Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Kolejny ¶wie¿ak szuka rad expertów :)

  1. #1
    Sezonowiec Avatar chropowata_technika
    Do³±czy³
    31-03-11
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie Kolejny ¶wie¿ak szuka rad expertów :)

    Witam panowie (Panie)

    Chcia³bym zacz±æ przygodê z si³owni±, g³ównie na sam pocz±tek chodzi mi o wygl±d, troszkê przytyæ i miê¶nie zbudowaæ, je¿eli to mi siê uda oczywi¶cie kolejny krok to si³a.

    Krótko powiem ¿e z budowy jestem szczup³y, od 3 dni nie pale (pali³em ok 10 lat) i mam wilczy apetyt dlatego doszed³em do wniosku ¿e to dobry czas na diete i zabranie siê troszke za siebie .... tylko nie wiem jak zacz±æ. Przeczyta³em wiele artyku³ów na temat od¿ywania siê tak¿e mniej wiêcej czaje ocb. Wspólnie z kumplem mamy miejsce na si³ownie, brakuje tylko sprzêtu :) na allegro widzia³em ok 70kg ciê¿arów za nie wielkie pieni±dze 400z³ - 500z³ tak¿e jestem sk³onny za zakup bo my¶lê ¿e na sam pocz±tek wiêcej nam nie trzeba a dokupic nie problem.

    Wielka niewiadoma to od¿ywki ? czyli co na pocz±tek ? widzia³em bia³ko w dobrej cenie na allegro z Ostrovi tylko czy jest sens to braæ ? i czy mo¿na ? kolejna sprawa to wspomagacze typu metka ? oczywi¶cie chcia³bym to wszystko z g³owa robiæ a nie szybko i bez sensu. Dorad¿cie co dobre na pocz±tek, jakie witaminy, i ogólnie jak sie zabraæ za to wszystko.

    b±dzmy w kontakcie pozdro

    Tak jak napisa³em wczesniej palenie fajek to ju¿ przesz³o¶æ, teraz interesuje mnie dieta i mo¿e za miesi±c zacznê æwiczyæ.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów do¶wiadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Do³±czy³
    25-01-09
    Sk±d
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzyma³ : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domy¶lnie

    Witaj!
    skoro ju¿ troche poczyta³e¶ o diecie to wiesz zê to bedzie podstawa,nie rzucaj siê od razu na g³êbokie wody ale stopniowo zmieniaj nawyki ¿ywieniowe zwracaj uwagê na to co kupujesz,wybieraj warto¶ciowe produkty,jedz du¿o i zdrowo czyli warzyw te¿ musisz dostarczaæ du¿o s± to naturalne ¼ród³a witamin,na sam poczatek tylko dieta nie musisz czego kolwiek kupowac ¿adnych odzywek.
    teraz sprawa sprzetu,nie wiem ile chcesz siê zajmowac tym sportem ale jesli to nie problem mo¿e masz dostep do profesjonalnej si³owni? p³acisz czasem po 50z³ miesiecznie ale masz dostep do ca³ej masy profesjonalnego sprzetu,pomysl nad tym.
    Wybra³es ju¿ jaki¶ trening którym by¶ chcia³ lecieæ?
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Avatar chropowata_technika
    Do³±czy³
    31-03-11
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Narazie nic nie wybiera³em bo musze sie zastanowiæ jak to wszystko pogodziæ z praca w systemie 4 brygadowym. Narazie dieta i zobaczymy jak to wszystko bêdzie wygl±da³o. Co do si³owni to oczywi¶cie ¿e mam dostêp do takowej ale wracaj±c z pracy np. po 1 zm. i potem wyjazd na si³ke to jednak mêcz±ce a mam miejsce w domu i z tego co czyta³em do æwiczeñ na mase nie trzeba urozmaiceñ a jedynie ³aweczke, gryfy prosty i ³amany + jakie¶ hantle. Zreszta ta kwesta jest jeszce do obgadania.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #4
    Bywalec Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar opalinho
    Do³±czy³
    31-08-09
    Postów
    648
    SOG
    104
    Otrzyma³ : 64 SOGi w 57 postach

    Domy¶lnie

    [QUOTE=chropowata_technika;406326]Narazie nic nie wybiera³em bo musze sie zastanowiæ jak to wszystko pogodziæ z praca w systemie 4 brygadowym. Narazie dieta i zobaczymy jak to wszystko bêdzie wygl±da³o. Co do si³owni to oczywi¶cie ¿e mam dostêp do takowej ale wracaj±c z pracy np. po 1 zm. i potem wyjazd na si³ke to jednak mêcz±ceQUOTE]

    My¶lisz, ¿e inni nie pracuj±, nie ucz± siê tylko le¿±, æwicz± i wpierdalaj±?! Z takim podej¶ciem to sobie daj spokój. Ja pracujê na 3 zmiany i jako¶ chodzê ca³y czas, czy to przed prac± czy po. Nie widzê ¿adnego problemu, dla chc±cego nic trudnego.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Avatar chropowata_technika
    Do³±czy³
    31-03-11
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Kolego podejscia jak bym nie mia³ to bym sobie dalej pali³ papieroski i pi³ pare browarków dziennie, skoro szukam rad to chyba powa¿nie my¶lê o tym a si³ownia przed czy po pracy nie bêdzie dla mnie stanowi³a problemu, chodzi mi o swoja si³ke jak wspomnia³em a nie taka profesionaln± bo na nia musze doje¿dzaæ autobusem ;) i w tym problem ... wole pozostaæ przy wersji pocz±tkowej czyli w³asny sprzêt
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #6
    Bywalec Osi±gniêcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar m@bi
    Do³±czy³
    22-02-07
    Sk±d
    Wroc³aw
    Wiek
    34
    Postów
    738
    SOG
    42
    Otrzyma³ : 43 SOGi w 40 postach

    Domy¶lnie

    E tam z tymi wszystkimi sprzêtami pse³do PRO to ja bym uwa¿a³ ^^ Nie potrzebnie ludzie siê jaraj± i wchodz± na atlasy itp. Ja mam dostêp tez to takiej si³owni a praktycznie korzystam z wyci±gów tylko na plecy ;q ( ale i tak wiêkoszo¶æ robie wolnymi ciê¿arami, czasami jeszcze biceps i triceps mi sie zdarzy robiæ na przyrz±dach ale to rzadko¶æ) Jak masz du¿o miejsca i zapa³ to kupuj sprzêt nawet siê nie zastanawiaj, taki sprzêt duzo nie traci na warto¶ci wiem sam po sobie mia³em gara¿ to mia³em w³asny sprzêt idziesz robiæ trening zero kolejek spokoj itp. Jak ci sie spodoba ten sport to podejrzewam ¿e kupisz mnóstwo sprzêtu i bêdziesz rós³ w domowym zaciszu :) Kiedys to przelicza³em u mnie si³ownia kosztuje 80 z³ miesi±c x 12 miesiêcy w rok daje nam 960 z³ to mia³bym taki sprzêt licz±c ze æwicze ponad 3 lata ze hoho :q Dobra koñczê te wypociny :D POZDRO o/
    Tylko naturalne produkty !!!
    koks = gówno
    gówno = twoje cia³o
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Demonek
    Do³±czy³
    03-04-09
    Postów
    212
    SOG
    2
    Otrzyma³ : 15 SOGi w 13 postach

    Domy¶lnie

    Ja æwiczê w domu (w mieszkaniu aby byæ konkretnym). Mam sztangê prost±, ³aman±, ³aweczkê ze stojakami, hantle + jakie¶ 110 kg obci±¿enia i spokojnie daje radê tym opêdzlowaæ wszystkie partie.

    plusy:

    - æwiczysz kiedy chcesz (ja startujê ok. 21:00 jak dzieciak ju¿ ¶pi)
    - nie czekasz w kolejce
    - mo¿esz æwiczyæ równie¿ w nd

    minusy:

    - jak nie masz wyro¶niêtego brata/ ojca/ syna to kiepsko z asekuracj± (u mnie b. cierpi z tego powodu klatka)
    - brak wyci±gów (ja nie mam, Ty mo¿e gdzie¶ wpakujesz). Wolne ciê¿ary s± ok, ale jednak czas wyci±gi siê przydaj±
    - æwiczysz sam a to oznacza, ¿e nikt Ciê nie pogoni jak np. qmpel na si³owni. Mnie czasem zdarza siê kilkuminutowa "zawieszka" miêdzy seriami, ¿e po prostu gapiê siê w ¶cianê :)

    Co do od¿ywek to na razie olej temat. Bêdziesz rós³ ³adnie na samym ¿arciu. Jak dojdziesz do zastoju to mo¿e wtedy jakie¶ od¿ywy. Oczywi¶cie dietkê ju¿ mo¿esz wyliczaæ i stosowaæ.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    Weteran5000 punktów do¶wiadczeniaTrzech znajomychStworzenie albumu zdjêæTagger First Class
    Avatar PanT
    Do³±czy³
    11-11-07
    Sk±d
    Podkarpacie
    Wiek
    31
    Postów
    201
    SOG
    220
    Otrzyma³ : 28 SOGi w 21 postach

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Demonek Zobacz post
    - brak wyci±gów (ja nie mam, Ty mo¿e gdzie¶ wpakujesz). Wolne ciê¿ary s± ok, ale jednak czas wyci±gi siê przydaj±
    - æwiczysz sam a to oznacza, ¿e nikt Ciê nie pogoni jak np. qmpel na si³owni. Mnie czasem zdarza siê kilkuminutowa "zawieszka" miêdzy seriami, ¿e po prostu gapiê siê w ¶cianê :)
    I tu siê mylisz kolego drogi ;) Ja równie¿ cwiczê sam urz±dzi³em sobie si³ownie w pokoju i dajê radê. Powiem Ci ¿e kupi³em sufitowy wyci±g za 90 z³ i bardzo dobrze siê sprawuje. Trzeba wywiercic tylko 8 dziur w suficie i elegancko siê trzyma. Dlatego polecam Ci ten sposób.

    Co do cwiczenia samemu to zawsze mo¿esz zwerbowac jakiego¶ kolegê/s±siada i mo¿ecie cwiczyc razem przecie¿ ;)

    Pozdrawiam.
    Jeste¶ wart tyle - ile wiesz o swojej sile !
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Demonek
    Do³±czy³
    03-04-09
    Postów
    212
    SOG
    2
    Otrzyma³ : 15 SOGi w 13 postach

    Domy¶lnie

    ¯ona by mnie za jaja powiesi³a jakbym wyci±g zamontowa³, chcia³em przecie¿ :)

    A co do s±siada/ kolegi. Ledwo paru którzy æwicz±, robi± to na si³owni publicznej. Nie znalaz³em nikogo z s±siedztwa kto mia³by ochotê pomachaæ ¿elastwem.

    Ps. Na jakie ko³ki podwiesi³e¶ wyci±g? Do ilu kg powinien utrzymaæ?
    Ostatnio edytowane przez Demonek ; 11-04-11 o 07:28
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  10. #10
    Moderator #Trening Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów do¶wiadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Do³±czy³
    25-01-09
    Sk±d
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzyma³ : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domy¶lnie

    przypominam ze to nie dzia³ sprzet.prosze wrócic do topicku.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •