Kilka powodów, dla których powinieneś ćwiczyć nogi(warto przeczytac):


Mocne, umiesnione nogi powinny byc wazne dla wszystkich trenujacych kulturystyke na kazdym poziomie zaawansowania. Tak samo jak bardzo sa wazne dla kulturystow startujacych w zawodach tak powinny byc wazne dla Ciebie.

Aspekt estetyczny

Bardzo istotnym powodem jest estetyczny i proporcjonalny wyglad sylwetki. Wiekszosc ludzi, ktorzy nie trenuja nog ma maly staz na silowni i nie widac u nich jeszcze tej dysproporcji jaka bedzie np:
Osoby cwiczace 2 lata sama górę , robiac z siebie trójkąt , i pozniej stoja na patykach.Mozemy to nazwac Stylem Imprezowicza.

Solidna sylwetka
Trening nog jest waznym krokiem/posunieciem w strone solidnej konstrukcj sylwetki.
Nogi i kregoslup stanowia dla czlowieka pewnego rodzaju rusztowanie. Cwiczenie nog pomaga nam w dalszym rozwijaniu innych parti miesni naszego ciała.Przysiady ze sztangą są ćwiczeniem angażującym wiele podstawowych mięśni, powodują rozwój masy mięśniowej i siły. Pomagaja tez w Martyw ciagu , czy innych cwiczeniach , opieracych sie praca miesni nog.

Efekt anaboliczny
Nie trzeba byc geniuszem zeby zauwazyc, ze na nogach jest duzo miesni. Trening nog dostarcza ogolnego efektu anabolicznego organizmowi(powoduje duzy wrzut potrzebnych hormonow do regeneracji miesni).

Masa miesniowa
Jezeli nie cwiczysz nog rezygnujesz z 'kilku" kilogramow dodatkowej masy miesniowej i to nie tylko na nogach. Chcesz byc wiekszy to cwicz nogi, ta grupa miesniowa pod zadnym wzgledem nie jest gorsza od innych i nie rozumiem dlaczego czesto jest zaniedbywana. Dla mnie pekate uda i lydki sa czyms wrecz "pieknym". Moge nazawac to moja druga miłością <3!

Jest to po czesci moje słowo , ale z pomoca Kolegi z innego forum.
Wiec , Wszelkie prawa autorskie Zastrzegane!
Don't Copy !