Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Kolejny świeżak szuka rad expertów :)

  1. #1
    Sezonowiec Avatar chropowata_technika
    Dołączył
    31-03-11
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Kolejny świeżak szuka rad expertów :)

    Witam panowie (Panie)

    Chciałbym zacząć przygodę z siłownią, głównie na sam początek chodzi mi o wygląd, troszkę przytyć i mięśnie zbudować, jeżeli to mi się uda oczywiście kolejny krok to siła.

    Krótko powiem że z budowy jestem szczupły, od 3 dni nie pale (paliłem ok 10 lat) i mam wilczy apetyt dlatego doszedłem do wniosku że to dobry czas na diete i zabranie się troszke za siebie .... tylko nie wiem jak zacząć. Przeczytałem wiele artykułów na temat odżywania się także mniej więcej czaje ocb. Wspólnie z kumplem mamy miejsce na siłownie, brakuje tylko sprzętu :) na allegro widziałem ok 70kg ciężarów za nie wielkie pieniądze 400zł - 500zł także jestem skłonny za zakup bo myślę że na sam początek więcej nam nie trzeba a dokupic nie problem.

    Wielka niewiadoma to odżywki ? czyli co na początek ? widziałem białko w dobrej cenie na allegro z Ostrovi tylko czy jest sens to brać ? i czy można ? kolejna sprawa to wspomagacze typu metka ? oczywiście chciałbym to wszystko z głowa robić a nie szybko i bez sensu. Doradżcie co dobre na początek, jakie witaminy, i ogólnie jak sie zabrać za to wszystko.

    bądzmy w kontakcie pozdro

    Tak jak napisałem wczesniej palenie fajek to już przeszłość, teraz interesuje mnie dieta i może za miesiąc zacznę ćwiczyć.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Witaj!
    skoro już troche poczytałeś o diecie to wiesz zę to bedzie podstawa,nie rzucaj się od razu na głębokie wody ale stopniowo zmieniaj nawyki żywieniowe zwracaj uwagę na to co kupujesz,wybieraj wartościowe produkty,jedz dużo i zdrowo czyli warzyw też musisz dostarczać dużo są to naturalne źródła witamin,na sam poczatek tylko dieta nie musisz czego kolwiek kupowac żadnych odzywek.
    teraz sprawa sprzetu,nie wiem ile chcesz się zajmowac tym sportem ale jesli to nie problem może masz dostep do profesjonalnej siłowni? płacisz czasem po 50zł miesiecznie ale masz dostep do całej masy profesjonalnego sprzetu,pomysl nad tym.
    Wybrałes już jakiś trening którym byś chciał lecieć?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Avatar chropowata_technika
    Dołączył
    31-03-11
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Narazie nic nie wybierałem bo musze sie zastanowić jak to wszystko pogodzić z praca w systemie 4 brygadowym. Narazie dieta i zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało. Co do siłowni to oczywiście że mam dostęp do takowej ale wracając z pracy np. po 1 zm. i potem wyjazd na siłke to jednak męczące a mam miejsce w domu i z tego co czytałem do ćwiczeń na mase nie trzeba urozmaiceń a jedynie ławeczke, gryfy prosty i łamany + jakieś hantle. Zreszta ta kwesta jest jeszce do obgadania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar opalinho
    Dołączył
    31-08-09
    Postów
    648
    SOG
    104
    Otrzymał : 64 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    [QUOTE=chropowata_technika;406326]Narazie nic nie wybierałem bo musze sie zastanowić jak to wszystko pogodzić z praca w systemie 4 brygadowym. Narazie dieta i zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało. Co do siłowni to oczywiście że mam dostęp do takowej ale wracając z pracy np. po 1 zm. i potem wyjazd na siłke to jednak męcząceQUOTE]

    Myślisz, że inni nie pracują, nie uczą się tylko leżą, ćwiczą i wpierdalają?! Z takim podejściem to sobie daj spokój. Ja pracuję na 3 zmiany i jakoś chodzę cały czas, czy to przed pracą czy po. Nie widzę żadnego problemu, dla chcącego nic trudnego.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Avatar chropowata_technika
    Dołączył
    31-03-11
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Kolego podejscia jak bym nie miał to bym sobie dalej palił papieroski i pił pare browarków dziennie, skoro szukam rad to chyba poważnie myślę o tym a siłownia przed czy po pracy nie będzie dla mnie stanowiła problemu, chodzi mi o swoja siłke jak wspomniałem a nie taka profesionalną bo na nia musze dojeżdzać autobusem ;) i w tym problem ... wole pozostać przy wersji początkowej czyli własny sprzęt
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Bywalec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar m@bi
    Dołączył
    22-02-07
    Skąd
    Wrocław
    Wiek
    35
    Postów
    738
    SOG
    42
    Otrzymał : 43 SOGi w 40 postach

    Domyślnie

    E tam z tymi wszystkimi sprzętami psełdo PRO to ja bym uważał ^^ Nie potrzebnie ludzie się jarają i wchodzą na atlasy itp. Ja mam dostęp tez to takiej siłowni a praktycznie korzystam z wyciągów tylko na plecy ;q ( ale i tak więkoszość robie wolnymi ciężarami, czasami jeszcze biceps i triceps mi sie zdarzy robić na przyrządach ale to rzadkość) Jak masz dużo miejsca i zapał to kupuj sprzęt nawet się nie zastanawiaj, taki sprzęt duzo nie traci na wartości wiem sam po sobie miałem garaż to miałem własny sprzęt idziesz robić trening zero kolejek spokoj itp. Jak ci sie spodoba ten sport to podejrzewam że kupisz mnóstwo sprzętu i będziesz rósł w domowym zaciszu :) Kiedys to przeliczałem u mnie siłownia kosztuje 80 zł miesiąc x 12 miesięcy w rok daje nam 960 zł to miałbym taki sprzęt licząc ze ćwicze ponad 3 lata ze hoho :q Dobra kończę te wypociny :D POZDRO o/
    Tylko naturalne produkty !!!
    koks = gówno
    gówno = twoje ciało
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Demonek
    Dołączył
    03-04-09
    Postów
    212
    SOG
    2
    Otrzymał : 15 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    Ja ćwiczę w domu (w mieszkaniu aby być konkretnym). Mam sztangę prostą, łamaną, ławeczkę ze stojakami, hantle + jakieś 110 kg obciążenia i spokojnie daje radę tym opędzlować wszystkie partie.

    plusy:

    - ćwiczysz kiedy chcesz (ja startuję ok. 21:00 jak dzieciak już śpi)
    - nie czekasz w kolejce
    - możesz ćwiczyć również w nd

    minusy:

    - jak nie masz wyrośniętego brata/ ojca/ syna to kiepsko z asekuracją (u mnie b. cierpi z tego powodu klatka)
    - brak wyciągów (ja nie mam, Ty może gdzieś wpakujesz). Wolne ciężary są ok, ale jednak czas wyciągi się przydają
    - ćwiczysz sam a to oznacza, że nikt Cię nie pogoni jak np. qmpel na siłowni. Mnie czasem zdarza się kilkuminutowa "zawieszka" między seriami, że po prostu gapię się w ścianę :)

    Co do odżywek to na razie olej temat. Będziesz rósł ładnie na samym żarciu. Jak dojdziesz do zastoju to może wtedy jakieś odżywy. Oczywiście dietkę już możesz wyliczać i stosować.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTrzech znajomychStworzenie albumu zdjęćTagger First Class
    Avatar PanT
    Dołączył
    11-11-07
    Skąd
    Podkarpacie
    Wiek
    31
    Postów
    201
    SOG
    220
    Otrzymał : 28 SOGi w 21 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demonek Zobacz post
    - brak wyciągów (ja nie mam, Ty może gdzieś wpakujesz). Wolne ciężary są ok, ale jednak czas wyciągi się przydają
    - ćwiczysz sam a to oznacza, że nikt Cię nie pogoni jak np. qmpel na siłowni. Mnie czasem zdarza się kilkuminutowa "zawieszka" między seriami, że po prostu gapię się w ścianę :)
    I tu się mylisz kolego drogi ;) Ja również cwiczę sam urządziłem sobie siłownie w pokoju i daję radę. Powiem Ci że kupiłem sufitowy wyciąg za 90 zł i bardzo dobrze się sprawuje. Trzeba wywiercic tylko 8 dziur w suficie i elegancko się trzyma. Dlatego polecam Ci ten sposób.

    Co do cwiczenia samemu to zawsze możesz zwerbowac jakiegoś kolegę/sąsiada i możecie cwiczyc razem przecież ;)

    Pozdrawiam.
    Jesteś wart tyle - ile wiesz o swojej sile !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Demonek
    Dołączył
    03-04-09
    Postów
    212
    SOG
    2
    Otrzymał : 15 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    Żona by mnie za jaja powiesiła jakbym wyciąg zamontował, chciałem przecież :)

    A co do sąsiada/ kolegi. Ledwo paru którzy ćwiczą, robią to na siłowni publicznej. Nie znalazłem nikogo z sąsiedztwa kto miałby ochotę pomachać żelastwem.

    Ps. Na jakie kołki podwiesiłeś wyciąg? Do ilu kg powinien utrzymać?
    Ostatnio edytowane przez Demonek ; 11-04-11 o 07:28
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    przypominam ze to nie dział sprzet.prosze wrócic do topicku.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •