Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Dieta w moim wykonaniu proszę o spr.

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Maj00r
    Dołączył
    01-05-10
    Postów
    185
    SOG
    4
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie Dieta w moim wykonaniu proszę o spr.

    Witam.
    16 lat 178 cm wzrostu
    waga: 60/61 kg
    Cel: masa bez żadnego fatu

    Moje treningi pon śrd pt siłownia wt czw sob bieganie niedziela rower

    A więc tak czytałem bardzo dużo artykułów o diecie co powinno się jeść itd i od 2 tygodni stosuje taką diete no nie wiem czy to można nazwać dioetą poprostu staram się dobrze odżywiać czyli: makaron/kasza gryczana/ryż biały i brązowy jakieś mięcho z białkiem śniadanie przeważnie owsianka na wodzie w szkole chleb razowy z szynka z piersi z kuraka a na kolacje chleb razowy z piersi z kuraka i z ryba i takie moje jest zdrowe odżywianie wspomne że chodzę do szkoły i tego 2 posiłku w szkole chleb razowy nie dam rady zmienić mój cel to masa bez żadnego fatu i myślałem nad swoją dietą i jednak taka dieta to prawie nic zdecydowanie za mało więc czy ta druga którą niżej rozpisze by dała większe efekty niż ta poprzednia chodzi mi o mase mięsniową przytycie głównie

    Śniadanie owsianka
    śniadanie w szkole chleb razowy z piersi z kuraka + tłuszcz np orzechy
    obiad ryż biały/brązowy lub makaron/kasza gryczana do tego jhakies mięcho z białkiem lub ryba + tłuszcz np orzechy
    obiad po treningowy ryż brązowy do tego tuńczyk
    i kolacja co do kolacji to kompletnie nie mam pojęcia wiadomo lepiej by było zamienić na coś innego niz chleb razowy więc nie wiem dajcie mi pare pomysłów. Dodam że jestem uczulony na nabiał czyli wszystkie przetwory mleczne jak jajko mleko twaróg itd więc z tym mam lipe więc co byście proponowali na kolacje? Wiem że to nie będzie całkowicie poprawna dieta ale chociaż minimum poprawen diety żeby były efekty nieco lepsze a po wakacjach zaczne z poprawną dietą ćwiczenia

    Co by było lepsze dla mnie na mase zdecydowanie ta 2 rozpiska proszę o pomoc i prosze o przeczytanie wszystkiego co napisałem z góry wielkie dzieki
    tutaj moje zdjęcie jak to wygląda [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Sniadanie -pwsianka to za mało potrzebne ci jest jeszcze białko i tu doskonale sprawdzają się jajka,ewentualnie twaróg jesłi zalezy ci na długim wchłanianiu białka a wiesz że w najblzszym czasie nie dostarczysz dobrej jakości białka,ja równiez nie polecam nikomu spożywania tłuszczu za rana,bo uważam że jest nie poztrzrebny szczególnie dlatego że energia już będzie pozyskiwana z ww.ale zaraz sięwypowiedzą bardziej doświadczeni odemnie.
    drugi posiłek w szkole ok,ale dodaj tam jakies warzywa,nawet paprykę połówke lub pomidora w plastrach
    po treningu ryż biały
    kolacja:
    ryż brązowy+pierś z kury lub mięso kury bez skóry
    tłusta ryba np łosoś+ryż brązowy



    dodatkowo musisz gdzies dorzucic jeszcze jeden posilek bo napewno jest to za mało zeby nawet budowac powoli sylwetkę
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Maj00r
    Dołączył
    01-05-10
    Postów
    185
    SOG
    4
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    No z tymi jajkami to lipa bo jestem uczulony na nabiał ale może jajka dam rade zjeść to do tego by była owsianka + 2 jaja całe lub samo białko z jaj po treningu rozumiem ryż biały lub brązowy i do tego jakieś białko postaram się dać no i z tymi kolacjami dla mnie będzie problem bo zazwyczaj jadałem chleb razowy z jakąś szynka lub rybą ale jak mówisz ze lepiej dla mnie na budowe masy to co napisałeś to ok postaram się to ułożyć w codzienne życie. No rozumiem że ta 1 wersja to do kitu by była na budowe masy więc musze więcej zdecydowanie jeść chociaż przeż te pare miesięcy żeby coś urosnąć a potem zaczxne po wakacjach z zdecydowanie lepszą dietą.

    A tu 1 moje pytanko matka czasami robi takie obiadki np spagethii z mięsem lub chińczyzna to moge to śmiało jeść dodam że na oleju oliwy z oliwek???

    Dzięki wielkie Micek185 za odpowiedż i za rady czekam na innych niech się wypowiedzą.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maj00r Zobacz post
    .

    A tu 1 moje pytanko matka czasami robi takie obiadki np spagethii z mięsem lub chińczyzna to moge to śmiało jeść dodam że na oleju oliwy z oliwek???
    smiało wcinaj,smacznego;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Maj00r
    Dołączył
    01-05-10
    Postów
    185
    SOG
    4
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    Spoko :). No to zostają kolacje ;p. A micek słuchaj bo na pewno wchodziłeś w moje zdjęcie to jak zauważyłeś minimalnie fatu mam na brzuchu i boczki a tak to ok no i klata bardzo słaba zresztą dopiero zaczynam więc jak będe jadł tak jak napisałm wyżej po treningu ryż kolacja jakies miecho lub ryba do tego ryż to ni sfatuje się no dodam jeszcze że 3 x w tyg biegam i 3 x w tyg siłownia. jak myslisz?

    Po przeczytaniu na forum postu Trening zaczynam taki trening od poniedziałku
    ACT: Pon A Śrd B pt A Pon B Śrd A Pt B itd itd
    kolejność
    1.nogi
    2.klata
    3.plecy
    4.barki
    5.biceps
    6.triceps
    Zestaw A:
    1. przysiady ze sztangą (4gł ud.)
    2. uginanie nóg w leżeniu (2 głowe ud.)
    3.wspięcia na palce ze sztangą w staniu(łydki)
    4.wyciskanie sztangi na ławce poziomej (klata)
    5. wyciskanie sztangi do szyi(barki)
    6.unoszenie sztangielek bokiem (naremnnie boczne)
    7.uginanie ramion ze sztangą w staniu (biceps)
    8. pompki odwrotne(triceps)
    9.spięcia brzucha (brzuch)
    Zestaw B:
    1.rozpiętki na ławce poziomej (klata)
    2.unoszenie tułowia z opadu(prostownik grzbietu)
    3.wiosłowaie sztangą(plecy)
    4.wyciskanie do klatki(barki)
    5.uginanie ramion ze sztangą w staniu (biceps) moge w zestawie B zamiast tego hantlami wyciskanie ???
    6.wyciskanie francuskie(triceps)
    7.uginanie nadgarstków ze sztangą w staniu (przedramionna)
    8.spięcia brzucha(brzuch)
    wszystko po 3-4 serie 12-15 powtórzeń
    I co o tym myślisz dobry trening jak na początkującego na mase i typowo na mięśnie??? Jeśli coś byś zmienił to wal odrazu to to poprawie z góy dzięki micek i inni forumowicze:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Maj00r
    Dołączył
    01-05-10
    Postów
    185
    SOG
    4
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    Co do diety mam jeszcze pytanko bo tak to co dziennie wcinam to tak owsianka potemw szkole chleb razowy z szynka potem obiad po tnriengu ryz ikolacja jednak narazie zostane przy chlebie razowym z ryba lub szynka i liczyłem ile ok węgli będe miał to tak 290/300 no to bardzo duzo bo jak kiedys liczylem zapotrzobowanie to mialem 290 i się boje że te wegle mnie zaleja bo widziales sam jakie mam boczki i troche fatu na brzuchu to co mam robić ograniczyc jakos wegle czy mnie nie zaleje??? i jak bys mogl luknac w post moj to bede wdzieczny bo dodalem posta sorry za ortografie pisze na dziwnej klawiaturze (brata)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    03-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    5-6g/kg węgli jest dla Ciebie taką dolną granicą. Tylko powoli podbijaj węgle bo będziesz niemile zaskoczony;)
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Maj00r
    Dołączył
    01-05-10
    Postów
    185
    SOG
    4
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    no właśnie zjadłem sobie raz po treningu 100 g ryzu i potem jeszcze chleb razowy i mnie wypchało odrazu o 1 kg wiecej no ale fatu na brzxuszku coraz wiecej i z tym właśnie lipa co robić??? obnizyc wegle spalic to i potem powoli wegle ladowac czy jak?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    03-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Daj więcej mięsa, przez 2-3tyg rób 3x w tyg aero w dni nietreningowe po 40-50minut to podkręcisz trochę metabolizm
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Maj00r
    Dołączył
    01-05-10
    Postów
    185
    SOG
    4
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    OK. A co do chleba na kolacje zawsze jadałem 4 kromki chleba pszennego wynosi on 54 g węgli a teraz jadam aż 8 kromek chleba razowego i on wynosi 144 g węgli no to to jest wielka różnica wiec co jada na kolacje na lepiej zeby nie zalewalo tłuszczem? do tego dodam jakieś białko bo na koalcje tylko chleb zostaje bo na nabiał jestem uczulony a ryba czy cos to sama ryba sie nie najem..... Prosze o odpowiedz
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •