Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: kreatyna - nie zaszkodzi po przebytym raku jądra

  1. #11
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    20-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    nieprzemakalny pampers i troche ludu do środka ..... miałem akcje z laską nagrzała i uj z tego było jaja bolały później praca na żurawiu co 2 dzień po 16h non stop siedząc zagrzało sie i juz ... ale to i tak dotyka ludzo od 15 roku zycia do xxxxx tu lerzą ludzie na to samo w róznym wieku........ jak ktoś trafi nie lepiej nie je przez 3 dni lewatywa to jest kurwa terror !!!!!!!!! dośc ze sie posrałem to jeszcze dupa szczypała ... ;/ ale wiem ze pedalstwo nie leży w mojej naturze :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar flutebox
    Dołączył
    03-04-10
    Skąd
    Ziemia
    Postów
    958
    SOG
    415
    Otrzymał : 236 SOGi w 118 postach

    Domyślnie

    "nieprzemakalny pampers i troche ludu do środka ..... miałem akcje z laską nagrzała i uj z tego było jaja bolały"
    wyjaśnij mi to tak prosto po ludzku bo wypiłem dwa piwa i nie czaję :)
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?30037-KONKURS-flutebox-21-10-2010/page25&highlight=
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar dstasiu
    Dołączył
    14-04-11
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    KOLEDZY
    po pierwsze trzeba odróżnic ropnie czyli zmiany łagodne od raka jądra
    Ja miałem raka jadra u mnie jadro było niezmienione nie bolało ale jak owijałem je w palcach czułem twardy mały guzek. Zaznaczam twardy bo miękkie moga byc nasieniowody. Poszedłem na USG i juz wiedzieli ze to nie przelewki . Potem szybko operacja, badania histiopatologiczne i niestety RAK ale na szczescie w pierwszym stadium tak ze tylko wyciecie wystarczyło teraz jestem pod obserwacją , chodze na kontrole co pół roku i jest OK juz 4 lata.
    Badajcie sie co miesiac czyli macajcie.
    A teraz moje pytanie co ty miałes zmiane łagodna czy zlosliwa bo to jest róznica?
    PROSZE DAJ ZNAC JAK ZAPYTASZ LEKARZA JESLI MOZESZ CZY PO RAKU JADRA KRETKE MOZNA BRAC BO JA NIESTETY WIZYTE MAM DOPIERO ZA PÓŁ ROKU.
    BEDE BARDZO WDZIECZNY
    Pozdrawiam wszystkich i czekam za odpowiedzią
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    20-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    to pierwsze jak nie chcesz przegrać jaj to 2gie jak laska kusi zwodzi a później sie wypina i idzie w swoja stronę to zajeb jej kopa !

    ok miałem rozmowę z lekarzem przed chwilą dowiedziałem się że takie produkty jak (Kreatyna,glutamina bcaa,boostery testo odżywki białkowe i inne pierdoły nie maja wpływu na nasze jaja...

    spokojnie mozna je stosować :) a z saa można sie bawić jeśli wszystko macie opanowane i odblok przygotowany na starcie ...

    choroba była związana ze stony bakteryjnej zewnetrznej nie moczcie hoooya tam gdzie popadnie hehehe :P a rak czy zapalenie i amputacja to tylko nasze niedopilnowanie i niechęć wizyty u lekarza ....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik piuras86 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    flutebox (16-04-11)

  6. #15
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    20-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    ja nie miałem raka jądra tylko ostre zapalenie najądrzy i zapalenie ropne jądra .... twarde i wielkie jak choleda jak kciuk tylko 2x grubsze...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #16
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar dstasiu
    Dołączył
    14-04-11
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Ciekawi mnie jak wygląda to pod względem onkologicznym czyli czy składnik kreatyna np działa pobudzająco na możliwośc nawrotu choroby
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #17
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    20-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    nie ...zdecydowanie nie ..... kreatyna jest naturalnie wytrzana przez wątrobę i nerki ...... nie wpływa to na nic ....suple to zwiekszone dawki tego co prosukuje nasz organizm no w połowie tak mi sie wydaje ..... pytałem sie i lekarz powiedział ze nie ma to wpływu jak sie tak przejmujesz to nie jedz nic nie pij a zobaczysz ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #18
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar dstasiu
    Dołączył
    14-04-11
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Prawda jest taka ze lekarze najchetniej to by powiedzieli ze wszystko jest szkodliwe
    Ja juz uprawiam ten sport 10 lat no z przerwa na chorobe ktora mnie pól roku weeliminowała. na szczescie nie było chemi bo to niestety rok wyjęty. Przed choroba wlasnie robilem kuracje kreatynowe z białkiem i chce do tego wrócic ale na rozum biorąc jesli to naturalny składnik to nie przyspiesza ani nie powoduje raka. TAK ŻE ZA TYDZIEN ZACZYNAM.
    Dziekii pozdrawiam.
    PAMIETAJCIE MACAJCIE JADRA CO MIESIĄC BO LICHO NIE ŚPI>
    JA MIALEM TO SZCZESCIE W NIESZCZESCIU ŻE SZYBKO ZAREAGOWAŁEM I UDAŁO GNOJA W PORĘ WYRZUCIC Z ORGANIZMU I NIE BYŁO PRZERZUTÓW.
    Pozdrawiam i dziekuje BOGU że znowu mioge czerpac radośc z KUTURYSTYKI kocham przerzucac klamoty :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. Użytkownik dstasiu otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    piuras86 (16-04-11)

  11. #19
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Prezes007
    Dołączył
    11-01-10
    Skąd
    Krakow
    Wiek
    38
    Postów
    120
    SOG
    1
    Otrzymał : 11 SOGi w 11 postach

    Domyślnie

    Jako ze tutaj zaczal sie temat to napisze tutaj w razie czego prosze moda zeby to gdzies przeniosł:

    Z punktu medycznego pewnie przyda sie takie male ułożenie tych wszystkich dolegliwosci:

    ZAPALENIA:
    Zapalenie jadra- moze byc krwiopochodne lub powstaje przez ciaglosc w nastepstwie zapalenia najadrza. Zapalenie najadrza jest czestsze niz jadra z wyjatkiem zapalenia jadra w nagminnym zapaleniu slinianek przyusznych (TAK- powtarzajace sie zapalenie slinianek moze miec wplyw na jadra!). Izolowane zapalenia jadra nalezy do rzadkosci. Gruźlica i rzeżaczka najpierw dotycza najadrza. podczas gdy kila i najpierw w jadrze.

    Zapalenie jadra i najadrza:
    Najczestsza przyczyna sa BAKTERIE (Gram (-)) Do zapalenia dochodzi droga naczyn limfatycznych lub przez nasieniowod gdy istnieje juz zapalenie w ukladzie moczowym (zapalenie prostaty, cewki moczowej, pecherza). Mozliwe jest zapalenie droga krwionosna. Ostre zapalenie jadra moze byc powiklaniem swinki, ospy wietrznej, duru brzusznego, grypy, płonicy, błonicy, zapalenia płuc a u dzieci zapalenia migdałków.
    Objawy ostrego zapalenia- jądra i najądrza są twarde, powiększone, z obrzękiem i rumieniem moszny. Może dojśc do zapalenia ropowiczego z tworzeniem ropni. W jądrze może dojśc do zakrzepowego zapalenia żył, martwicy i tworzenia ropni.

    Zapalenie jądra w przebiegu świnki- najczesciej wystepuje 3-6dni po obrzmieniu ślinianek przyusznych. Objawy: utrata spermatogenezy, zejsciem procesu zapalnego jest małe zwłokniałe jądro.

    Skręt jądra:
    Naczynia żylne i tetnicze powrozka nasiennego mogą ulegac zaciśnieciu przy naglym skrecie wczesniej wspomnianego. Przyczyna może być nagły ruch bądź wysiłek fizyczny.
    Objawy: intensywny ból i obrzęk jądra- UWAGA!!: w ciagu kilku godzin wystepuje martwica!!!

    Nowotwory jąder:
    Stanowią 1% złośliwych nowotworów u mężczyzn.
    Cechy kliniczne: albo bezbolesny guz (guzek), albo obrzmienie i ból jądra. Niektóre guzy produkują hormony i enzymy: AFP, hCG, LDH (wazne w diagnostyce i ustawieniu leczenia, a takze rokowaniu)

    NASIENIAK:
    - najczestszy guz jadra
    - złośliwy
    - wybitnie promienioczuły (można go wyleczyc- jego rokowanie jest dobre!)
    - objawy: wiekszosc chorych zgłasza sie z bezbolesnym guzek jadra, czasem wystepuje ginekomastia (ma to zwiazek z podniesionym hCG)

    Zapalenie prostaty:
    -jest dość popularnym schorzeniem występującym u dojrzałych mężczyzn, najczęściej w przedziale wiekowym 40 - 50 lat ( co nie znaczy ze nie moze sie przydarzyc wczesniej!!)
    - najczęściej jest spowodowane zakażeniem na drodze wstępującej - z dróg moczowych
    - objawy: charakteryzuje się gorączką oraz silnymi bólami krocza, podbrzusza, jak również nasilonymi zaburzeniami w oddawaniu moczu - częstym bolesnym parciem na mocz z pieczeniem w trakcie mikcji. Stercz jest powiększony, obrzęknięty, bolesny, niekiedy jego obrzęk powoduje zatrzymanie moczu. Innymi powikłaniami będą ropień stercza i zapalenie najądrza. Czasami dochodzi do zaburzeń ejakulacji - bolesnego i/lub przedwczesnego wytrysku. Pojawić się może skąpa, śluzowa wydzielina z cewki.

    Rak prostaty:
    czynniki ryzka: czynniki genetyczne, rasowe, DIETA- Dieta z dużą ilością nasyconych tłuszczów, białka, cholesterolu, natomiast z niską ilością selenu, witaminy E i witaminy D sprzyja rozwojowi raka gruczołu krokowego. Działanie ochronne przypisuje się diecie z dużą zawartością warzyw i owoców, produktów zbożowych (ogólnie dieta niskotłuszczowa) tutaj ciekawostka: W leczeniu nowotworu spożycie 30 g zmielonego siemienia dziennie spowodowało po miesiącu spadek o połowę tempa podziałów komórek nowotworowych.
    Tłuszcze wielonienasycone omega 6 (obecne zwłaszcza w oleju roślinnym z soi, kukurydzy, słonecznika i innych olejach z nasion, w margarynie), np. kwas linolowy, stymulują wzrost nowotworów prostaty, przyśpieszają postęp histopatologiczny i zmniejszają przeżywalność pacjentów z rakiem prostaty przy niedostatku tłuszczów wielonienasyconych omega 3, podczas gdy tłuszcze wielonienasycone omega 3 (w oleju rybnym, ale również w lnianym i rzepakowym) mają odwrotne, pozytywne działanie!

    Objawy:
    Początkowo bezobjawowy. W miarę powiększania swojej objętości, powoduje objawy uciskowe sugerujące objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, takie jak częstomocz, utrudnienie oddawania moczu i słaby strumień moczu, nagłe uczucie parcia na mocz i konieczność pilnego jego oddania. U mężczyzn poniżej 55 roku życia rak może się rozwijać bez ewidentnych cech przerostu gruczołu, czyli praktycznie bezobjawowo.

    Podsumowując: Jakiekolwiek zmiany w kształcie, kolorze, odczuciach bólowych, oddawaniu moczu itd powinny Was sklonic aby jak najszyciej udac sie do lekarza!!
    (Jakby ktos byl zaintersowany to w powyzszym tekscie korzystalem z pozycji: "Patologia znaczy słowo o chorobie"- J. Stachura, W. Domagała, "Choroby wewnetrzne"- A.Szczeklik)
    In any given Sunday you can win or lose, the point is to win or lose like a man.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. Użytkownik Prezes007 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    flutebox (17-04-11)

  13. #20
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Prezes007
    Dołączył
    11-01-10
    Skąd
    Krakow
    Wiek
    38
    Postów
    120
    SOG
    1
    Otrzymał : 11 SOGi w 11 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał dstasiu Zobacz post
    Prawda jest taka ze lekarze najchetniej to by powiedzieli ze wszystko jest szkodliwe
    Prawda jest taka ze wiekszosc z nas leczy sie prywatnie wiec jaki problem zmienic lekarza? To prawda ze nieliczni tylko znaja sie na chorobach czy zaburzeniach zwiazanych z kulturystyka ale tacy sa! Swoja droga wsrod znajomych ze srodowiska lekarskiego nie znam osoby ktora by twierdzila ze kreatyna szkodzi..
    In any given Sunday you can win or lose, the point is to win or lose like a man.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  14. Użytkownik Prezes007 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    piuras86 (17-04-11)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •