Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Kontuzja lokcia

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar Nikos
    Dołączył
    20-03-10
    Postów
    79
    SOG
    16
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie Kontuzja lokcia

    Witam,robilem barki i opuscilem sztange zbyt nisko 90 kg przy cienkiej rozgrzewce i po skonczeniu czulem bol ale kontynulowalem cwiczenia bo jeszcze mialem triceps , po 3 dniach nie czulem juz bolu itd , przy kolejnym treningu barkow lokiec sie odzywa lecz troche mniej i po skonczonej seri bol mija , barki mozna robic , lecz gorzej jest z tricepsem bo np francuza to niemam poco podchodzic bo zawet maly ciezar i czuje przeskakiwanie jakiejs kulki i bul , upartego bym zrobil ale nie robie , nie sprawia mi bulu wyciskanie w waskim i roznego rodzaju wyciagi itd.

    teraz opisze troche moje spostrzezenia :

    lokiec nawet jak nie boli przy odpowiednil ulozeniu reki moge spowodowac ze cos przeskoczy jakby nie bylo na swoim miejscu ale niezawsze.

    bol sprawia mi glownie takie cos jak francuskie wyciskanie i jak np odkladam ciezka sztangielke po cwiczeniu na klate i wtedy reka lekko sie wygnie i czuje ten bol.

    bol wystepuje z zewnetrznej strony lokcia , po skonczonym cwiczeniu przestaje prawie odrazu bolec , kiedy nastapila kontuzja robilem wyciskanie sztangi z przez glowy

    teraz pytanie do was :

    czekac az samo sie wyleczy ? napewno zrezygnuje z francuza i zmniejsze ciezary na barki czy moze wogole nie robic trica i barkow przez chociaz 1-2 tygodnie ??

    jak bardzo grozne to moze byc i czy mam sie zaczac martwic ?

    pozdrawiam za madre odp sogi !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowanyTagger Second Class
    Avatar Rokita
    Dołączył
    16-04-10
    Skąd
    Radom
    Wiek
    29
    Postów
    70
    SOG
    33
    Otrzymał : 10 SOGi w 7 postach

    Domyślnie

    Nikos mam ten sam problem, też mi przeskakuje w łokciu i przy okazji towarzyszy przy tym nieprzyjemny ból.
    Ja rozgrzewam dokładnie łokiec i nie boli przed jakimś ćwiczeniem np: prostowanie ramion na wyciągu zakłam trzy sztabki i wykonuje 40 ruchów, przerwa i ćwiczę już normalnie.
    Dobrze sie rozgrzewaj i będzie dobrze.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    I takie są zawsze skutki lekceważenia rozgrzewki.. Francuz rób hantlami, najlepiej oddzielnie lewa i prawa ręka. Będziesz mógł bardziej kontrolować ruch, chociaż ja bym go wgl odpuścił na jakiś czas. To samo jeśli chodzi o pompki na poręczach. Wyciskania na barki hantlami do kąta prostego, lekko
    Jakiś przeciwzapalny żel też by nie zaszkodził, polecam voltaren, keto spray forte/ketonal/fastum.
    No i tak jak napisał Rokita, dobrze dogrzewaj łokcie przed treningiem, a nie pięć razy machniesz rękoma i ogień ze złomem.

    Aha, możesz też spróbować dodawać więcej imbiru do potraw, Chunga coś wspominał też o mostkach z kurczaka

    Może Hermann albo Dino będzie mógł powiedzieć coś więcej
    trzymaj się
    Ostatnio edytowane przez luo ; 07-04-11 o 16:04
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. Użytkownik luo otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Nikos (07-04-11)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •