Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Nie równe łapy

  1. #11
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    napisalem Ci to wyżej.

    Nie wiem dlaczego ale wszędzie wśród początkujacych panuje przekonanie że częstsze treningi to lepsze rezultaty a wcale tak nie jest.
    Niestety kulturystyka to taki sport w którym po pewnym okresie jestesmy zdani jedynie na siebie i wiedze na temat swojego ciała,cały czas trzeba obserwować swój organizm,dlatego tak ważne jest zeby co jakis czas doknać małych pomiarów czy nawet zdjecia żeby później po skonczonym planie czy wprowadzonych zmianach ocenić czy przyniosło to nam rezultaty.
    A wiec powtórze jeszcze raz-plan który rozpisałem Ci wyżej wiąże podstawowe cwiczenia masowe czyli złożone z cwiczeniami gdzie wykorzystujesz siłę tylko jednej konczyny kadąc większy nacisk na tę która "odstaje",ilośc cwiczen jest dobrana tak jak u kazdego inneg -i teraz najżniejsze jesli po -4tygodniach takiego treningu nie zauważysz różnicy masz dwa wyjscia albo zmniejszasz ilość cwiczen albo dodajesz to samo tyczy się ilosci treningów może być tez tak ze całkowicie odstawisz na jakis czas treningi rąk a bedziesz bazował tylko na innych cwiczeniach gdzie te grupy pracują intensywnie czyli np triceps przy WL lub np biceps przy wiosłowaniu sztanga -to pozwoli Ci na regenerację tych partii bo być może są przetrenowane i nie mogą się zregenerować co skutkuje stagnacją.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    SlavO (06-05-11)

  3. #12
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar SlavO
    Dołączył
    07-04-10
    Skąd
    Bełżyce (Lubelskie)
    Wiek
    30
    Postów
    80
    SOG
    10
    Otrzymał : 3 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Ok już rozumiem. Po około 4 tygodniach sprawdzę, czy dokonane zmiany coś będą dawać - zrobię pomiary, zdjęcia.
    A co jeśli po takim treningu nie czuję zbyt dużej pompy na bicepsach? Robiłem podane przez ciebie ćwiczenia z obciążeniem na 12x,10x,10x,8x - pierwsze ćwiczenie i 10x,8x,8x,6x - drugie ćwiczenie.
    Druga sprawa to czy można do uginania ramion z hantlami dodać suplimacje nadgarstka, żeby bardziej zaokrąglać biceps ?

    Sorry że tak wypytuję ale najbardziej zależy mi na łapach (w sensie, że należą do mojej ulubionej partii ;p) a najbardziej odstają od reszty i chciałem to ogarnąć.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #13
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdrive25000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar mtm
    Dołączył
    10-04-09
    Skąd
    Świnoujście
    Wiek
    31
    Postów
    5,377
    SOG
    399
    Otrzymał : 1,203 SOGi w 711 postach

    Domyślnie

    Jak nie czujesz pompy to dodaj węgli w diecie .

    Śmiało możesz robić supinacje .
    metroflex
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik mtm otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    SlavO (06-05-11)

  6. #14
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar SlavO
    Dołączył
    07-04-10
    Skąd
    Bełżyce (Lubelskie)
    Wiek
    30
    Postów
    80
    SOG
    10
    Otrzymał : 3 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Oki, dorzucę i będzie widać. Dzięki za odp.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #15
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    takie rzeczy jak supinacja czy ustawienia nadgarstków smiało możesz zmieniac(w zasadziebiceps jest na tyle prostą grupą mięśniową że własnie ustawienie nadgarstków ma główny wpływ na rodzaj bodźca jaki dostaje)
    ale na tym zaprzestan na razie nie zmieniaj zakresu powt i liczby serii,daj mięsniom się przyzwyczaić do treningu i zmien go po jakimś czasie inaczej nie dowiesz sięczy poskutkowało.
    pozdro i pytaj smiało po to jest forum
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    SlavO (07-05-11)

  9. #16
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar SlavO
    Dołączył
    07-04-10
    Skąd
    Bełżyce (Lubelskie)
    Wiek
    30
    Postów
    80
    SOG
    10
    Otrzymał : 3 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Ok minął miesiąc więc odpisuje ;)
    Piszę bo może ktoś ma podobny problem, jaki ja miałem.

    Na początek sprawa nie równych łap. Zauważyłem, że sporo się wyrównały, kształt tricepsa w lewej jest trochę inny niż w prawej ale to już inna sprawa, na którą nic nie poradzę. Izolowanie pomogło.
    Druga sprawa - zauważyłem, że robiłem za dużo serii i przepracowywałem mięśnie, teraz robię mniej serii a więcej powtórzeń (robiłem średnio 8-10 powtórzeń a robię 10-13 powtórzeń), tak jak radziliście... zacząłem też robić krótsze przerwy na małe partie - praktycznie o połowę - z 2min na 1min.
    Trochę zmian a sporo pomogły.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. Użytkownik SlavO otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Micek185 (10-06-11)

  11. #17
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Bardzo dobrze,jesli bedziesz postepował analogicznie do reszty ciała to zrozumiesz nasz sport:) jak widac reguła więcej nie znaczy lepiej się sprawdza.
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •