowóz węglowodanów przed treningiem w celu poprawy wydolności. Po zakończonym treningu uzupełniaj glikogen( węglowodanami). Możesz robić napoje izotoniczne mieszając soki owocowe z wodą i popijać podczas treningu.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. Użytkownik KowalX otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    DTX (06-05-11)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •