Właśnie ostatnio jak wywaliłem rozpiętki to zauważyłem poprawe, dlatego wyrzuciłem.
ale na czym polegała ta poprawa ? przy kształtowaniu mięśni, polecam ćwiczenia na rozciąganie klatki (rozpiętki, przenosy, brama) aby dobrze dokrwić ten mięsień

Przy barkach kieruje się tym: https://www.youtube.com/watch?v=Lq8_vFoAtOU
możesz posłuchać Piotrkowicza, tylko problem z zawodowcami jest taki, że to co na nich działa, nie musi wcale działać na amatorach, dla tego warto próbować i znaleźć dla siebie złoty środek, przy robieniu wszelkich wyciskań na początku treningu po prostu mamy więcej siły, wszelkie wznosy z hantlami są ćwiczeniami izolowanymi, preferuje ćwiczenia izolowane pod koniec treningu, na dobre dobicie mięśni po ćwiczeniach złożonych
Właśnie siady i mc zawsze robie i bardzo dobrze mi to wchodzi, z nogami nie mam wogole problemu bardziej góra, zwłaszcza klatka.
jak Ci dobrze idą nogi to nie będę się wtryniał :), co do klatki to dałbym skosy na początku, bo górę klatki masz do poprawy

Co do BCAA to mam z Activlaba i tam jest 2,5 leucyny tylko na procje i dużo gluty, dlatego chciałem wrzucić 1,5 procji żeby więcej leucyny wyszło (to BCAA kupiłem bo dobre promo było, tak to brałbym Fitmaxa).
skoro chcesz mieć czystą ilość bcaa na porcje to spoko

4. Barki:
- unoszenie w opadzie tułowia siedząc 3s,
- unoszenie na boki stojąc 4s,
- unoszenie sztangielek wzdłuż tułowia 3s,
- wyciskanie siedząc sztangi 4s.
przy unoszeniach na boki stojąc, możesz też robić to ćwiczenie na siedząco, wtedy bardziej wyizolujesz barki i ciało nie będzie za Ciebie oszukiwało

1. Plecy:
- podciąganie szeroko do klatki 4s,
- wiosłowanie nachwyt sztangą 4s,
- wiosło hantlem do boku na skośnej ławce 3s.
- MC 4s,
- ściąganie wyciągu szeroko do ud 3s.
Co do pleców (moja mała sugestia, nie musisz jej brać pod uwagę) to po podciąganiu na drążku możesz dać ściąganie wyciągu drążka do klatki, żeby dobić dobrze najszersze, możesz też wrzucać wiosło końcem sztangi