Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Temat: FBW do oceny

  1. #11
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar GaGa01
    Dołączył
    28-03-11
    Postów
    64
    SOG
    0
    Otrzymał : 6 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    micek ale tak czy siak będziesz ciągnął bicepsem, jest to nieuniknione... nie wyizolujesz pleców, jest to kompletnie niemożliwe...
    to tak jak przy siadzie chciałbyś wyizolować czworogłowe... do tego przy wiośle nie zrobisz mind-muscle, jest to nierealne:)
    no i co ważne wiosło ma przede wszystkim rozciągać a nie spinać, dlatego też przy prawidłowym MC odkładamy sztangę, nie zawsze pompa = masa:)
    do tego jak widzę, że ktoś próbuje wiosłem spinać plecy i jak najmocniej wychyla łokcie w tył to mnie aż krew zalewa...
    w ten sposób odciążasz środek grzbietu, martwy punkt i partia jest w tyle:)
    no i powtórzę, nigdy nie wyizolujesz dużych partii w wolnych ciężarach... to tak jakbyś chciał przy uginanie ramion sztangą łamaną odciążyć biodra, prostownik i brzuch...
    w tych ćwiczeniach pozornie pracujesz tylko jedną partią, tak naprawdę pracuje wiele partii jako pomocnicze:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik GaGa01 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    fallenursus (13-04-11)

  3. #12
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    49
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    sie nie wtracam.
    obserwuje;]
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #13
    Zbanowany Sezonowiec Avatar slon1234
    Dołączył
    13-04-11
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    14
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Hm...

    Wioslowania, Martwe ciagi, Przysiady - to cw. wielokrotnie angazujace, wiesz na czym polega mind-muscle?? Na skupieniu w jednym obszarze jak najwiekszej ilosci neuronow i na swobodnym przeplywie neuronow przez caly rdzen az do mozgu - szczegolnie aktywujac cwiczona partie.

    W uginaniu stojac mozemy tego doswiadczyc jest to pelna izolacja jednostawowa, analogicznie w drag curl czy tez perfect curl i wszelakich innych izolacjach zginaczy upper body oraz lower body. Ale teraz, jesli wiesz (powinienes) ile miesni bierze udzial przy wioslowaniu,martwym ciagu oraz przysiadzie to wyjasnij mi prosze: w ktorej konkretnie partii czujesz mind-muscle?? Powiesz mi zapewne ze przy martwym w prostowniku z kolei w przysiadzie w udach, ale znow: jesli powiem Ci ze soleus pracuje w martwym ciagu O WIELE BARDZIEJ niz prostownik to moze jednak tam bedzie mind-muscle?? albo w przysiadzie gluteus maximus o wiele mocniej niz sam prostownik uda - wlaczajac jego wszystkie glowy.

    "faktycznie podstawowe FBW nie uwzględnia takich cwiczen jak uginanie z sztangą czy jakie kolwiek francuzy bo lepsza sa poręcze"

    Jezeli zle sie skomponuje owe FBW to rzeczywiscie bedzie sie zawiedzionym - bo porecze to cwiczenie aktywujace cale upper body co jest rownoznaczne z rozkladem sil na wszystkie stabilizatory aktywne oraz pasywne - nie ma mowy o detalu! Ale nie widze przeszkod aby zrobic zalozenia planu glownego i pod to dopasowac cwiczenia uzupelniajace z pelnym mind-muscle.

    "przedewszytskim fbw nie ma takiej intensywności jak splity dlatego każda grupa jest trenowana 3 razy na tydzien a nie raz jak w splicie."

    Jesli ktos uwaza ze :
    Przysiad
    wyciag gorny
    wyciskanie lezac
    wyciskanie hantlami siedzac
    porecze

    to FBW - to powiem: ze dobrego FBW nigdy nie widzial.

    "mówiąc krótko jesli ktoś nie potrafi zrobić porządnego wiosłowania bez ciągnięcia bicepsami,niech opuści ego zdejmie po jednym talerzu na stronę i uczy się techniki."

    Czyli izolacja sama lopatka rozumiem?? dobrze - poruszysz obly ale co dalej? latissimus dorsi pracuje wtedy kiedy lokiec znaczaco cofa sie w tyl - wlaczajac przy tym aktywnie oba prostowniki grzbietu - bo nie wiem czy wiesz ale na grzbiecie znajduja sie 2 prostowniki, ktore wchodza w sklad miesni glebokich podzielonych zreszta na dwa pasma: przysrodkowych oraz bocznych. Prostownik grzbietu (tulowia) prostownik karku - oba sa niezwykle istotne! zalamanie jednego z nich powoduje juz przetransferowanie sil na zupelnie inny miesien, co prowadzi do kontuzji albo odcinka piersiowego albo odcinka ledzwiowego - jak kto woli.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #14
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Hollowman
    Dołączył
    27-08-09
    Postów
    54
    SOG
    8
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Hmm to ja w takim razie jestem jakis inny, albo inaczej pojmujemy 'wieksze lapy'. Nie chce miec jakies napakowanej sylwetki. Po prostu jestem szczuply i chcialbym poprawic wyglad. Na wielkich lapach mi jakos nie zalezy (bardziej klatka, kratka i plecy:P) ale mam nadzieje, ze z dobra dieta i cwiczeniami bedzie progres.
    Do niedawna cieszylem sie, ze jestem ektomorfikiem, wczoraj podliczylem ile dieta wynosi to zaczynam przeklinac sam siebie :/

    Dzieki chopaki, odnoszac sie do waszych rad robilbym tak:

    A
    Nogi- Przysiady 3x10
    Klata- Wyciskanie sztangielek 3x12
    Barki- Podciąganie sztangi do brody 3s
    Plecy- MC 3x12
    Triceps- Francuz oburącz 3s
    Biceps- O kolano 3x5

    B
    Nogi- Wykrok 3s
    Klata- Przenoszenie sztangielki 3s
    Barki- Wyciskanie sztangielek w góre 3s
    Triceps- Francuz 3s
    Biceps- Z supinacją 3s
    Łydki- wspięcia 3s
    Plecy- Podciąganie 3s

    Pozdrowko sle
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #15
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    tak samo jest z bieganiem,niby główną grupą sa nogi a udział biorą wszystkie mieśnie naszego ciała,nie chodzi o to by wyizolować maksymalnie dany mięsien bo to jest nie możliwe ale o to by wykonując ćwiczenie na konkretną partię skupić się głównie na tej partii.

    w ten sposób odciążasz środek grzbietu, martwy punkt i partia jest w tyle:)
    wyrzuciłem sztangęi robie siołowanie dwiema hantlami z maksymalnym spięciem pleców co przyczynia się tez do spiecia srodkowego obszaru pleców,to też źle?skoro trenuje plecy to staram się zrobić tak ćwiczenie aby ostatnie powt wyrywały mi mięśnie z pleców.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #16
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar GaGa01
    Dołączył
    28-03-11
    Postów
    64
    SOG
    0
    Otrzymał : 6 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    micek bardzo uogólniasz słowo "plecy", próbujesz spinać dane mięśnie odciążając w ten sposób inne:) dlatego dzięki takiej metodzie nie rozwiniesz porządnie,
    albo szerokości pleców albo grubości pleców, w tym danym momencie nie pracują inne mięśnie grzbietu, dlatego uogólnianie, że spinasz "plecy" jest nie trafne.
    hantle przy wiośle bardzo fajna sprawa, polecam:) jednakże ruch do linii pleców nie wychodząc łokciami poza nią, w ten sposób pracuje cały grzbiet,
    wychodząc poza linie pleców przekazujesz pracę innej partii mięśni.
    możemy skupiać się na danej partii, ale tak czy siak reszta też pracuje.
    slon dobry przykład dał ze słabym gardłem

    PS: przypomniało mi się co usłyszałem w filmiku Słodkiewicza, ironia normalnie:)
    "mam bardzo słabe plecy i miewam bóle dolnego odcinka, dlatego jest taka fajna maszyna izolująca nogi"
    Ostatnio edytowane przez GaGa01 ; 13-04-11 o 17:00
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #17
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    ale czy gdzies masz napisane że przy danym cwiczeniu całkowicie wyizoluję dany mięsien?:) nie,bo to nie realne.
    ale żeby zrozumiec o czym mówię wystrczy zrobić dwa ćwiczenia na plecy :
    -wioslowanie dwiema hantlami,nogi wąsko,stopy przy sobie,pozycja podobna do unoszenia hantli w opadzie(barki) nie duży ciężar x4sety
    -martwy ciąg na ugiętych tu już normalnie x4sety

    efekt bedzie taki że przetrenujemy praktycznie cąłe plecy zaczynając od czworobocznych poprzez hantle,najszerszych przez samo wiołowanie,środek pleców też bedzie mocno pracował bo sam zakres ruchu hantli to wymusi, prostoniki i ogólnie plecy przez ciężki ciąg, koniec końców po wspomnianym wiosłowaniu mogę wziać hantle i robić uginanie na bicepsy bo nie zmęczyłem ich przy wczesniejszym cwiczeniu choc i tak zrobięłm solidny trening pleców w stystemie dzielenia ciała góra-dół(nie mówię tu o fbw czy splicie)
    jak dla mnie kolosalna różnica.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #18
    Zbanowany Sezonowiec Avatar slon1234
    Dołączył
    13-04-11
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    14
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Hollowman - Twoj plan jest niekompletny wrecz powiedzialbym niepotrzebny na Twoim etapie. Przez pierwsze 6 miesiecy powinienes sie skupic na cw. zlotych aktywujacych cale lower body oraz cale upper body bez podzialu na A i B - poki co.

    Wybieramy doslownie 4 najlepsze cwiczenia i na tym bazujemy w 1 mikrocyklu treningowym:

    Przysiad
    Martwy ciag
    Wyciskanie stojac
    Porecze

    Uwierz mi ze wiecej Ci nie potrzeba. Stopniowo pomalutku dokladajac 2,5kg co tydzien - cwiczac 3x w tyg przez 6 tygodni.
    6tyg x 2,5kg = 15kg wiecej na sztandze wzgledem pozycji wyjsciowej. Po tych 6 tyg robisz zbawienny okres tzw. celowego roztrenowania (tydzien przerwy od silowni, zeby znow uwrazliwic receptory w komorkach) i znow dodajemy 2,5kg co tydzien. Po co masz sobie komplikowac sprawe jak mozesz to zrobic w sposob prosty i skuteczny, prawda?? Pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #19
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar GaGa01
    Dołączył
    28-03-11
    Postów
    64
    SOG
    0
    Otrzymał : 6 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    no tak biceps zrobisz normalnie po plecach, z tym się zgadzam i pisałem to od początku, ale pleców po barkach,bicepsie, tricepsie...
    ani rusz, biorąc pod uwagę, że już nawet chwyt jest porządnie osłabiony i przy MC ciężar radykalnie spada i już nawet nie będzie adekwatny do techniki,
    taki jak mówiłeś:) wchodząc przy FBW na jakieś 90% maxa takim systemem nie dasz rady, jest to naprawdę nierealne:) ciągle powtarzam mówimy
    o FBW nie Splicie, FBW kłania się w dużej mierze ku progresowi w ciężarze, nie będzie to możliwe przy takim rozstawie.
    racja grzbiet dostanie po dupie po tych dwóch ćwiczeniach, ale bardziej dostanie po dupie jeżeli zmienimy kolejność partii, potem też samych ćwiczeń,
    bo wiosło w żadnym wypadku nie może być przed MC.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #20
    Zbanowany Sezonowiec Avatar slon1234
    Dołączył
    13-04-11
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    14
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    "efekt bedzie taki że przetrenujemy praktycznie cąłe plecy zaczynając od czworobocznych poprzez hantle,najszerszych przez samo wiołowanie,środek pleców też bedzie mocno pracował bo sam zakres ruchu hantli to wymusi, prostoniki i ogólnie plecy przez ciężki ciąg,"

    Mam prosbe czy moglbys pisac bardziej skladnie?? Bo mniej wiecej wiem o co ci chodzi ale tylko mniej wiecej..

    Jesli robisz wioslowanie unilateralne to absolutna podstawa jest : STABILNA POZYCJA - czego niestety zlaczone stopy nie umozliwiaja - gdyz jest to pozycja najslabsza ze wszystkich stabilizujacych - najmocniejsza jest : rozstaw na szerokosci barkow. Wioslowanie unilateralne to cw. dosc wysokie ciezarowo - gdzie to wlasnie ciezar dyktuje warunki - mowiac wprost. Jak GaGa01 slusznie wspominal : grzbiet nalezy rozciagac a nie spinac - spinajac grzbiet uzyskujesz efekt sily izometrycznej, ktora na nic sie zdaje w przelozeniu na mase miesniowa (choc istnieja nieoficjalne pogloski ze przyczynia sie do hiperplazji). Martwy ciag po wioslowaniu? Zasada jest taka: ze najpierw nalezy wykonywac cw. najciezsze - martwy ciag nalezy do takiego wlasnie ciezkiego liftu, gdzie jest wyraznie zaakcentowany deadstart oraz aktywuje cale lower body oraz upper body - w takim wypadku unilateralne wioslowanie sztangielka stanie sie jego targetem i przy okazji odciazy osiowo kregoslup. Robiac najpierw wioslowanie - odciazamy osiowo kregoslup by za chwile znow go obciazyc? cos tu nie gra, Panie kolego:) Jesli chcesz na prawde poczuc caly grzbiet to zrob kiedys martwy ciag ze szrugsem - sztanga przebywa cala droge "idac" po naszym calym grzbiecie, aktywacja wyglada nastepujaco:
    Prostownik tulowia - dolne rejony miesni najszerszych - srodkowe rejony miesni najszerszych - gorne rejony miesni najszerszych - oba obłe(wiekszy i mniejszy) cale czworoboczne i wszystkie partie antagonistyczne i aktywne stabilizatory do powyzej wymienionych. I masz caly grzbiet w 1 cw, prawda ze to proste??:) pozniej mozna zrobic juz jakies cw. targetowe i masz PELNY kompletny trening - co najwazniejsze tresciwy a nie ze tak brzydko to nazwe "zawalenie" sie 5 cwiczeniami z czego 2 zrobisz dobrze.

    "zrobięłm solidny trening pleców w stystemie dzielenia ciała góra-dół(nie mówię tu o fbw czy splicie)"

    Gora-dol to nic innego jak system dzielony.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •