Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pompki od zera

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar SzB
    Dołączył
    29-11-09
    Postów
    51
    SOG
    35
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Pompki od zera

    Witam

    Piszę do was ponieważ mam problem, ale może zacznę od początku. Nigdy wcześniej nie robiłem pompek a chciałbym je zacząć robić, tylko problem w tym że miałem wcześniej 2 razy lewą ręka złamaną i ogólnie nie jestem w stanie zrobić ani jednej klasycznej pompki. Szukając po waszym forum tematu odnośnie pompek znalazłem dwa ciekawe oto artykuły:

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Piszę w nich że są alternatywy dla klasycznych pompek, mianowicie półpompki i pompki na kolanach tzw. "babskie pompki". I związku z tym moje pierwsze pytanie jest takie:

    1. Czy mogę zamiast klasycznych pompek, wykonywać półpompki i pompki na kolanach, i które z tych ćwiczeń byłoby dla mnie lepsze? (bardziej by mi się opłacało)

    Próbowałem przez kilka dni dla sprawdzenia wykonywać na przemian te dwie rodzaje pompek, i za każdym razem jestem w stanie wykonać (na odpowiednim wydechu i wdechu) 3 góra 4 pompki. I dlatego też drugie pytanie jest takie:

    2. Czy robić pompki codziennie i po kilka razy a żeby jak najszybciej wzmocnić sobie ramiona, czy raz dziennie z jednym dniem przerwy dla regeneracji? (bo chyba nie wydaje mi się a żeby po 3 góra 4 powtórkach mięśnie musiały się zregenerować)

    Oczywiście przeszukałem po necie temat pompek i wiem iż są różne rodzaje tych ćwiczeń i że powinno się zwracać uwagę nie na szybkość wykonania ale technikę i wolne tempo. Ale jest jeszcze jedna rzecz która mnie nurtuje to to że:

    3. Na początku na pewno nie będę w stanie dotknąć klatki do podłogi, i czy w związku z tym mogę opuszczać się do połowy (bo widziałem różne techniki wykonania tego ćwiczenia i czy nie zepsuje tym samym techniki ćwiczenia)

    Mam jeszcze 3 pytania odnośnie pompek (jedno już zadałem w dziale TRENING), ale chce rozwiać w tym temacie wszystkie swoje wątpliwości

    4. Już wiem że pompki przy odpowiednim rozłożeniu rąk rozwijają: klatkę, triceps i barki. Ale czy jest to dobre ćwiczenie na wzmocnienie ogólne ramion?

    I jeszcze kilka pytań na które chciałbym uzyskać odpowiedz

    5. Czy w początkowym okresie przygody z pompkami mam stosować określoną ilość serii i powtórzeń, czy robić to na zasadzie max. liczby powtórzeń? (jeżeli seria+powtórki to proszę o rozpiskę)

    6. Jest bardzo fajny program 100 pompek, czy mogę zamiast klasycznych pompek wdrażać ten sam program wykonując półpompki czy tzw. babskie pompki?

    7. Jakie jest alternatywne ćwiczenie na wzmocnienie ramion i rąk w domowych warunkach? (prócz pompek oczywiście)


    To już wszystko. Proszę o odpowiedzi nie JEDNEGO a najlepiej KILKU CZY KILKUNASTU fachowców znających się na rzeczy. Ps. odnośnie lewej ręki, lekarz powiedział iż nie ma przeciwwskazań. Jeżeli kogoś zezłościłem ciągłym męczeniem tematu to przepraszam. Proszę o wyrozumiałość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar stifler162
    Dołączył
    20-11-10
    Postów
    48
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    zacznij od tzw. damskich pompek czyli na kolanach one są o wiele łatwiejsze
    ja jak zaczynałem nie mogłem zrobić ani jednej pompki ale po miesiącu robienia ich na kolanach zrobiłem 3 zwykłe teraz lekko robi po 20 w serii
    polecam ci kanał na youtube.pl passion 4 profession tam znajdziesz filmik na klatke (wszystkie ćwiczenia sa wykonywane na kolanach)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar SzB
    Dołączył
    29-11-09
    Postów
    51
    SOG
    35
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dzięki i proszę o dalsze odpowiedzi na pozostałe pytana.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar SzB
    Dołączył
    29-11-09
    Postów
    51
    SOG
    35
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Proszę o dalsze odpowiedzi na pozostałe pytania - TO DLA MNIE BARDZO WAŻNE!!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowanyOverdriveTagger First Class
    Avatar PucuLeg
    Dołączył
    12-07-10
    Skąd
    Legionowo, 10-piętrowiec (tak w sumie to ma 11 pięter)
    Wiek
    30
    Postów
    539
    SOG
    55
    Otrzymał : 38 SOGi w 36 postach

    Domyślnie

    Czlowieku, to juz sie zaczyna robic smieszne... Zamiast tyle gadac to rusz te dupsko, jebnij sie na podloge i pompuj. Sam w koncu dojdziesz o co w tym chodzi a nie tu na forum filozofujesz. Dostales podpowiedzi, masz dostep do netu, czyli niezbedna wiedze do zrobienia pierwszje pompki zdobyles, badz jestes w stanie zdobyc bez wiekszego wysilku. Wiec powodzenia, czekamy na relacje z Twojej pierwszej pompki.
    Pozdro.


    Troche samodzielnosci ziom.
    Kurczak, tuńczyk, kreatyna zrobią ze mnie s********* ];->
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •