Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: tarczyca

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar seras666
    Dołączył
    07-05-09
    Skąd
    P-na
    Wiek
    32
    Postów
    529
    SOG
    183
    Otrzymał : 33 SOGi w 26 postach

    Domyślnie tarczyca

    dzis dostalem wyniki badan tarczycy, robilem je z powodu nadmiernej potliwosci
    TSH 1,031 norma 0,350-4,940
    FT3 3,69 norma 1,71-3,71
    FT4 1,11 norma 0,70-1,48
    niby mieszcze sie w normie ale moze ktos jest obeznany w temacie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    nie ma lekarzy na tym forum, idź z tym do lekarza...
    nadmierna potliwość wcale nie musi być powodowana przez tarczycę
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Matt Twoja odpowiedż jest troche nieodpowiedzialna.Gdyby każdy tak podchodził do pytań kolegów to odpowiedzi w poszczególnych działach byłyby: - idż do dietetyka, - wynajmij sobie trenera , - idż do endokrynologa w sprawie testosteronu itd itp. Tym bardziej że sam korzystałes z pomocy w ''zdrowiu '' w sprawie piszczeli a Hans i Fallen starali sie Ci pomóc i nikt Cie nie spławiał.
    Wracając do tematu to mimo że badania są w normie, niski poziom TSH i wysoki w górnej granicy FT3 świadczą o tendencji do nadczynności która charakteryzuje sie właśnie takimi objawami jak nadmierna potliwość, rozdrażnienie, problemy ze snem, kołatanie serca, osłabienie itp. Według mnie jednak Twoje problemy nie sa spowodowane tarczycą. Pociesze Cie że 40 % nadpotliwości ma podłoże genetyczne które uaktywnia sie w różnym wieku i mija bezpowrotnie. Następne kilkadziesiąt procent jest skutkiem okresu zmian hormonalnych zachodzacych w organizmie , aTy jestes w takim wieku w którym układ hormonalny sie kształuje i płata różne psikusy.Ja bym zrobił jeszcze badania na glukoze we krwi aby wykluczyć cukrzyce, . Chyba że lekarz zaleci Ci dodatkowe badania. Nie traktuj mojej wypowiedzi jako próbe zniechęcenia Cie do konsultacji medycznej czy bagatelizowanie sprawy. Wprost przeciwnie, uwazam że kazdy niepokojacy symptom powinien być konsultowany z MADRYM lekarzem. Uważam też że kazdy ''forumowy kolega ''powinien przekazywać swoje sugestie nawet jeżeli nie zawsze są one zgodne z rzeczywistymi przyczynami danego schorzenia. Pewne sugestie pozwalają nakierować pytającego , uświadomić mu jak dalej postępowac a w Twoim przypadku uspokoić, bo nie uważam aby to była poważna choroba. Pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    seras666 (17-02-11)

  5. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar seras666
    Dołączył
    07-05-09
    Skąd
    P-na
    Wiek
    32
    Postów
    529
    SOG
    183
    Otrzymał : 33 SOGi w 26 postach

    Domyślnie

    dzieki hermann o taka odpowiedz mi chodzilo, morfologie tez mialem robiona, niedlugo pojde do swojego lekarza i skonsultuje to z nim.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    hermann a ja uważam, że udzielanie odpowiedzi typu "weź kup sobie to i to, to Ci pomoże na pewno na zawyżone normy" są nieodpowiedzialne...
    także trochę się nie zrozumieliśmy:) jeżeli ktoś miał do czynienia z podobnym problemem może zasugerować jakieś badania, bo ma podobny przykład...
    nie mam nic przeciwko takim działaniom:) chodzi mi o pseudo lekarzy na forach...
    konsultacja urazów, kontuzji z kolegami to zupełnie co innego, to tak samo jak ja bym miał się teraz radzić ludzi z forum w sprawach moich migren,
    trwających od lat... ktoś mi pomoże? nie sądzę:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Nie zaryzykowałeś. Nikt nie wyleczy Cie korespondencyjnie z migren których podłoze znasz z pewnoscią skoro trwa to wiele lat. Zdaje sobie sprawe że migrena to nie tylko ból głowy ale rowniez inne dolegliwości typu problemy z widzeniem,afazje, nudności, wymioty, pocenie , zasłabniecie i setki innych objawów. Wleczyc sie przez neta nie da ale mozna doradzić jak złagodzic objawy, jak uniknąć interakcji biorąc leki i do tego suplementy, jak zachowac sie w przypadku nagłego ataku. Forum to rodzaj wymiany doświadczeń, żartow, nieraz rozmowy o "dupie Maryni" a w wielu przypadkach w działach doping, dieta, trening, wiele cennych rad i wskazówek. Troche Serasowi naspamowaliśmy, mysle że wybaczy hehe. Weż sie za tę migrene Matt skoro targasz cięzary .Przy podłozu neurologicznym może to byc niebezpieczne.Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •