Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: W jakim wieku SIłownia

  1. #11
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Trzech znajomych3 miesiące zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar INSIDER
    Dołączył
    26-03-11
    Skąd
    Bytom
    Wiek
    30
    Postów
    302
    SOG
    16
    Otrzymał : 18 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    Ja zaczynałem w 16 roku zycia ..
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaTagger First ClassWeteranOverdrive
    Avatar xxmłodyxx
    Dołączył
    11-01-09
    Skąd
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Postów
    3,550
    SOG
    544
    Otrzymał : 504 SOGi w 231 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1812 Zobacz post
    rocky, jak się rozrasta szkielet?? Kość zostaje poddawana coraz większym ciężarom i stara się wzmocnić przez co zaczyna rosnąć na grubość a nie długość. Jak pisałem nie jestem znawcą, ale mam niskorosłość i wiem trochę o tym temacie, licząc, że jeszcze mogę urosnąć nie ćwiczyłem
    i urosłes przez to ze nie cwiczyłes? Ja zaczołem trenowac jakies 3 lata temu chyba. to miałem wtedy rocznikowo 14..ale nie były to treningi całego ciała tylko bic tric i klata i tylko czasami. do tego duzo przerw. A wzrostem nie grzesze tez
    Ani wódka, ani dropsy nie smakuja tak jak koksy:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie

    to ile urośniecie jest w dużej mierze już w waszym DNA do tego dochodzi sposób odżywiania a siłownia.. raczej jesli z glowa wielkiej krzywdy nie zrobi chyba ze mowa o bezsensownym machaniu ciezarami i braniu sie za saa w wieku bardzo mlodym
    "Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    500 punktów doświadczeniaTagger Second Class1 rok zarejestrowany
    Avatar lukasz1812
    Dołączył
    28-03-11
    Skąd
    Wrocław
    Wiek
    33
    Postów
    22
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxmłodyxx Zobacz post
    i urosłes przez to ze nie cwiczyłes? Ja zaczołem trenowac jakies 3 lata temu chyba. to miałem wtedy rocznikowo 14..ale nie były to treningi całego ciała tylko bic tric i klata i tylko czasami. do tego duzo przerw. A wzrostem nie grzesze tez
    Nie urosłem bo cierpię na chorobę związaną z tarczycą- niskorosłość i mam tylko 160 cm. Moje kości mają obecnie 23 lata gdzie ja mam 20
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pumbas
    Dołączył
    24-10-08
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    31
    Postów
    1,059
    SOG
    308
    Otrzymał : 299 SOGi w 189 postach

    Domyślnie

    gdzieś się naczytałem, że:
    to ile ma się urosnąć zapisane jest w genach i nie zmienią tego jakieś tam ciężary, chociaż mogą one przyspieszyć osiągnięcie maksymalnego wzrostu zapisanego w genach (większy poziom hormonu wzrostu blabla)

    Brzmi to dla mnie ok i tego się trzymam :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    panowie, pół prawdy pół bujdy,
    trenigiem siłowym można jednak manipulowac układem kostntym,kościec ludzki kształtuje się mniejwięcej do 23roku życia a wtym czasei można dużo zdziałać za pomoca treningu,np kojarzycie może szewską klatkę? (zapadnieta) przy każdej rehabilitacji poleca się ciągłe ćwiczenia rozciągające właśnie klatkę z za pomoca tego ją kształtować.
    podobnie jest też z innymi kośćmi,za pomocą coraz większych ciężarów wzmacniamy układ kostny,było wiele badań które wskazywały jednozanacznie-ćwiczenia nia mają wpływu na wzrost bo jest to jak już wczesniej wspominaliście uwarunkowane genetycznie ale z drugiej strony jak widzi się kulturystę zawodowego który ma powyżej 170cm wzrostu jak np Tony Freeman to już uważa się go za bardzo wysokiego(on ma ok180) coś w tym jest być moze tylko to że niższej osobie jest łatwiej zbudować większa mase a być może... :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #17
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Micek185 Zobacz post
    panowie, pół prawdy pół bujdy,
    trenigiem siłowym można jednak manipulowac układem kostntym,kościec ludzki kształtuje się mniejwięcej do 23roku życia :)
    To nie wiek wzrostu kości,a ich kształtowania. Największy wzrost obserwuje się między 16,a 18 rokiem życia.U chłopców w wieku 18lat kończy się proces zrastania kości długich z trzonami. Pomiędzy 20,a 25 rokiem życia kończy się wiek dorastania płciowego człowieka. Stabilizuje się psychika co widać choćby na forum iż często młodziaki są bardzo impulsywni i zamiast coś przemyśleć odpowiadają jak z karabinu :]
    A co do tego jak ktoś tam ujął ,że geny,a człowiek nie ma wpływu to bujda. Na wzrost i ogólny rozwój ma wiele czynników od środowiska począwszy poprzez dbania o zdrowie np. przez właściwe żywienie, sen, wypoczynek, nauke oraz sport, rodzaj, intensywność czy jego brak ,a nawet miejsca zamieszkania tj wieś, miasto itp..
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 30-03-11 o 22:30
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •