Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Skręcenie kolana

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar KwasiK
    Dołączył
    24-03-09
    Postów
    153
    SOG
    16
    Otrzymał : 9 SOGi w 9 postach

    Domyślnie Skręcenie kolana

    Witam!! Niedawno najprawdopodobniej skręciłem kolano (nie mogę wyprostować do końca nogi a jak mocniej zegnę to boli pod rzepką i jest obrzęk kolana) poszedłem do lekarza i dostałem skierowanie do poradni ortopedycznej. Więc poszedł do poradni w moim mieście (gdzie ortopeda to taki cielak nie wiem w ogóle kto go dopuścił na to stanowisko) dotknął kolano z każdej strony potem spróbował wyprostować i zgiął i stwierdził że trzeba unieruchomić na 10dni. Noga w szynie. Nie wysłał mnie na żadne zdjęcie ani badania. Dzisiaj mija 8 dzień i nie widzę żadnej poprawy. Postanowiłem więc pojechać do poradni ortopedycznej znacznie lepszej w większym mieście. Zadzwoniłem do rejestracji i najbliższy termin jest na 12 maja więc strasznie długo. Do tego czasu to ta noga mi odpadnie. Pomyślałem żeby pójść prywatnie ale teraz nie wiem jak z kosztami. Znalazłem na internecie ortopedę który jest ordynatorem oddziału ortopedii i traumatologii narządu ruchu i planuję się do niego wybrać. Znalazłem że ludzie za wizytę płacili 100zł czasem 150zł ale teraz jeśli pójdę na jedną wizytę i ten lekarz skieruje mnie na badania to można na te badania iść państwowo? bo np jak skieruje mnie na rezonans magnetyczny to nie będę wstanie tak o dać 600 czy coś koło tej sumy zł. I czy wtedy można iść państwowo? Może ktoś chodził prywatnie do ortopedy i opisze mi jak to wyglądało.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Kwasik Ty zamiast szwendac sie po lekarzch i tracic majatek/ USG kolana 100zł, rezonans 400/ idż na pogotowie , powiedz że sie wywaliłeś, spadłes ze schodów, albo ściemnij cos innego.Od razu musza Ci zrobic badania.Nie jestem zwolennikiem oszustwa ale niestety realia kraju w którym zyjemy zmuszają nas czasami do minięcia sie z prawdą. W życiu trzeba sobie umieć radzić jak powiedział pewien rolnik zawiązując buta dżdżownicą.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał KwasiK Zobacz post
    Witam!! Niedawno najprawdopodobniej skręciłem kolano (nie mogę wyprostować do końca nogi a jak mocniej zegnę to boli pod rzepką i jest obrzęk kolana) poszedłem do lekarza i dostałem skierowanie do poradni ortopedycznej. Więc poszedł do poradni w moim mieście (gdzie ortopeda to taki cielak nie wiem w ogóle kto go dopuścił na to stanowisko) dotknął kolano z każdej strony potem spróbował wyprostować i zgiął i stwierdził że trzeba unieruchomić na 10dni. Noga w szynie. Nie wysłał mnie na żadne zdjęcie ani badania. Dzisiaj mija 8 dzień i nie widzę żadnej poprawy. Postanowiłem więc pojechać do poradni ortopedycznej znacznie lepszej w większym mieście. Zadzwoniłem do rejestracji i najbliższy termin jest na 12 maja więc strasznie długo. Do tego czasu to ta noga mi odpadnie. Pomyślałem żeby pójść prywatnie ale teraz nie wiem jak z kosztami. Znalazłem na internecie ortopedę który jest ordynatorem oddziału ortopedii i traumatologii narządu ruchu i planuję się do niego wybrać. Znalazłem że ludzie za wizytę płacili 100zł czasem 150zł ale teraz jeśli pójdę na jedną wizytę i ten lekarz skieruje mnie na badania to można na te badania iść państwowo? bo np jak skieruje mnie na rezonans magnetyczny to nie będę wstanie tak o dać 600 czy coś koło tej sumy zł. I czy wtedy można iść państwowo? Może ktoś chodził prywatnie do ortopedy i opisze mi jak to wyglądało.
    USG jest tutaj konieczne. Miałem to w lutym tamtego roku z tym,że dodatkowo z pęknięciem łękotki i zerwaniem wiązadeł. USG koszt 100zł i wystarcza, lekarz też tyle,ale uwierz warto. Mnie unieruchomili na 2miesiące i twój (później 3-4miesiące orteza) lekarz zrobił bardzo dobrze. Prywatny lekarz jednak jak najszybciej. Od tego darmowego, na którego czekasz też odwiedź ,bo będzie Ciebie pewnie prowadził dalej za darmo. A ten płatny niech Ci zrobi co trzeba na początku (jedna, dwie wizyty starczą) zabierzesz papiery do tamtego później. Jeśli masz mocno spuchnięte powinni Ci ściągnąć krew. I nie ruszaj tą nogą wcale. Na wszystko można iść państwowo tyle ,że nieraz trzeba czekać.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar KwasiK
    Dołączył
    24-03-09
    Postów
    153
    SOG
    16
    Otrzymał : 9 SOGi w 9 postach

    Domyślnie

    A ja właśnie nie wiem czy mam łękotki pęknięte i czy mam uszkodzone więzadła bo ten ortopeda u mnie w mieście to nawet mi tego USG nie zlecił i na jakiej podstawie miałby to stwierdzić.W ten poniedziałek idę na konsultację do niego i zobaczę co on powie czy zostawi mi szynę czy co. A potem pójdę prywatnie do ortopedy żeby on to zobaczył i pokierował mnie gdzie trzeba. A do tej lepszej poradni musiałbym bym czekać do 12 maja więc to strasznie długo, w tym czasie mogę tylko sobie pogorszyć sytuację w kolanie. Dzięki za rady :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Usztywnienie jest niezbędne jeśli wiązadła poszły. Nawet jeśli nie da poproś o skierowanie na USG.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar KwasiK
    Dołączył
    24-03-09
    Postów
    153
    SOG
    16
    Otrzymał : 9 SOGi w 9 postach

    Domyślnie

    I potem ten niby ortopeda miałby zobaczyć to USG wątpię żeby on coś na nim znalazł. A jak teraz z Twoim kolanem odczuwasz jeszcze tą kontuzję ?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał KwasiK Zobacz post
    I potem ten niby ortopeda miałby zobaczyć to USG wątpię żeby on coś na nim znalazł. A jak teraz z Twoim kolanem odczuwasz jeszcze tą kontuzję ?
    Trafiłem na USG do dobrego lekarza. Zbadał mi łękotkę, więzadła, oraz okolice. Opisał i z opisem poszedłem do ortopedy na tej podstawie miałem werdykt. Ściągnięto mi gips, odessano po raz drugi krew i zagipsowano na miesiąc z hakiem. Po wszystkim zgłosiłem się na kontrolę by zadecydować czy operacja, na sztywno w gips czy może orteza.Poinformowano mnie jak spać i co robić, jak trzymać nogę itp. Później dostałem też zestaw ćwiczeń i instrukcje co i jak. Miałem samych świetnych lekarzy. W tej chwili z nogą już ok, choć czasami czuję wiązadła,ale to kwestia wzmocnienia mięśni ud. Na wycięcie rzepki się nie zgodziłem ponieważ pełni ona rolę amortyzatora,a pozbycie się wiąże się z większym ryzykiem osteoporozy oraz samego zużycia okolic, które chroni. Jeśli będzie mi jakoś specjalnie przeszkadzała poddam się zabiegowi regeneracji łękotki. A o tym co pisałeś, macanie i obejrzenie wizualnie ,oraz wypytanie wiele daję. Mi też na początku tylko odessano krew i zagipsowano,a byłem w jednym z najlepszych szpitali w Polsce od takich urazów w Tatrach :) Poszły mi więzadła poboczne ,które bardzo dobrze się regenerują. Krzyżowe natomiast już zawsze będą słabsze gdyby ci się zdarzyło. Odnośnie tego co miałem hmm uczyłem się od nowa chodzić :)
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 18-03-11 o 20:17
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar KwasiK
    Dołączył
    24-03-09
    Postów
    153
    SOG
    16
    Otrzymał : 9 SOGi w 9 postach

    Domyślnie

    No mojego kolegę po artroskopii kolana ortopeda też uczył chodzić. Jest on z tego miasta co ja i był u tego ortopedy w tym mieście i ten ortopeda powiedział mu że ma zdrowe kolano a on odczuwał że coś jest nie tak i nie prostował nogi do końca. Pojechał do lepszego ortopedy który skierował go na odpowiednie badanie. Po czym został skierowany na artroskopię. Na artroskopii miał robione coś z łękotkami i woreczkiem maziowym i właśnie po tym zabiegu ortopeda uczył go chodzić bo on miał już nawyk że nie prostował nogi bo wtedy go to bolało i on kazał mu prostować i odpowiednio ustawiać stopę. Grał on w piłkę nożna i jeśli dobrze pamiętam to miesiąc po artroskopii mógł wrócić do treningów. Ale przez ten czas ortopeda kazał mu biegać truchcikiem tak koło 30min
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Też pierwszy lekarz zalecił mi artroskopię ,ale kolejny nie. U sportowego byłem raz i też powiedział,że nie, więc odpuściłem. Ale widocznie twojemu koledze się przydało. U mnie uczenie chodzenia było raczej związane z brakiem mięśnia i utrzymania równowagi,bo nie potrafiłem iść wcale :)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar mefisto888666
    Dołączył
    02-09-09
    Skąd
    Poznań
    Postów
    252
    SOG
    1
    Otrzymał : 3 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    ja obecnie mam skrecony staw lokciowy.torebka stawowa poszla.wynik bojki z jakims troglodyta.
    reka lewa w szynie.1-szy lekarz(na sor-ze) mowil zeby po 10 dniach zrobic drugie przeswietlenie aby wykluczyc zlamanie i na 3 tyg szyna,pozniej bylem u innego(chirurga) obejrzal zdjecie i powiedzial zeby zamiast 3 tyg szyne miec 2, przyjsc na jej zdjecie i po dalsze porady.
    czy ktos ktos byl w podobnej sytuacji,jak wygladala rehabilitacja, jak dlugo wracaliscie do zdrowia i czy odzyskaliscie pelna sprawnosc?
    sprzedam nowa koszule lee z najnowszej kolekcji xl za 150zl(kosztowala 190)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •